Sex ve čtyřech - zpestření nebo hra s ohněm? | e15.cz

Sex ve čtyřech - zpestření nebo hra s ohněm?

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sexuálním přáním a snům se meze nekladou. V nitru své fantazie může každý snít prakticky o čemkoli. Převést ale některé, více či méně, netradiční touhy do reality nemusí být vždy zrovna snadné. Podobně je tomu i se sexem ve čtyřech.

Sex ve více lidech, než pouze v jednom páru, je již od pradávna považován za zpestření sexuálního života. V dobách starověku se dokonce pořádaly hromadné sexuální orgie, kde navzájem souložily desítky lidí. Vzájemné navštěvování se více párů a praktikování sexu ve čtyřech – ve smyslu jeden manželský pár plus druhý manželský pár – z těch dob také pochází.

Podle amerického sexuologa Irwinga G. Marshalla je dokonce možné považovat takovéto sexuálně motivované návštěvy dvou párů v dobách starověku za jistý způsob udržení a podílení dobrých přátelských nebo obchodních vazeb. Marshall to dokonce přirovnává k dnešním politikům, kteří spolu, také ze zvyklosti, chodí hrát golf nebo se zvou na společné večeře.

„Čtyřka“ je bezpečnější než „trojka“


Ať už se k tvrzení onoho amerického sexuologa přikloníte, či nikoli, jisté je, že sex v takzvané čtyřce se praktikuje dodnes. Je pravdou, že se o něm veřejně příliš nediskutuje a mnoho lidí jej v dnešní době ani za celý svůj život neokusí.

„Dnes, když si chce pár zpestřit nebo oživit sexuální život, pozvou si většinou ženu do trojky. Velmi výjimečně se stane, že tím třetím je muž. Pak ale mnohdy dochází k tomu, že jeden z páru neunese skutečnost, kdy jeho partner či partnerka, na společném loži souloží ještě s někým dalším. A vztah tak je trvale narušen, někdy dokonce skončí,“ vysvětluje na úvod sexuolog Pavel Tomáš. A hned také dodává, že zatímco takováto rizika s sebou nese sex ve třech, u sexu ve čtyřech můžete být z tohoto hlediska klidnější.

Orgasmus zažijte s partnerem

Sex ve čtyřech se, i v dnešní době, velmi často praktikuje právě v kombinaci dvou párů, který tvoří dvě ženy a dva muži. V praxi je to pak většinou tak, že se každý z účastníků začne nejprve mazlit s vlastním partnerem. Anebo je situace taková, že obě ženy jsou kamarádky s mírně bisexuálními sklony, a na úvod se začnou mazlit ony mezi sebou, přičemž se pánská část „čtyřka“ pouze dívá. Samotný pohled na dvě mazlící se ženy většinu mužů dokáže vzrušit skoro stejně tak dobře, jako žhavá předehra s vlastní partnerkou.

Pokud jde o samotné milování, doporučuje se začít s vlastním partnerem. A po několika minutách si partnery prostřídat. Nic nevylučuje ani to, aby střídání probíhalo několikrát, anebo aby se na okamžik věnovala dvě stejná pohlaví sobě. „Z psychologického hlediska se ale doporučuje, aby moment orgasmu prožil každý s tím svým partnerem. Pak máte výraznou jistotu, že takováto milostná hra ve čtyřech, nenabourá vaši vzájemnou důvěru a partnerský vztah,“ míní Pavel Tomáš. Ale zároveň dodává, že stoprocentně zaručit to samozřejmě není možné, neboť každá osobnost je zcela individuální a nikdy nelze předem očekávat, jak situaci který člověk přijme.

Střídání není vždy nutné


Už během samotného sexuálního aktu domluvené čtveřice se ale může stát, že někomu z účastníků se nápad přestane náhle zamlouvat. Takové situace se zkrátka také stávají, a proto je dobré se i na tuto možnost připravit. Do takto skupinového sexu by se partneři neměli nikdy navzájem nutit a vždy by se mělo jednat o dohodu obou účastníků s tím, že je možné předehru (případně i milostnou scénu) zastavit.

„Pokud se začnete mazlit každýá se svým partnerem, svléknete se a bude probíhat předehra, může se stát, že se například vašemu partnerovi nebude líbit to, že na stejné posteli nebo ve stejném pokoji nedaleko, vidí i další souložící dvojici. Anebo náhle dostane z nějakého důvodu strach a nebude se cítit na to, aby se po chvíli vystřídal. A právě pro tyto případy by se všichni čtyři měli předem domluvit, že každý z nich má jakési právo VETA – tady možnost to kdykoli zastavit,“ říká Tomáš.

Někdy není nutné erotickou hru rušit celou. Někdy postačí domluva o tom, že si partnery nevyměníte mezi sebou, ale „jen“ se zkrátka budete milovat s vlastním partnerem a přitom sledovat jiný milující se pár, třeba i na stejné posteli. I to bude jistě netradiční sexuální zážitek a skomírající sexuální život páru to jistě oživí.

Pozvat přátele anebo cizí?


Možná vás po přečtení článku malinko „hlodá“ myšlenka, že byste podobnou věc přece jenom ráda se svým partnerem vyzkoušela. Ale kde vzít pro tuto akci vhodný druhý pár? A podle jakých kritérií jej vlastně vybírat? „Pokud máte přátele, pár, s nimiž vycházíte vy a váš partner výborně, důvěřujete si a čas od času pohovoříte i o pikantnějších záležitostech z vašeho soukromí, pak asi není, co řešit.

Nejlepší skutečně je, když s tímto nápadem oslovíte lidi, se kterými si výborně rozumíte. Anebo, máte-li vy sama dobrou kamarádku, se kterou jste si blízké, třeba už mezi vámi někdy v minulosti proběhl nějaký ten „zkušební“ polibek ze zvědavosti, pak můžete zkusit nápad nejdříve navrhnout jí. A následně může každá z vás zkusit nalákat partnera.

Nezapomínejte na zdraví

Pokud máte pocit, že nikdo z vašich známých by se k dané akci neměl, je tu ještě varianta erotických seznamek. A kategorie „pár hledá pár“ také není úplná výjimka. Třeba narazíte na dvojici, s níž si padnete do oka. „V případě souložení s neznámými lidmi je samozřejmě vždy nutné použít kondom anebo si nechat udělat podrobné vyšetření, zda jste všichni zdraví. Přece jen bezpečný sex je vždy na prvním místě,“ vysvětluje sexuolog Pavel Tomáš.


Ivanna Benešová

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video