Valentýnská přání | e15.cz

Valentýnská přání

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čtrnáctý únor, označovaný také jako „svátek zamilovaných“nebo „Valentýn“ se blíží mílovými kroky. Vzpomeňte si i vy na své blízké a pošlete jim třeba přání k Valentýnu.

Pro spoustu lidí u nás jsou oslavy dne sv. Valentýna jen dalším uměle importovaným, komerčně pojímaným svátkem, který s naší tradicí nemá nic společného. Stále více se však rozrůstá i opačná skupnina těch, kteří Valentýna považují za vítanou příležitost jak projevit svým blízkým lásku a náklonnost.

Tradice Valentýnských přání vychází z legendy o sv. Valentýnovi - knězi, který tajně oddával mladé dvojice, za což byl posléze uvězněn a odsouzen k smrti. Trest byl vykonán 14. února roku 269. Valentinův poslední vzkaz, který stačil ještě před smrtí odeslat, končil slovy „Od tvého Valentýna“. Odtud tedy tradice posílání psaníček.

Valentýnku po síti

V dnešní hypermoderní době jsou elektronické pohlednice již naprosto běžnou záležitostí. Lidé je stále častěji využívají jako levné a ekologické řešení každoročního rozesílání přání svým blízkým a přátelům. Pokud máte v úmyslu poslat 14. února někomu ze svých blízkých přání elektronickou poštou, na Internetu bezbochyby najdete nespočet portálů s širokým výběrem elektronických přání a s tipy na texty přání.

Tipy na sms přání k Valentýnu K Valentýnu jako vždy,  přeji krásné, něžné sny,  že tak jako před lety,   budu tam, kde jsi i Ty. Krásného Valentýna a nejen Valentýna, ale celý život. Ne ten, kdo se s Tebou směje,  ne ten, kdo s Tebou pláče, ale jen ten, kdo s Tebou cítí - ten Tě miluje. Krásného Valentýna! Láska je jako sněhová vločka, když si myslíš, že ji pevně držíš, roztaje. Přeji Ti aby tobě vydržela navěky. Krásného Valentýna! Srdce srdci srdce dalo, srdce srdci přísahalo, teď to srdce srdce prosí, ať to srdce v srdci nosí. Že uhodnu, co Tě dovede nejvíce rozpálit!? Když se nešťastnou náhodou opřeš o horká kamna! Šťastného Valentýna! Zdroj: internet
Sms


Když už jsme u moderních „neklasických“ způsobů zasílání přání, nesmíme zapomenout ani na mobilní telefony, zvláště pak sms přání. Ty si během posledních let vydobily ve svátečních dnech , jakožto „posel šťastných zpráv“ své nezastupitelné místo. Kupříkladu během vánočního vánočního provozu operátorů sms zprávy mezi přáními posílanými prostřednictvím mobilního telefonu jednoznačně vítězily.

Lze předpokládat, že o svátku sv. Valentýna nebude, vzhledem k rozporuplnému vnímání tohoto svátku veřejností, počet  zaslaných sms zpráv takto závratný. Ovšem  bezpochyby se i u nás najdou příznivci valentýnských oslav, kteří této možnosti rádi využijí. Inspiraci na smsky pak můžou najít třeba v našich tipech na sms přání.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video