Sex z kamarádství | e15.cz

Sex z kamarádství

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jste nezadaná, žádný vhodný protějšek není na blízku, přesto máte určité potřeby. A máte kamaráda, který je ve stejné situaci... Jaká jsou pozitiva a úskalí kamarádského sexu?

Dobrý kamarád, se kterým se dá zajít na víno, svěřit se mu, postěžovat si, nebo naopak skvělý parťák na nejrůznější volnočasové aktivity, který nezkazí žádnou srandu. Přesto cítíte, že to není ten, s nímž byste chtěly navázat nějaký hlubší partnerský vztah. Co si ale s ním navzájem poskytnout v době sucha tolik potřebný tělesný ventil v podobě sexu? 

Kamarád, taky rád…


Delší období bez partnera klade na lidský organismus zátěž v podobě nevybouřené sexuální energie. Žádný vhodný protějšek pro vztah na blízku, sex na jednu noc není nic pro vás, systém „urob si sám“ dostatečně neuspokojuje. To je přesně situace, kdy mnohé z vás zabrousily svým zrakem po přátelích či kolezích z práce apod. Nejde vám o lásku, nejde o vztah, jde jen o malou „sexuální výpomoc“.

Autor: Ženy - E15


Kamarád je člověk, kterého znáte, je to osoba, které věříte, a především je to někdo, s kým si rozumíte, což může zvyšovat jeho přitažlivost. Pokud i on je v podobné situaci jako vy, pravděpodobnost, že na vaši (spontánní či plánovanou) nabídku přikývne, značně roste. Můžete tak poměrně nezávazně ukojit své potřeby, aniž byste riskovaly nepovedený partnerský vztah či nejrůznější nečekaná překvapení, které vám může nadělit úplně neznámý sexuální objekt.

Kamarádský sex samozřejmě splňuje veškerá pozitiva, která nezávazný sex obecně mívá. Můžete být trochu více sobci, nemusíte trpět věci, které se vám nelíbí, ale kvůli udržení partnera je absolvujete, není třeba se namáhat fází šeptání sladkých nesmyslů do ouška apod. V podobném vztahu jsou často lidé mnohem otevřenější nejrůznějšímu experimentování a mnohdy nemají takové zábrany vyzradit protějšku své nejtajnější touhy.

Kamarádský sex je přímo jak dělaný na vyzkoušení nejrůznějších praktik, na které potají doma myslíte. Otevřenější sexuální vztah nutně vede i k většímu sexuálnímu uspokojení. Výborné je i skloubení kamarádských i vztahových pozitiv v jedno. Prostě si můžete udělat s kamarádempěkný večer, jít se bavit do restaurace, pomlouvat známé, zahrát si např. bowling a pak…

Autor: Ženy - E15


Upřímnost a sebekázeň

Jakkoli to může být do značné míry obtížné i divné, je třeba si s kamarádem o tom nejdříve otevřeně promluvit a ujistit se, že celou situaci vidíte úplně shodně. Jakmile se v nějakém bodu (bodech) lišíte, zvyšuje se tím pravděpodobnost nezdaru či dokonce katastrofy. Oba musíte mít jasno v tom, co od takovéhoto „kamarádstsví“ chtete a  očekáváte. Žádné city, žádné plány do budoucna, žádná žárlivost na případného nově se objevivšího partnera.

Přestože to může takto napsané znít jednoduše, v reálu ovšem bývá problém s udržením všech bodů na obou stranách. Častěji se právě ženskému pohlaví nepodaří udržet „sebekázeň“ a vůči kamarádovi, se kterým sdílí tuto velice intimní zkušenost, začne pociťovat mnohem hlubší city. Pokud je tento vývoj na obou stranách stejný, pak se vše může bez nějakých komplikací přelít do kategorie „klasický vztah“, který by samozřejmě mohl být i velice úspěšný.

Rizika

Pokud je ale tento vývoj asymetrický a jeden z dvojice chce dotáhnout celou věc někam dál, zatímco druhému vyhovuje status quo, hrozí tu riziko velkých problémů. Předně pravděpodobně dojde k rozpadu sexuálního vztahu. Ten ovšem může mít za následek i pošramocení samotného kamarádství, protože ta progresivní strana se zpravidla cítí ukřivděně a odmítnutě.

S tím se také pojí úplně první otázka, kterou si musíte položit před započetím sexuálního dobrodružství s kamarádem – přežije naše kamarádství i v momentě neúspěchu v sexuální rovině? Případné zbabrané kamarádství s sebou nese i další komplikace. Jakožto přátelé budete mít pravděpodobně i nějaké společné známé, s nimiž se rádi vídáte oba dva. Teď zde budete narážet jeden na druhého.

Společní známí


Problematika společných kamarádů je vůbec komplikovanější záležitostí. Pokud tvoříte opravdu semknutou partu, pravidelně se vídáte a sdílíte navzájem své životní osudy, bude velice problematické sexuální vztah v rámci tohoto společenství ututlat. I přesto se to obecně doporučuje. Kromě toho, že reálně hrozí, že vás tito známí začnou automaticky považovat za pár, což nechcete, tak se především vystavujete neustálému sledování a kontrole.

Váš vztah bude rozebíraný a v případě nezdaru může dojít i k rozdělení skupiny podle sympatií k vám a jemu. Nejlepší řešení je tak navázání sexuálního kontaktu udržet v tajnosti. Je to ostatně vaše soukromá věc, jen výpomoc, která nemá jakkoli zasahovat do ostatního života. I samotný fakt, že se vám toto podaří utajit, značí, že jste mantinely vzájemného vztahu nastavily dobře.

Pokud si dokážete oba se svým kamarádem udržet dostatečný odstup a nadhled, může být pro vás kamarádský sex velice dobrou možností sexuálního vyžití. Jestli ale nejste dostatečně silné k tomu, abyste odolaly pokušení posunout váš vzájemný vztah o něco dále, pak si raději ceňte dobrého kamaráda a neriskujte jeho ztrátu pro krátké smyslné povyražení.
 
Autor: Josef Kraus
31. března 2010

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video