Sexem ke zdraví | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Sexem ke zdraví

Sexem ke zdraví
ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Má váš partner menší sexuální nároky a sex ho moc nebaví? Teď máte v rukou dobrý argument- sex prodlužuje život a skvěle spaluje kalorie.

Studie, kterou uveřejnil britský časopis Time, hovoří jednoznačně- sex podporuje zdraví a prodlužuje život. Jaké jsou jeho závěry?

1) Vdané ženy a ženatí muži žijí déle než svobodní.
2) Ti, kdo žijí s partnerem, trpí méně depresemi.
3) Existuje vazba mezi pravidelným sexem a jeho vlivem na delší život.

Studie také prokázaly, že muži s pravidelným sexem dvakrát a více týdně, mají menší počet infarktů než ti, kteří se touto činností zabývají méně než jednou měsíčně. Způsobuje to teplo, které vzniká při pohlavním aktu, protože toto teplo rozšiřuje cévy a zvyšuje průtok krve.

Je toho však mnohem více. Ti, kdo se milují jednou a vícekrát týdně, mají až o 30 procent vyšší hladinu imunoglobinu, který omezuje vznik infekcí. Pravidelný sex u žen snižuje riziko rakoviny prsů a u mužů rakoviny prostaty, kladně působí na psychiku.

A co víc, při milování se výborně spalují kalorie. Můžete si vybrat, buď budete půl hodiny běhat nebo se s partnerem pomilujete- v obou případech spálíte přibližně 880 kJ a je jasné, který způsob hubnutí je příjemnější. Zkrátka zde platí- spojit příjemné s užitečným.

Autor: Redakce
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!