Tajemství erotogenních zón | e15.cz

Tajemství erotogenních zón

Laura Janáčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na těle každého člověka existuje mnoho citlivých míst, ovšem reakce na jejich dráždění je u mužů i u žen odlišná. A liší se i člověk od člověka: co bývalého partnera nebo milenku vzrušovalo,může být pro současného nepříjemné a naopak.

Třicetiletý muž si v mé ordinaci nedávno stěžoval, že všechny partnerky vždy dokázal nekoitálně uspokojit, ale s tou současnou si neví rady. Co má udělat, aby si sex skutečně užila?

Existuje údajně jen jedna erotogenní zóna a tou je mozek. Zamilovanost, představy a fantazie dokážou účinně a nejvíc ze všech jiných možností zvýšit naše vzrušení. Chceme-li se však naučit intenzivně prožívat milování a vnímat příjemné pocity z něj, je třeba se dotýkat, líbat, laskat, mazlit atd. Mezi erotogenní oblasti u žen patří vlasy, ústa, oči, krk, záda, poprsí, hýždě, vulva a klitoris, hráz a eventuálně pomyslný bod G.

Pohrávání si s partnerčinými vlasy vyvolává příjemné pocity. Rty jsou jedním z nejcitlivějších míst, zvlášť horní ret… I oblast okolo očí je mimořádně citlivá na dotek jazykem, rty nebo špičkami prstů. Dotek řas se jistě ne nadarmo nazývá motýlí polibek. Velmi příjemně působí na ženy i uvolňující masáž krku. Hlazení a foukání chmýří na zadní straně krku je snadno dokáže vyprovokovat k něžnostem.

Podobně vzrušující může být i hlazení a jemné doteky na zádech nebo jejich přejíždění peříčkem. Naopak prsní bradavky mívají některé ženy velmi citlivé, takže jejich přímé dráždění příjemné být nemusí, proto je lepší věnovat pozornost jejich okolí.

Nejvíc vzrušivou oblastí na ženském těle je oblast genitálu. Představíte-li si tuto oblast jako hodiny, kde klitoris je umístěn na 12, položte prsty na 4 a 8 a určitě najdete velmi citlivá místa. Stimulace těchto partií krouživými a pomalými pohyby často vyvolává velmi intenzivní vzrušení. Zapojit se dá i dráždění prsty nebo jazykem.

Nejsilnějsí erotogenní zónou je prý mozek...Autor: Ženy - E15

Mnoho nervových zakončení je i v oblasti hráze, kterou je nejlepší hladit shora dolů. Oproti tomu nalezení bájného bodu G vyžaduje jemné vsunutí prstů do vaginy s dlaní otočenou směrem vzhůru.

Více o ženskýchh erotogenních zónách se dozvíte v článku Ženské erotogenní zóny.

U muže vyvolává vzrušení v podstatě jakýkoli dotek partnerčina těla. Zvláště citlivě muži reagují na líbání na šíji, hrudi, břiše, slabinách, pohlaví a na vnitřní straně stehen. Někteří muži mají rádi laskání ušního lalůčku a zadní části ucha.

Protože muži mají na krku silnější pokožku než ženy, lze při dotecích na této partii působit tlakem. Velmi příjemné pocity působí mužům rovněž doteky na zádech a v místě, kde záda přecházejí v hýždě.

Lehké přejíždění po slabinách nebo líbání směrem k vnitřní straně stehen, hlazení směrem k penisu až dolní části varlat a opakované stlačování hráze vyvolává u většiny mužů jednoznačnou odpověď. Na celém mužském těle je však nejvíce vzrušivý penis – dráždění tohoto místa způsobuje ty nejintenzivnější sexuální prožitky.

Znalost erotogenních zón lidského těla je jistě přínosná, ale může být pouhou teorií, pokud s partnerem nebudete o těchto otázkých komunikovat nebo pokud na základě jeho verbální nebo neverbální odezvy nedokážete odhadnout, co je právě pro něj to nejvíc lákavé a vzrušivé.

Jestliže chcete, aby sex plnil i svou funkci rekreační – a v létě je k tomu ideální příležitost –, je dobrá komunikace a sdělování si pocitů ohledně svého těla a mazlení naprostý základ.

Autor: Laura Janáčková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery