Sexuální úrazy a nehody: Co hrozí ženě při sexu? | e15.cz

Sexuální úrazy a nehody: Co hrozí ženě při sexu?

ZDROJ: Ženy - E15

Ivanna Benešová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Myslíte si, že sex je relativně bezpečný „sport“? Máte pocit, že vám při postelových hrátkách žádné ublížení na zdraví nehrozí? Pokud jste v sexu alespoň trochu vynalézavé a rády zkoušíte i nové praktiky, pak byste ale měla zpozornět. Při některých erotických hrátkách si totiž můžete opravdu úraz způsobit! Vyprávět by o tom mohlo i naše tři čtenářky, které se rozhodli o svých zkušenostech povyprávět.

O sexu se v dnešní době hovoří doslova na každém rohu. Někdy to dokonce vypadá až tak, že se kolem tohoto aktu točí celý svět nebo celá společnost.

Tuhle kamarád vypráví, jak vyměnil nudnou milenku za dračici, tuhle si zase jedna slečna stěžuje, že tomu jejímu stačí milování jednou za měsíc, zatímco ona by to nejraději vyžadovala třikrát denně. A pak všude kolují „zaručené“ rady, jak dostat toho pravého nebo tu pravou do postele. Existují návody, co dělat a jak to dělat, abyste se staly postelovými hvězdami. Ale naleznete někde také upřímné informace o tom, co všechno se může stát, když to takříkajíc „zpackáte“?

Na příkladu tří sexuálních úrazů se vám nyní pokusíme podat také některé informace z lékařské praxe, které by se možná někdy mohly hodit. Poradí sexuolog Pavel Tomáš.

Vibrátor v konečníku

Jedna naše čtenářka Dagmar, pětadvacetiletá studentka ekonomické školy, se nám svěřila s kuriózní nehodou. Během milování se svým partnerem jim uvízl v konečníku Dagmar vibrátor. A to tak nešťastným způsobem, že nebylo možné jej jinak vytáhnout.

Kdyby alespoň kousek ještě zůstal venku, tak by se to vytáhnout pochopitelně dalo. Takto byl ale vibrátor příliš hluboko a nebylo možné jej ani prsty nahmatat. Musela jsem na chirurgii,“ popisuje svůj ne zrovna příjemný sexuální zážitek Dagmar. „V čekárně na chirurgii jsme si připadala opravdu potupně. Navíc jsem čekala skoro hodinu, než mě vzali na řadu. A když jsem o svém problému řekla sestřičce, neubránila se úsměvu. Chápu, že celá situace musela vypadat hodně komicky a že se asi nejedná o zcela běžný případ, ale v ten moment to mě osobně moc k smíchu nepřipadalo,“ dodává Dagmar.

Té byl vibrátor nakonec vytažen za pomocí chirurgických kleští na tampony. Tento zákrok se prováděl bez jakékoli anestézie a pacientka musela spolupracovat. „Hodně to bolelo. Ale na druhý pokus se vibrátor podařilo vytáhnout. Měla jsme trochu poškozená střeva, takže jsem nějaký čas musela na anální sex zapomenout. A popravdě, ani jsem na to neměla pomyšlení. Dneska už je ale všechno jinak a já si zase užívám stejně, jako dřív,“ uzavírá své vyprávění studentka Dagmar.

Podle slov sexuologa Pavla Tomáše byl postup lékařů zcela správný. „Takového nehody se opravdu řeší na chirurgii. Většinou celý proces probíhá rychle, ale bohužel pro pacientku mnohdy bolestivě. Pokud se vibrátor dostane za svěrač a je tedy opravdu hluboko, nelze jej vytáhnout jinak. Hrozí poškození vnitřní strany střev,“ říká Tomáš, a dodává, že pro anální hrátky by se měly používat skutečně jen vibrátory a dilda se zarážkou. U nich takováto nehoda nehrozí.

Nebezpečné foukání do pochvy

Nepříjemné důsledky měl i experiment třiatřicetileté Evy. Její tehdejší partner se totiž rozhodl ozvláštnit orální sex fouknutím do pochvy. „První, co ucítíte, je nevolnost. Po čase ale zjistíte, že Vám je hůř, jakoby se nedýmáte, a máte tak trochu pocit, jako by vám v břiše mělo něco prasknout. U mě se tento pocit dostavil až asi dvě hodiny po sexu, takže jsem v první chvíli neměla ani tušení, z čeho by se mi tak náhle mohlo udělat zle,“ vypráví Eva.

Podle sexuologa Pavla Tomáše je popisovaná nevolnost a bolestivý tlak v oblasti břicha, v takovém případě typický. „Vzduch, který se dostane fouknutím do pochvy, postupuje dál. A když je ho třeba jen malé množství, dokáže způsobit nemalé problémy. Postoupí přes dělohu a vejcovody až do břišní dutiny. Tam pak mezi střevními zakřiveními může způsobovat bolest a tlak,“ vysvětluje sexuolog a dodává, že mnoho žen už bylo v důsledku fouknutí do pochvy i zbytečně operováno pro podezření na prasknutí nebo protržení střev. Vzduch v dutině břišní se totiž lékařům zobrazí i na rentgenech.

Paní Evu tehdy v nemocnici před operací zachránilo přiznání, že vzduch by mohl být důsledkem experimentu jejího partnera. Vzduch se, byť za bolestivých okolností, nakonec v těle vstřebá.

Sex a drogy je nebezpečná kombinace

O všeobecné škodlivosti drog není třeba dlouze polemizovat. I přes mnohá varování a snahu odborníků omezit konzumaci drog mezi mladými lidmi, ne vždy se toto snažení setká s úspěchem. Na vlastní kůži poznala neblahé účinky kokainu i, dnes již třicetiletá, vysokoškolsky vzdělaná slečna Michaela.

„Přiznávám, že jsem byla mladá, hloupá a zbytečně nerozvážná. Když mi bylo dvacet, říkala jsem si, že musím vyzkoušet všechno. A byla to chyba! Hodně jsme na své experimenty doplatila tehdy, kdy jsem otestovala účinky kokainu při sexu. Nebylo to ale tak, jak si mnozí asi myslí. Já kokain nešňupala. Můj tehdejší parter se totiž rozhodl, že drogou potře naše přirození,“ vypráví Michaela.

A jak celá situace dopadla? „Důsledkem toho byl obrovský otok v oblasti genitálií, takže jsem v těsných kalhotách vypadala, jako bych měla penis. Bylo to opravdu strašné. Než se vše vrátilo do původní velikosti, trvalo to neskutečně dlouhých osmačtyřicet hodin. Navíc se mi dostavila předčasně menstruace, která trvala skoro tři týdny,“ uzavírá svou hororovou příhodu Michaela.

A sexuolog Pavel Tomáš k tomu jenom dodává, že návykové látky rozhodně do sexu nepatří. „K povzbuzení je mnohem lepší užívat osvědčených metod, jako jsou třeba afrodiziaka.“

Rada na závěr

Na závěr je třeba říci, že sexuální úrazy a nehody se sice mohou stát každému, ale je jen na vás, jak moc budete opatrní a jak jim budete předcházet. „Experimentujte, ale raději vždy s mírou. A případně se nebojte své nápady probrat s odborníky z řad sexuologů,“ říká závěrem Pavel Tomáš.

Autor: Ivanna Benešová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video