Sex v přírodě: Jak si ho opravdu užít? A na co si dát pozor? | e15.cz

Sex v přírodě: Jak si ho opravdu užít? A na co si dát pozor?

ZDROJ: Ženy - E15

KK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Situace se každoročně opakuje. Jakmile se počasí venku přehoupne do léta a teploty se trvale usadí nad dvacítkou, u řady lidí propukne neodbytná touha přenést svůj sexuální život do venkovních kulis. Samozřejmě u čerstvě randících párů je pochopitelné, že ty hledají příležitost kdekoli. Krásné počasí a více pobytu venku však láká i dvojice, které spolu žijí třeba řadu let. Abychom si ale sex v přírodě užili, nestačí jen vášeň. Na místě je také trocha racionálního uvažování.

Na co bychom tedy neměli zapomínat? Samozřejmě že sex je často otázkou spontánního rozhodnutí nebo situace, která se „nějak zajímavě vyvine“, ale právě milování v přírodě by možná až takové být nemělo. Na rozdíl od klidu domova, kde známe každý centimetr naší postele, nám totiž mohou zážitek narušit či překazit nejrůznější vlivy. Jako třeba:

Počasí

Zní to banálně, ale když už jdete se svým protějškem ven a máte tušení, že by k něčemu mohlo dojít, není od věci se podívat na předpověď počasí. Nic tak nepřekazí chuť jako náhlá bouřka nebo i obyčejný slejvák. A i když víte, že pršet nemá, zvažte, jestli je opravdu natolik teplo, aby sex byl příjemnou záležitostí. Pokud máte ležet na zemi studené jako kámen, moc si neužijete. Co udělá zima s vaším partnerem, ani nemluvě.

I druhý extrém ale moc radosti nepřinese. Příliš velké vedro znamená, že se budete potit, budete se cítit nepříjemně a spíš než na vnímání krásných pocitů budete myslet na to, jestli jste tam dole nebo v podpaží dostatečně voňavá. Pokud tedy vyrážíte na výlet do přírody, určitě se vyplatí mít s sebou například vlhčící intimní ubrousky. A také opalovací krém. Spálené půlky rozhodně nejsou nic příjemného.

Fauna a flóra

Je s podivem, že lidé se tak rádi milují v přírodě – a přitom zapomínají, že v ní jsou a co to znamená. Tedy přítomnost nejrůznějších živých organismů, rostlin i živočichů. Nejméně radostně lidé určitě vzpomínají na kopřivy, bodláky, pichlavé jehličí, svědivá semínka šípků a alergici pak na spoustu dalších kytiček. Ještě nepříjemnější jsou pak zástupci zvířecí říše.

Klíště asi neuvidíte hned, ale někteří mají tak panický strach, že ho chytí, že nakonec nejsou schopni do lesa téměř ani jít, natož si v něm lehnout na zem (a pozor, klíšťata žijí nejen v lese, přinést si ho můžete i z posezení v parku se vzorným anglickým trávníkem).

Stejně otravné jsou mouchy, komáři, ovádi. Když se při polibku dvacetkrát oženete, přestane vás to bavit. Na to je dobré myslet hlavně při výběru místa. Romantická zátočina u rybníka bývá lákavá, ale právě tam bude koncentrace komárů největší. Na lesní mýtince zase pozor na mraveniště.

Příroda nicméně zahrnuje i větší zvířata. Pravděpodobnost, že vás budou obtěžovat, je sice asi malá, ale i ležení v srnčích či jeleních bobcích může atmosféru trochu přibrzdit. Na jaře je třeba opatrnost kvůli divokým prasatům, která mohou být při vyvádění mladých skutečně nebezpečná. V teplém babím létě jsou zase možným rizikem roztoužení srnci a jeleni, kteří ztrácejí plachost a na člověka by mohli zaútočit. On ale stačí i obyčejný pes, když se páníčkovi na procházce v lese zaběhne do křoví, aby zjistil, co se to tam hýbe.

Určitě se tedy vyplatí mít s sebou repelent. Dejte ale pozor na to, kam ho nanesete – jeho chuť na kůži a následně na jazyku rozhodně není příjemná. Vyplatí se mít s sebou také deku, ležení přímo v trávě je nepohodlné a pro klíšťata a mravence je to ta nejlepší pozvánka.

Jiní lidé

Česko je země malá a panenské divočiny je v ní poskrovnu. Obzvlášť když je pěkné počasí, i v přírodě je někdy skoro nemožný úkol najít opravdu odlehlý kout, kde byste měli jistotu, že jste opravdu sami a že vás nemůže nikdo vyrušit. Některé páry vyhledávají milování venku právě proto, že je riziko přistižení vzrušuje. A jiné zas doufají, že když zakotví na mýtině uprostřed hlubokého lesa, nikdo jiný už tam nebude. A pak se nestačí divit, když na ně z křoví vykoukne houbař, babička na borůvkách nebo třeba skautská výprava.

V každém případě je třeba zvážit, kde se do radovánek pustíte. I když je Česko země tolerantní a většina lidí, pokud přistihne milence v nejlepším, se spíše pobaveně zasměje, než by byla pohoršena, spoléhat bychom na to neměli.

Sex na veřejnosti je přestupkem proti veřejnému pořádku způsobením veřejného pohoršení. „Pachateli“ kvůli tomu hrozí pokuty až pět tisíc korun. A stát by se mohlo i to, že by počínání dvojice bylo kvalifikováno jako trestný čin výtržnictví. A za ten už hrozí dva roky vězení.

Autor: KK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video