Sexuální pověry | e15.cz

Sexuální pověry

Pavel Vrba

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Lidská sexualita a milostný život  jsou odjakživa prodchnuty řadou pověr, mýtů a často i čirých nesmyslů. Pojďme si tedy některé z nich představit a ukázat, které z nich se zakládají na pravdě a případně do jaké míry.

Pověra, nebo fáma je zpravidla zkreslená nebo neúplná informace, vzniklá dlouhodobým mechanickým verbálním přenosem bez patřičné konfrontace s fakty. Zjednodušeně řečeno – je to matoucí sdělení, nesoucí se od úst k ústům.

Naštěstí žijeme v pokrokové době volného přístupu k informacím na téměř libovolné téma a proto tyto bludy můžeme lehce porovnat s realitou tak, aby nám zbytečně nekazily den, respektive noc. Podívejme se tedy nyní na nejběžnější sexuální pověry, z nichž některé jsou téměř až škodlivé, jiné úsměvné..

První sexuální styk mezi novými partnery nestojí za nic


Pověra: Pokud se seznámíte s novým partnerem a dojde na sex, nestojí to napoprvé za nic.

Fakta: Může, ale nemusí to být pravda. Při takovém prvním kontaktu hraje zpravidla svou úlohu zejména nervozita. Nechcete partnera zklamat, nebo si přejete aby to bylo „dokonalé“. A při všem tom přemýšlení a stresu si pak můžete docela zapomenout samotný sex prostě a jednoduše užít.

Faktem je, že s postupujícím časem, se kvalita sexu s partnerem zpravidla zlepšuje, jelikož se navzájem „učíte“ toho druhého milovat tak, abyste mu poskytli maximální požitek a slast. To ovšem nevylučuje fakt, že i napoprvé můžete společně prožít noc plnou bouřlivé vášně, která vás jen utvrdí v tom, že jste si vybrala správně a pozitivně vás naladí na další objevování v partnerově náruči.

Autor: Ženy - E15


Cizokrajní muži jsou lepší milenci než muži „domácí“ 

Pověra: Jižané (anebo také Francouzi, Maďaři, Indové, černoši, uctívači Ginga, apod.) jsou lepší/nejlepší milenci.

Fakta: Je to hloupost. Ať už se jedná o temperament, hravost, vynalézavost, a tak podobně, je to vždy záležitost individuální, než národnostní. Sexualita a přístup k ní je otázkou vývoje každého samostatného jedince od dětství do dospělosti a může jí ovlivnit řada faktorů. V každém případě k nim ale nepatří národnostní, nebo rasová příslušnost. Pro zajímavost – tato pověra je stará skoro jako lidstvo samo a vychází snad z pradávného animálního boje „o samice“. Sexualita dobývajícího samce je expanzivní, výbušná a kumulovaná.

V porovnání se samcem, který si dosud v rámci svého teritoria pouze „hájil své“ je logicky výraznější a tudíž vyvolává dojem, že je i lepší. Pokud v dávných dobách přicházely např. do Evropy dobyvačné armády z východu nebo jihu, kolovaly mezi obránci spousty historek o sexualitě či velikosti pohlaví dobyvatelů. A tak si tento blud vyprávěli Řekové o Peršanech, Srbové o Turcích, Japonci o Mongolech. Do dnešních dnů se tento blud přenesl snad s boomem sexuální turistiky.

Mimochodem – v souvislosti s fenoménem sexuální turistiky není jistě bez zajímavosti, že podobně jako např. Češi jezdí objevovat exotickou sexualitu do Thajska, jiné Asijské národy jezdí pro změnu objevovat exotickou sexualitu do Evropy. Hezky to dokládá zjevně se nabízející, a sice že Ital může být stejně tak líný, jako Čech temperamentní a pro asijské děvče může být evopan stejně exotický, jako ono pro něj. Takže kde je vlastně ten národ sexuálních bohů?

Masturbace je zdraví škodlivá


Pověra: Masturbace, autoerotika či sebeukájení, je zdraví škodlivá a může způsobit ten či onen zdravotní problém ( neplodnost, vadu zraku, atp. )
Fakta: Tato pověra není hloupost. Tato pověra je dokonalý holý blábol. Masturbace je zdravá, přirozená a naprosto v pořádku. Jistě si něktěří z vás vzpomenou na košilatý vtip o tom, že: „Masturbace je jen sex s člověkem, kterého opravdu milujete.“

Ale žerty stranou – řada náboženství, ale i řada lidí v ní dosud spatřuje cosi špatného a nečistého. Po světe dokonce existují i všemožná hnutí za její oficiální zákaz. Můžeme se jen dohadovat o motivech a pohnutkách takových aktivistů, ale podstatné je, že jejich snahy vyjadřují pouze jejich postoj a názor.

Na faktu, že masturbace je naprosto neškodná a nadto i příjemná erotická činnost, to nic nemění. Na toto téma existují celé stohy studií od renomovaných lékařských kapacit po celém světě, takže asi nemá příliš smysl věnovat další prostor pro podporu tvrzení, že masturbace je zdraví škodlivá asi tak, jako mytí rukou.

Velikost mužského pohlaví má vliv na kvalitu sexuálního prožitku ženy


Pověra: Čím větší je mužský pohlavní úd ( pyj ), tím intenzivnější protižek s ním muž partnerce zajistí.

Fakta: Jedna z nejrozšířenějších a nejúpornějších pověr. U této ovšem nelze s určitostí říct, zda se jedná o univerzální pravdu, nebo lež. Je potřeba si totiž v první řadě uvědomit, že stejně tak, jak „dorůstají“ muži, dorůstají i ženy. Čili pohlaví některých žen je fyzicky vyvinuté tak, aby přijalo větší mužskou pýchu bez problémů a dokázalo si její velikost náležitě užít, pohlaví jiných obestře hrůza už jenom když si partner pyšně svlékne kalhoty a vy si jen představíte, co vás asi v brzsku čeká.
 
Některé ženy se tudíž budou do krve bít za postoj, že čím větší mužství, tím lepší sex, a jiné se budou naopak zasazovat o to, že běžný průměr bohatě stačí a i s menším Kašpárkem lze zahrát skvělé divadlo. Obecně se také tvrdí, že milenci pyšní pouze na svůj úd, jej při milování prosazují zcela na úkor všeho ostatního, co může sex učinit zajímavým a krásným.

Naopak muži, kterým příroda nadělila dle tabulkových průměrů, se pak mohou více snažit a být v mnohém vynalézavější a hravější. Tato pověra se tedy dá shrnout asi tak, že – dogma to v žádném případě není, ale pro některé ženy to pravda být může.

Autor: Ženy - E15

Podle „toho či onoho“ vnějšího fyzického znaku člověka, se dá odhadnout milenecká dovednost


Pověra: Pokud má muž pleš, velký nos, velké ruce, nohy, výrazné tělesné ochlupení, nebo je celkově statný a mohutný, bude asi skvělý milenec. Podobně u žen se zase traduje, že má-li žena, široké boky, je zrzavá, blond, má zelené oči, velká ňadra, nebo „knírek“ bude asi skvělá milenka.

Fakta: Není tomu tak. Je to podobné, jako byste podle toho, že někdo nosí brýle, usuzovali, že je chytrý a vzdělaný. A stejně, jako v případě zrakové poruchy je lhostejné, jakou duševní výbavou dotyčný oplývá, je nesmysl podle tělesných proporcí nebo znaků usuzovat na schopnosti dotyčného / dotyčné ukojit vaši milostnou touhu. Záměrně píšu „vaši“ jelikož to je jeden z hlavních argumetů proti této pověře. Jelikož každému v sexu vyhovuje něco jiného a přijímá požitky z různých přístupů a činností, nedá se říct, že právě partner s určitou barvou vlasů nebo velikostí nohy, je pro každého univerzálně „ten pravý.“

Proto, až se o vás příště „otře“ některý podobný sexuální mýtus nebo pověra, zachovejte chladnou hlavu a zamyslete se. Vraťte se k našemu dnešnímu krátkému pojednání, nebo si jen uvědomte, jak snadno někdy tyto pověry vznikají a na jak chatrných základech zpravidla stojí. Využijte toho, že žijete v době internetu, kdy pro pravdu stačí jen zadat dotaz na klávesnici. Síla pověry a fámy totiž tkví pouze v tom, že pravdu zakrývá a vyhýbá se jí, jako pubescent mýdlu.

Autor: Pavel Vrba
27. ledna 2009


Související články:
Sexuální hry pro začátečníky Nuda v posteli

Dejte mu sex jako dárek Zahrajte si na první společnou nocAutor: Pavel Vrba

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video