VIDEO: Jak ochránit děti na internetu? Zákazem neděláte dobře, tvrdí odbornice | e15.cz

VIDEO: Jak ochránit děti na internetu? Zákazem neděláte dobře, tvrdí odbornice

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
S rozšířením techniky do domácností samozřejmě souvisí lepší přístup dětí a mládeže k výpočetní technice a vyšší míra konzumace obsahu přes internet. A také nárůst potenciálního nebezpečí.

„Dříve se sedělo u televizí, kde ten obsah byl daný televizním programem, a vy jste si mohli zkontrolovat, jestli je pro vaše dítě vhodný, ale dnes už tomu tak není, protože na internetu je dostupné v podstatě kdykoliv cokoliv, takže pak se to velmi těžko hlídá,“ přiblížila pro televizi Metropol v pořadu Supermáma potenciální hrozbu Lenka Eckertová, manažerka nevládní neziskové organizace Národní centrum bezpečnějšího internetu a autorka knihy Bezpečnost dětí na internetu.

Kontrolu dítěte a jeho činnosti ve virtuálním prostředí schvaluje, ovšem probíhat by prý měla s citem - aby ji dítě nepociťovalo jako omezení soukromí. Ani přísný zákaz internetu nebo přístupu na sociální sítě není podle ní dobrou volbou.

„Pokud dítěti zakážete přístup, často to dopadá tak, že jde ke kamarádovi nebo do knihovny s veřejným přístupem a vy o tom už vlastně ani nevíte a nemáte ani možnost to ovlivnit,“ upozorňuje na nejčastější problém Lenka Eckertová.

Jaká základní bezpečnostní pravidla by tedy měli rodiče dodržovat, na co si dát pozor, jak zvládnout kyberšikanu nebo jak se chránit před internetovými predátory, se dozvíte v následujícím videu:

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video