Všechno, jen ne sex! | e15.cz

Všechno, jen ne sex!

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Milování patří k životu a pokud se dva malí rádi, rádi se milují. Co ale když se chuť na sex vytratí?

Je večer, postel je rozestlaná, hraje příjemná hudba a atmosféra přímo vybízí k milování. Místo toho se ale jeden z partnerů otočí na bok, peřinu přes hlavu, zhasíná lampičku a jde spát…nemá totiž na milování chuť.

Proč?
Důvodů může být mnoho- nezájem o partnera, psychické důvody, sexuální poruchy, bolestivé pocity při milování, problémy se ztopořením penisu a další. Velmi často jsou to důvody podobné těm, které mají Lenka a Petr:

Lenka a Petr se brali z lásky. Byl to šťastný a spokojený pár po všech stránkách, i v oblasti sexu. Milovali se často a pravidelně. Pak přišla Lenka do jiného stavu a zájem o sex z její strany se stáhl na minimum. Musela se starat o dítě, byla tak utahaná, že neměla na milování s manželem ani sílu ani náladu. Ne že by sex vymizel úplně, ale jeho častost byla velmi malá. Petr byl nešťastný, časem podrážděný a nerudný. Lenka sice viděla, že to manžela trápí a zpočátku se do sexu kvůli němu nutila, ale nechuť k milování byla silnější. Dříve spokojený pár se stával minulostí.

Tento příběh je jeden z těch klasických, kdy se manželé nebo partneři odcizují při milování. Už to tak zkrátka bývá, na začátku vztahu je všechno krásné a sex je úžasný, po letech však ustupuje do pozadí, už není tak častý a vztahy, které byla založeny pouze na něm, mohou mít problémy. Pak je důležité, jak kvalitní jsou ve vztahu další věci- láska, porozumění, společné zájmy a hlavně komunikace. Pokud mezi partnery chybí, je zle. Muž nechápe, proč ho žena odmítá, připadá mu, že je to proto, že ji nedokáže uspokojit, že ho už nemiluje a partnerka zase cítí nepochopení a podporu a vlastně ani ona sama dobře neví, proč má k sexu nechuť. Má strach se k partnerovi přitulit, aby to on neviděl jako výzvu k milování.

Řešit tuto situaci násilně je samozřejmě chyba- žena, která se do sexu nutí, ho začne postupně nenávidět a muž se bude cítit více než zle, když si bude sex vynucovat. Žádný zázračný lék, který by ženě vrátil chuť na milování není. Nejčastěji se jedná o psychickou poruchu- samozřejmě pokud mluvíme o jinak spokojeném soužití a vyloučíme příčinu jako je nevěra, alkoholismus a jiné.

Partneři ale sami často na tyto poruchy nestačí, neumí je sami řešit. Návštěva psychologa nebo sexuologa pomůže vyřešit mnohé. Pod vedením odborníka se mohou dostat k jádru věci, partneři vzájemně zjistí, jak se cítí, postupně dokáží spolu hovořit o problémech, které je trápí a budou moci je začít pomalu řešit.

Je třeba si uvědomit, že to není otázka jednoho či dvou sezení, ale záležitost dlouhodobá, než se sexuální život obou upraví a vrátí se k normálu.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery