Ukliďte si život! | e15.cz

Ukliďte si život!

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Honí vás stres a nedostatek času? Pak udělejte průvan doma, v partnerském vztahu a kamarádství, práci, zkrátka všude tam, kde se dá a váš život se stane rázem snadnější.

Těch starostí, co máte každý den, přibývá a přibývá. Tolik byste si přáli, abyste měli aspoň nějaký ten čas pro sebe, ale prostě nestíháte. Tak začněte uvažovat o tom si život usnadnit! Udělejte průvan všude tam, kde to jde a uvidíte, že se vám hned bude žít lehčeji.

Domácnost
Neustále pro něco lítáte do obchodu, protože v nejnevhodnější chvíli vám vždy něco dojde- mýdlo, zubní pasta, prášek na praní…Věci, které potřebujete neustále, si vždy nakupte do zásoby, ve větším množství. Nehledě na to, že v některých obchodech při nákupu ve velkém můžete ušetřit na ceně, ušetříte spoustu času, protože budete vědět, že vás nezaskočí nedostatek těch obyčejných věcí.

Pobíháte několikrát denně po bytě, protože něco nemůžete najít? Udělejte si pořádek a zpřehledněte si byt. Všechny doklady a dokumenty si rozdělte podle obsahu a dejte do jednotlivých složek s popisy, papírky s adresami a telefonními čísly si přepište do jednoho sešitu, staré časopisy, které nechcete vyhodit, rozčleňte podle data nebo názvu a dejte je do šanonů. Koření z pytlíků přesypte do nových kořenek a zbavte se všech prošlých potravin a krabic s instantními potravinami, které už máte v kuchyni sto let. Vytáhněte ze skříní všechno oblečení, pořádně je proberte a co už nenosíte, nekompromisně vyhoďte. Zbytek pak rozdělte na zimní a letní a to, které zrovna nenosíte, dejte do krabic a postavte třeba na skříň nebo pod postel, získáte tak ve skříni spoustu místa. Proberte ponožky a punčocháče, roztrhané vyhoďte. Poházené fotky začleňte do alba, nebo si je nechte orámovat a rozvěste je po bytě, který si tak příjemně oživíte. Všechno nářadí, kladívka, kleště, hřebíky, náhradní žárovky apod. dejte do jedné společné přihrádky ve skříni nebo krabice, abyste je nemuseli v případě potřeby hledat.

Vaření
Musíte pracně vymýšlet každý den co vařit a připravit k jídlu? A když už se do toho pustíte, kolikrát zjistíte, že vám chybí například něco do omáčky apod. Zjednodušte si práci, vždy o víkendu si sepište jídla, která chcete vařit a ingredience, které budete potřebovat a pořádně nakupte. Pak navařte na několik dní dopředu různá jídla, dejte je do mrazáku a budete mít vystaráno. Nebo o víkendu pozvěte kamarádky, každá donese něco a společně uvařte a jídlo si rozdělte.

Máte doma spoustu rozbitých přístrojů, které potřebujete opravit, ale zatím jste si nenašla čas je odnést do opravy (nebo se vám spíš nechtělo)? Všechny věci dejte na jedno místo, někam, kde hodně zavazí, aby vás donutilo je odnést do opravy.

Vztahy
Pořád domlouváte nějaké schůzky s kamarádkami, znovu a znovu probíráte kde a kdy se setkáte a pořád různě přesouváte termíny, pokud některá nemůže? Dohodněte si pravidelné schůzky třeba jednou za měsíc, budete s tím počítat dopředu a nebudete ztrácet čas neustálým domlouváním se.

Pokud se vám do něčeho nechce, například do nějaké akce s kamarády, zkrátka řekněte ne a už nic dalšího nedodávejte. Pokud se zapletete do vysvětlování, dáte jim jen více příležitostí, jak napadnout vaše výmluvy nebo hledat řešení.

Chodíte s mužem, který vám zase tak moc nesedí a víte, že to s ním nemá budoucnost, ale nechcete být sama? Ukončete to, protože vám zbude více času si najít někoho, na kom vám bude opravdu záležet.

Pokud máte příbuzné, kteří vám vyčítají, že je málo navštěvujete, pořádejte několikrát do roka pravidelnou rodinnou sešlost, snížíte tak počet návštěv, které byste musela vykonat.

Práce a finance
Každé ráno se na vás navalí spousta práce a tak jste ve stresu, že nic nestihnete? Na začátku dne si sepište seznam úkolů, které přes den musíte udělat a to podle důležitosti a náročnosti tak, abyste věci, do kterých se vám nechce, mohla udělat jako první a nemusela na ně už pak myslet.

Udělejte si pořádek na pracovním stole. Přes tu spoustu papírů, složek a spisů nemůžete nikdy nic najít a všechno je nepřehledné. Proberte všechny papíry, ty, co nepotřebujete, vyhoďte a zbytek pečlivě rozřaďte do šanonů. Vyhoďte pera, která nepíší a všechny schůzky a termíny si pečlivě zapište do diáře, aby vám neuniklo nic důležitého a neměla jste stres, že na něco zapomenete. Pořiďte si malou nástěnku, na kterou si připichujte vzkazy a věci, které jsou třeba vyřídit, pokud si toto píšete po papírcích, které se povalují po stolech, často na ně zapomenete, nebo se prostě ztratí.

Nakupte si do zásoby přání k narozeninách a svátkům plus známky. Když je totiž potřebujete, málokdy je máte po ruce a musíte je narychlo shánět.

Všechny své účty a finance soustřeďte v jednom peněžním ústavu. Budete tak mít jen jednu banku a jedno telefonní číslo, uspoříte tak spoustu času. Pořiďte si platební kartu, nemusíte mít obavy, že vám dojde hotovost a také se nemusíte obávat zlodějů.

Při nákupech se řiďte heslem - nové domů, staré ven. Pokud si koupíte něco nového, jednu starou nepotřebnou věc vyhoďte.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video