Sexuální turistika, aneb na dovolenou za sexem? | e15.cz

Sexuální turistika, aneb na dovolenou za sexem?

ZDROJ: Ženy - E15

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Léto je tu, spolu s tím čas dovolených a také různorodých milostných zážitků. Speciálně zahraničí láká mnohé muže i ženy k exotickým sexuálním dobrodružstvím.

Řekne-li se sexuální turistika, automaticky většině lidí vyvstane na mysli bohatý starší muž, který si jede užívat s prostitutkami do Thajska. Tento stereotyp samozřejmě i nadále platí, ovšem sexuální turistika je mnohem pestřejší fenomén, než tomu bylo v minulosti. Za sexem totiž jezdí nejen muži, ale čím dál více také ženy.

Relaxace sexem

K létu a dovolené pochopitelně nějaké to milostné vzplanutí patří, výtečně obohacuje odpočinek, uvolňuje mysl i tělo a dobije vás energií pro návrat do reality všedních dní. Začíná to táborovými láskami, pokračuje přes letní výlety se spolužáky a pokračuje romantickým vzplanutím na dovolené.

Ten, kdo nemá stálého partnera (ale často i ten, kdo má) se zpravidla těší na nějaké zajímavé zážitky, setkání s novými lidmi a zakušení milostného dobrodružství během horkého a smyslného léta. Spojení se zajímavým výletem, vytržením z běžného prostředí a trochou té exotiky je o to lákavější.

Každý pes, jiná ves

Pro mnoho Čechů a Češek je velice lákavá představa sexu s cizincem, popř. s jedincem z odlišného rasového etnotypu. Je to něco u nás špatně dostupné, je to pro leckoho tak trochu zakázané ovoce a tyto věci prostě lákají. Rovněž v určitých destinacích je sex více než lehce dostupný.

V Thajsku, na Filipínách, na Jamajce, v Brazílii a dalších zemích je pro české muže prostituce velice lákavá, nabídka pestrá a přitom laciná. Pro ženy jsou zase oblíbená letoviska na plážích Turecka, Tuniska či Egypta obležená snědými, snaživými a pozornými muži, kteří doslova čekají na novou vlnu zájezdů se západními turistkami.

Kulturní odlišnosti a přehnaný feminismus

Proč je vlastně sexuální turistika tak populární a rozšiřuje se i mezi ženy, což v historii nebylo vůbec běžné? Prvním důvodem je určitě globalizace světa a bohatnutí západní společnosti. V ruku v ruce s ženskou emancipací a posilujícím feminismem dochází k tomu, že stále více svobodných, nezadaných a sexuchtivých žen má jednak dostatek prostředků k cestování, jednak se nemusejí ohlížet na nějaký mužský protějšek (otec, manžel, přítel) a mohou cestovat samy a svobodně.

Agresivní feminismus s sebou přináší ale také řadu neduhů, které sexuální turistice (a sňatkové turistice) nahrávají. V případě mužů se jedná o návštěvu těch regionů a vyzkoušení těch žen, které jsou stále ještě pro ně atraktivními ženami. Mohou si dovolit a zkusit to, co by jim na Západě neprošlo, nebo by jim nebylo dopřáno.

Pro ženy jsou zase (ne nečekaně) atraktivní horkokrevní jižani, kteří jim nadbíhají, dvoří se jim, nebojí se složit kompliment a vůbec se často chovají machisticky a sexuálně provokativně. Prostě ten druh chování, který si moderní západní muž doma nedovolí, protože by byl ihned obviněn ze sexuálního obtěžování.

Motivace místních

Ovšem také místní, kteří jsou poskytovateli sexuálních zážitků turistům, mají své vlastní motivy k tomu tuto činnost vykonávat. V případě ženských prostitutek se pochopitelně jedná o finanční výdělek. V horších případech pak dochází k vylákání turistů a jejich následnému okradení.

Celkem běžným motivem bývá také vyhlídka na sňatek, manželství, trvalý pobyt a schengenské vízum. Sex je jen prvním krůček k tomu všemu. Této taktiky ještě mnohem více využívají muži ze třetího světa, kteří okouzlí nejednu západní turistku, aby se tak dostali do Evropy. Následky v podobě rozvrácených manželství a bojů o děti jsou pak smutným pomníkem dovolenkových lásek.

Ale abychom vše neviděli jen v černých barvách, ze strany mužů v oblastech Blízkého a Středního východu jsou západní turistky v podstatě jedinou možností, jak si užít předmanželského sexu, kterého jim jejich společnost nedopřává. Jedná se tak o shodnou vzájemnou motivaci užití si tělesných i jiných požitků.

Pozor na breberky

Pokud jde jen o dovolenkový sex na omezeně krátkou dobu, bez dalších závazků a pokračování, pak takové to zpestření výletu v podstatě ničemu neškodí. Jediným výrazným problémem a rizikem tak zůstává nakažení pohlavní chorobou. Takovouto nepříjemnost si přitom z dovolené domů přiváží tisíce Čechů každý rok.

Většinu z nich lze vyléčit pomocí známých a osvědčených metod bez fatálních následků, ovšem je třeba se mít na pozoru a dodržovat pravidla bezpečného sexu, aby to nedopadlo hůř. Rizikové z tohoto hlediska přitom nejsou jen země třetího světa, ale i Západní Evropa či Severní Amerika.

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery