Silvestr u televize? Zastaralost! Příchod Nového roku lze slavit i jinak. | e15.cz

Silvestr u televize? Zastaralost! Příchod Nového roku lze slavit i jinak.

ZDROJ: Ženy - E15

Alena Štouračová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sledovat televizní silvestrovský program, chroupat chipsy a při tom popíjet bílé víno. O půlnoci si pak ťuknout šampaňským a jít spát. Tímto způsobem probíhají silvestrovské „oslavy“ v nejedné české domácnosti.

 Příchod Nového roku lze však oslavit i jiným způsobem. A to třeba s manželem či s přáteli na horách, ve wellness hotelu na silvestrovské party, ale i v klidu a v teple u moře. Nezapomenutelnou silvestrovskou noc můžeme prožít také v některé z evropských metropolí. A to třeba v Paříži, Amsterodamu, Londýně nebo Benátkách.

Wellness hotel: Konec roku spojený s relaxací a odpočinkem


Kdo by po náročném roce neuvítal, že bude moci konečně pořádně vypnout a oddávat se pouze relaxaci? Pro uvolnění a zklidnění těla a mysli je silvestrovský pobyt ve wellness hotelu či v lázních jako dělaný. Člověk zde díky příjemným a uvolňujícím procedurám zapomeneme na běžné starosti a stres. Navíc bude moci v tomto příjemném a jedinečném prostředí oslavit příchod Nového roku.

Co může návštěvník ve wellness hotelu na sklonku roku zažít? Samozřejmě, nejen bujarou silvestrovskou party. Může využít také silvestrovský balíček, v němž nalezne nejrůznější wellness procedury, sloužící zejména k odbourání stresu a k celkovému uvolnění a zklidnění. Ať už jde třeba vířivku, parní lázeň, solnou jeskyni, nebo lymfatickou, thajskou a medovou detoxikační masáž.

Silvestrovské radovánky na horách


Proč nespojit lyžování, snowboarding, koulovačku, stavění sněhuláků a silvestrovskou party v jedno? Tuto jedinečnou možnost mají všichni ti, co se rozhodli, že oslaví příchod Nového roku na horách. A to jak v tuzemských, tak zahraničních. Celý den tak mohou aktivně strávit brázděním zasněžené sjezdovky a sváteční večer pak společně prožít s přáteli v teple útulné chaty, hotelu nebo penzionu.

Nezapomenutelné silvestrovské radovánky uprostřed zasněžených hor můžeme prožít sami s přáteli v pronajaté roubené chalupě, kde si uspořádáme vlastní silvestrovský program. Spousta lidí naopak rádo slaví silvestra ve větších horských hotelech či penzionech, kde je součástí oslav příchodu Nového roku také bohatý silvestrovský raut, živá kapela, vystoupení kouzelníků či animační program pro děti.

Bujaré oslavy v centru velkoměsta

Pro všechny, co nevynechají žádnou party, celý rok je pro ně jedna velká oslava a chtějí udělat stylovou tečku za uplynulými dvanácti měsíci, je jako dělaný bujarý silvestr v rušném centru některé z evropských metropolí. A to třeba ve Vídni, Amsterodamu, Londýně, Římě, Berlíně a Paříži.

Například silvestr v britské metropoli, Londýně, slibuje nezapomenutelný zážitek v podobě bujaré zábavy, ale i jednoho z nejkrásnějších světových ohňostrojů k příležitosti oslav příchodu Nového roku. Nedílnou součástí tohoto ohňostroje se v posledních letech stalo obří kolo London Eye, které je vidět z celého protilehlého nábřeží řeky Temže. Slavný londýnský ohňostroj je odpalován nejen z London Eye, ale i z odpalovacích ramp umístěných přímo na Temži.

Tradiční oslavy Nového roku, na něž rovněž stojí za to zavítat, se každoročně pořádají na náměstí Piazza del Popolo v hlavním městě Itálie, Římě. Silvestrovské oslavy zde doprovází hudba, zpěv, tanec, ohňostroje a také výborné jídlo a jedinečná italská káva.

Silvestr v teplých krajích u šplouchajícího moře


Příchod Nového roku lze nezapomenutelně oslavit nejen v našich zeměpisných šířkách. Dobrou alternativou je odcestovat někam na jih, a přivítat tak Nový rok ve stínu palem, na písčitých plážích a koupáním ve zpěněných vodách moře či oceánu.

Ten, kdo chce během posledních dnů v roce odcestovat za teplem, sluncem a slanou mořskou vodou, si může vybírat z nepřeberné nabídky zahraničních destinací. Silvestr tak může oslavit třeba v Egyptě a Tunisku, ale i ve vzdálenějších oblastech jako je Thajsko, Kuba nebo Mauricius.

Autor: Alena Štouračová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video