Sňatkuchtiví muži. Typy mužů, na které byste si měla dát pozor! | e15.cz

Sňatkuchtiví muži. Typy mužů, na které byste si měla dát pozor!

ZDROJ: Ženy - E15

Daniela Fruhwirtová-Hradská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zdá se vám muž spěchající k oltáři (vyjma sňatkových podvodníků) jako zcela nereálná představa, tak to se bezesporu mýlíte, takovýto druh je již běžnou součástí zkušeností více jak 60% žen.

V podtextu většinou nebývá strach, že by muž mohl zůstat „na ocet“, motivace podobného jednání je však i tak dosti pestrá. Co tedy vede údajné pány tvorstva k zdánlivě tak potupnému počínání? Psychologové již mají svou typologii a není jediná možná, my se na danou typologii podíváme ženským pohledem.

Muž pojišťovač

Ve vztahu bývá většinou tím závislejším, manželství má sloužit jako jakási pojistka případného rozchodu. Zvláště při odjezdu do zahraničí či před jakýmkoliv jiným odloučením aktivita popisovaného muže značně stoupá. Nutno přiznat, že nejde zrovna o strategii dlouhodobě příliš úspěšnou. Od takového muže (již v horším případě - manžela) tedy nečekejme žádné zázraky, spíš jen žárlícího a věčně na nás přisátého chudáčka.

Muž pohrobek

Motivace bývá podobná jako u předchozího typu. Jeho však nedávno opustila partnerka. Ta nová má posloužit jako léčivý obvaz na dosud nezhojenou ránu. Sňatek spíše je jen „pojistkou“ obdobného zklamání, také ale jakousi pomstou. Aby předchozí žena viděla, jak se z rozchodu dokázal otřepat. V manželství s „pohrobkem“ také štěstí nehledejme, bude nás stále srovnávat s předchozí ženou, které se samozřejmě nic nevyrovná, bude tedy následovat nekonečná přetvářka a nevěra nebo jiné ponižování hodno daného druhu.

Muž jako oběť infekce

Zpravidla spíše nesamostatný, hodně závislý na mínění a počínání okolí. Sníženě imunní vůči možným nákazám. Pak stačí, aby pár přátel mělo svatební veselí, a on ho bude potřebovat i pro sebe. Ale co když pak bude v módě třeba mnohoženství?

Muž mamánek

Vyznačuje se silnou vazbou na matku. Často s ní vyrůstal sám, pokud byl v rodině otec, pak v ní hrál pouze jakousi epizodní roli. Zato maminka, ta se dokázala postarat! Nakrmila, vyprala, vyžehlila, uklidila, vše zařídila, jen těch sil už jí nyní trochu ubývá. Téměř čtyřicetiletý hodný chlapec začíná tušit, že maminka tu nebude navěky. Nějakou adoptivní by už hledal asi jen s obtížemi, tedy zbývá jen to manželství. Ale jak takové dopadá, si už dokáže představit každá z nás. Dobře nikoliv. Ruce pryč od něj.

Muž nudící se lovec

Charakteristická je pro něj výrazná absence zájmů a často i přátel. Zaměstnání také nic moc. Někdy se může zabavit sháněním „levných skalpů“. Ale to je také nuda a dost nákladná. Co třeba sbírat nevěsty. Nebo ještě lépe - oženit se, a to pak to sbírání „skalpů“ bude ještě levnější, ženatí muži prý ženy více sexuálně přitahují.

Muž setrvačník

K oltáři zpravidla vláčí svou první známost. Seznámili se ve škole a záhy spolu začali chodit. I okolí je už vnímá jako nadějný pár. Naneštěstí je neminula ani přízeň rodičů. Možná by se již několikrát rozešli, spousta blízkých lidiček a léty nasbíraných společných přátel by však jejich rozchod nesla asi dost těžce. Proč jim dělat zbytečnou bolest? Teď už si stejně tak nějak zbyli, po všech těch letech se spolu už trochu nudí. Chtělo by to nějaký nový impuls. Což takhle dát si sňatek? Nuda ovšem někdy nekončí ani v manželství, a tudíž s mužem tzv. školní láskou to dopadne šťastně jen málokteré.

Muž bezdomovec

Sňatek by mu sloužil jako prostředek úniku. Od rodičů, někdy i od bývalých lásek. Alespoň bude kde bydlet a zbaví se těch nepříjemných rodičovských příkazů, popřípadě hádek apod.

Muž počtář

Předem musí vše pečlivě zvážit a spočítat. Nesmí zapomenout porovnat také stav bankovních kont. Pokud usoudí, že se jeho majetek případným sňatkem spíše znásobí, než vydělí, začne se pídit po úředních hodinách na matrice. Pozor, nezaměňovat se sňatkovým podvodníkem, jejich podoba je sice téměř dokonalá, ale na rozdíl od něj náš počtář v poslední chvíli necukne a neodchází do ilegality.

Muž

Musíme připustit, že samozřejmě jsou i muži, pro něž je běžná rodina hodnotou sama o sobě. Konečně potkali partnerku, s níž opravdu chtějí žít po celý život, už se jim tolik nebouří hormony, mají práci, ani bydlení není problém. Chtějí nejen brát, ale i dávat. Jsou i tací? Možná existují – ve vzpomínkách našich prababiček, ale budeme doufat, že ještě nejsou hudbou minulosti. Tedy ne každý muž, nabízející manželství, musí být sňatkový podvodník či podivný morous. Pokud tak však činí s až příliš velkou prudkostí a dotěrností, pak by nebylo úplně od věci, zamyslet se nad jeho pohnutkami.

Autor: Daniela Fruhwirtová-Hradská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video