Vylaďte svou mysl: Drobné rady, které mohou změnit vaše myšlení i životní styl | e15.cz

Vylaďte svou mysl: Drobné rady, které mohou změnit vaše myšlení i životní styl

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Drobné rady, které mohou změnit vaše myšlení i životní styl a o nichž jsme přesvědčeni, že opravdu fungují...

Zázračný minerál

Hořčík je pro naše tělo velmi důležitý. Uvolňuje napětí, má zklidňující účinky. Má vliv na srážlivost krve a funkci srdce. Potlačuje negativní účinky soli a vápníku. Zvyšuje využití bílkovin. Zlepšuje paměť a myšlení.

Naše rada: Sklenice Magnesie s kapkou citronové šťávy během dne prospěje vašemu tělu víc než šálek kávy.

Princip biopodpisu

Trápí vás při pohledu do zrcadla zaobliny na bocích a vystouplé bříško? Vůbec to nemusí být důkaz vaší lenosti nebo snad nestřídmosti ve vašem každodenním stravovacím režimu. Experti dnes už vědí, proč se právě na tato místa tuk ukládá. Důvodem „lokalizovaného“ tloustnutí mohou být nevybalancované hormony. Potvrzuje to výzkum kanadského trenéra Charlese Poliquina. Výsledky svého bádání zvěřejnil pod výstižným názvem Princip biopodpisu.

3 rizikové zóny

Břicho: Okrouhlé bříško při štíhlé postavě signalizuje vysoké množství kortizolu, který produkují nadledvinky při vysokém emočním nebo fyzickém stresu. Naše rada: Odbourat stres.

Stehna: Nadbytečná váha v této oblasti může znamenat nadbytek toxinů. Naše rada: Zvažte džusový detox, eventuálně přejděte na čistě přírodní stravu.

Boky: Pokud máte na bocích obliny, které nemizí, mohlo by to znamenat zvýšené množství inzulinu v těle. Naše rada: Zamyslete se, kolik cukru obsahuje vaše strava.

Zpomalte

Většina trenérů tvrdí, že mnoho žen, které chodí pravidelně cvičit, je přepracovaných a potřebovaly by spíše odpočinek v klidu než trénink. Jste-li unavená, nepřepínejte své síly. Naše rada: Raději o hodinu méně cvičte, ale více spěte.

Vychladněte !

Trpíte stresem či depresemi? Zkuste kryoterapii. Léčebná metoda využívá extrémně nízkých teplot (až -160°C). Polarium Beskydského rehabilitačního centra je prvním místem u nás, které ji začalo využívat.

Zlaté pravidlo

Dělejte to jednoduše, méně může být více. Tyto metody mají jednu společnou myšlenku: rovnováha těla, mysli a správného způsobu stravování je klíčem k úspěchu.

Článek vyšel v časopise Moje Psychologie

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video