Sportovec a nesportovec: mohou tvořit pár? | e15.cz

Sportovec a nesportovec: mohou tvořit pár?

Magda Koutská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Víte už od začátku, že v lásce ke sportu se lišíte. Vy máte ráda maximálně cachtání se v bazénku (ještě lépe v moři), zatímco přítel je vášnivým sportovcem. Jak to udělat, aby každý společný volný den nebyl pro jednoho z vás utrpením?

Jste pro sebe jako stvoření: fyzicky se přitahujete, máte si co říct, i vaše potenciální tchýně je skvělá ženská. Jednou za rok zajedete k moři, Silvestra slavíte se společnými kamarády, kterých máte hromadu. Když ale přijde jeden z obyčejných víkendů, nastává dilema.
 
Váš partner by rád na kola. Slibujete si už dlouho, že se vypravíte do Moravského krasu, ale nikoliv romanticky vláčkem… A vás jímá hrůza při představě 60 kilometrů dlouhé štreky, kdy se rozhodně nebudete mít sílu dívat po přírodních krásách a už vůbec si nebudete slastně užívat spálené kilojouly, jako váš partner. Navrhujete návštěvu rodičů, oblíbený válečný film na dvd, grilování s kamarády… Zamítnuto. Hádka, sevřený žaludek, tichá domácnost. Každý volný den je utrpením, kdy vy se buď snažíte absolvovat nějaký sportovní zážitek se svým milým, nebo se on vás snaží usmířit pohotovější procházkou, kinem a vířivkou večer, ale spolehlivě se u toho nudí.

Volný čas odděleně 


Málokdy se vaše nálady a představy o společně stráveném volném čase naprosto shodnou. Není divu, že jste permanentně rozladěná a vaším vztahem nejistá, když se všude dovídáte, že partnerský život je založen na umění trávit spolu volný čas.

Autor: Ženy - E15


Šablony neexistují. Jediné, co se počítá, je zdravý rozum a umění se dohodnout. Na dlouhé výlety na kole zkrátka nejste, to musí partner pochopit, stejně jako vy se musíte smířit s tím, že on se potřebuje jednou za čas sportovně vybít. Nic vám nebrání se na pár víkendů rozdělit a trávit ho každý zvlášť. On se svými kamarády cyklisty (lyžaři), vy s kamarádkami na kávičkách a návštěvách všemožných kurzů. Budete mít nepochybně víc témat k povídání. Pocit, že toho druhého stoprocentně neznáte, je také pro každý vztah dobrým oživením.


Spolu to zvládneme, miláčku


To se mezi společně vykonávané činnosti bude řadit jen jídlo, spánek, sex, jednou za rok výlet k moři a k rodičům? To samozřejmě ne. Budete se muset chtě-nechtě kousnout a sportovní víkendy zařadit do vašeho diáře. Stejně tak váš přítel by měl počítat s občasnou procházkou a návštěvou kina nebo výstavy, přestože se v galeriích moc svůj necítí. Je ale potřeba, aby aktivity, které ten druhý „nemusí“, mu byly alespoň trochu přizpůsobené.

Příklad: výlet na kole na festival. Ať si přítel vyrazí už z domu a vám vyhledá spoj vlakem, do kterého si budete moc vzít i kolo. Můžete si dát sraz zastávku před cílem a posledních pár kilometrů v klidu absolvovat spolu. Zachtělo se mu Jizerské padesátky na běžkách? Nezoufejte a buďte s kamarádkou hrdou členkou support-teamu. Do batůžku zabalte termosku, pár tatranek, iontový nápoj, müsli tyčinky a pak jen čekejte na kótě 12 km (resp. 34 km, jde o okruh). Uděláte si procházku zpět do cíle, kde hrdinu přivítáte a během závodu mu budete oporou.

Autor: Ženy - E15


Opačná situace. Ráda dumáte nad impresionistickými obrazy? A přítele nepředstavitelně bolí nohy už při vstupu? Vymyslete alternativu. Výstava se zaměřením na science fiction, kde se nachází spousta robotických přístrojů, je určitě atraktivní i pro chlapy. Roste počet interaktivních muzeí, překvapivou návštěvou muzea sportovních vozů nebo přehlídky historických letadel také nic nezkazíte. A pokud chcete na kafe, co takhle zkusit jí vypít potmě?

Volného času budete mít v životě čím dál míň (obracet se to začne až v důchodovém věku), tak si ho hlavně pořádně užijte. Nemá cenu se přemáhat, což ovšem neznamená rezignovat na kompromisy. Jejich hledání může být někdy docela zábavná věc.

Autor: Magda Koutská
28. června 2010

Autor: Magda Koutská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video