Swingers: zábava pro dospělé | e15.cz

Swingers: zábava pro dospělé

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tajemné cizí slovíčko swingers se k nám vloudilo poměrně nedávno. Ihned dostalo cejch čehosi neslušného či dokonce morálně nízkého. Čeho se přesně týká a opravdu se jedná pouze o bezduché orgie?

Swingers-party, swingers-klub, swingers-sex, swingers partneři. Všechna tato sousloví se týkají zábavy pro dospělé, která by se dala jednoduše charakterizovat jako sex ve více lidech (nezaměňovat za sex s více lidmi). Je ovšem třeba říci, že v prvé řadě je to především záležitost párů, nikoli hromady neznámých jedinců.

Odhodlání k prvnímu kroku


Na počátku rozhodnutí vyzkoušet účast na swingers party mohou stát především dva důvody. Tím prvním bývá touha experimentovat a zažít něco nového dosud nepoznaného. Druhým motivem bývá stereotyp a zvyšující se nuda při intimních hrátkách se svým protějškem. Ať je důvod takový či onaký, vždy je úvodní scénář ten, že jeden z partnerů přijde s návrhem na účast na swingers, zatímco toho druhého musí k tomuto kroku přesvědčit.

Při rozhodování o takovémto poměrně vážném partnerském kroku je třeba postupovat pomalu a uvážlivě. Zde rozhodně nelze nikoho k ničemu nutit. Váš protějšek skutečně sám musí chtít, pouhé vyhovění a sebezapření nestačí. Rovněž je třeba si vytyčit dopředu jistá pravidla (viz dále), aby nedocházelo ke konfliktům, žárlivým scénám apod. 

O co vůbec jde?


Swingers party je v podstatě večírek na určitém místě, kde se spolu setkávají povětšinou páry, aby se zde společně či individuálně bavily. Tou zábavou bývá především sex, ale ne nezbytně. Můžete si stejně tak dobře jen s ostatními povídat, popíjet či se pouze dívat. Nikdo zde nikoho k ničemu nenudí a je čistě na libovůli hostů, jakým způsobem zde budou trávit svůj čas.

Autor: Ženy - E15


Pokud se jedná o místo uskutečňování těchto večírků, tak ve většině případů skýtá útočiště nějaký privátní noční klub. Ten bývá dostatečně zařízen k nejrůznějším radovánkám. Naleznete zde zpravidla malé i velké pokoje, bazén, saunu atd. Na párty je třeba se ve většině případů přihlásit předem, případně se stát členem swingers-klubu. Pořadatel pak kromě prostoru zajišťuje i servis v podobě přítomnosti občerstvení, základní organizace a hlídání dodržování pravidel.

Pravidla


Aby swingers-akce probíhaly v pořádku a ke vší spokojenosti hostů, je třeba se držet několika základních pravidel. Ty nejčastěji určuje sám swingers-klub, který hrozí při jejich nedodržení vyhozením a nevpuštěním provinilce na další party. Obecně platnými minimálními pravidly jsou plnoletost účastníků, respektování odpovědi NE jako konečné (aniž by bylo považováno za urážku), dodržování hygienických i zdravotních standardů a slušného chování.

Nadto mívají některé kluby ještě další sérii vlastních pravidel, které jsou pro ně specifické. Častými bývá zákaz kouření, dále horní věková hranice a případně i zákaz homosexuálních praktik mezi muži. U posledního bodu je třeba zmínit fakt, že se pořádají i speciální swingers večery pro gaye, lesby i bisexuální páry, takže si této zábavy mohou užít všichni bez rozdílu sexuální orientace.

Spíše doporučením pak bývá dodržování zásad bezpečného sexu, takže prakticky v každé místnosti najdete balíčky kondomů. Samozřejmě zde naleznete skupinky, které kondomy nepoužívají. Jedná se ale především o dlouhodobé dobré známé, kteří si navzájem důvěřují. Protože se jedná o kluby privátní, vyhrazuje si pořadatel právo nevpustit na akci konkrétní osoby. Nemusíte se tak bát návštěvy podezřelých (z různých hledisek) živlů.

Pravidla podruhé


Asi nejzákladnějším pravidlem pro účast na swingers-party je nutnost pro muže přijít v páru. To znamená, že vstoupit sem mohou bez problémů páry a samotné ženy, samotní muži nikoliv. Stejně tak je zakázán přístup mužům s pasivním (zpravidla placeným) doprovodem. Již zde byla řeč i o pravidlech osobních. Ty si určí partneři mezi sebou. Je tedy dobré si na úvod vše zpříma vyjasnit.

Autor: Ženy - E15Pokud se chcete první večer jen do klubu podívat, můžete se domluvit, že k žádnému sexu nedojde, nebo že nedojde k sexu s cizím partnerem. Spousta páru si jde totiž do příjemných prostor užít jen spolu s tím, že případný pohled někoho cizího vzrušení jen dodá, nebo ani to ne. Rovněž užitečné je právo veta, kdy zamítnutí partnerem znemožní váš sex s konkrétní osobou. Předejdete tak žárlivým scénám a nepříjemným hádkám.


Průběh


Po registraci a potvrzení návštěvy, kterou většina klubů vyžaduje, budete při vstupu pořadateli uvedeni a budou vám představeny prostory a všechny pravidla večera. Poté vás usadí do společenské místnosti, nabídnou vám nějaký ten drink na uvolněnou a vše ostatní už závisí jen na vás a na vývoji večera. Požívání jakýchkoli drog vyjma alkoholu a tabáku (ve vyhrazených prostorách) bývá zakázáno.

Jakmile se dostatečně uvolníte, můžete začít konverzovat s jinými páry, jít se pobavit do bazénu či sauny, nebo se odebrat k intimní zábavě někam bokem do soukromých pokojů. Další možností je přidat se ke skupinové zábavě prakticky kdekoli. Je už jen na vás, s kým se na čem domluvíte a jaké mantinely vytyčíte. Rozhodně využívejte všudypřítomné kondomy. V případě potřeby lze většinou v klubu i přespat.

Za kolik?


Vzhledem k udržovanému a zařízenému prostředí, přítomnosti pohoštění, servisu a organizaci je logické, že výdaje musí někdo zaplatit. Ve většině případů to budete vy. Cena vstupného na jeden večer se většinou pohybuje kolem jednoho tisíce korun za pár. Pro samotnou ženu to pak bývá polovina. Existují ale i kluby, kde je přístup po registraci zdarma, ovšem s jistou podmínkou.

Tou je pořizování fotografií a videí z dění na akci za účelem jejich dalšího zpeněžení. Typicky jsou pak tyto materiály distribuovány prostřednictvím internetu. Pro stydlíny je zde možnost použití různých masek, jak je znáte např. z filmu Eyes Wide Shut. U klasických placených klubů je ovšem pořizování jakýchkoli obrazových záznamů striktně zakázáno, takže nemusíte mít obav, že by vaše intimní chvíle byly někým zachyceny na mobilní telefon a poté zveřejněny na webu.


Autor: Josef Kraus
21. listopadu 2009


Související články:
Ženské erotogenní zóny

Erotogenní zóny aneb kdo hledá, najde
Všechno o G-bodu
Sexuální hry pro začátečníky
Sexuální hry pro pokročilé
Nuda v posteli
Sexuální pověry
Dvě plus jeden nebo dva plus jedna? aneb Sex ve třech
Dvě plus jeden nebo dva plus jedna? aneb Sex ve třech II. díl
Jak si užít anální sex?

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video