Vypočítavost přes inzerát: Ona ho milovala, on hledal „hotel“ | e15.cz

Vypočítavost přes inzerát: Ona ho milovala, on hledal „hotel“

ZDROJ: Ženy - E15

Martina Machová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mnoho žen hledá lásku přes inzerát, mnohé najdou zklamání, některé lásku a některé se po čase všemu zasmějí. Bohužel, přibývá žen, které partnera najdou, ale časem procitnou a pochopí, že jsou jen hotelem „all inclusive“.

Nedávno proběhlo médii několik příběhů žen, které se přes seznamku nebo přes inzerát seznámily s muži, kteří o ně sice velmi stáli, avšak časem se ukázalo, že pánům nešlo o „srdíčko“ a společný život, ale o byt, stravu, kapesné a třeba i občasný sex. Tito pánové řešili seznámením své existenční potíže, v několika případech dokonce dluhy a exekuce.

Zkrátka si našli skvělý levný hotel s pokojskou, kuchařkou i společnicí v jednom. Pohybuje-li se takový „ptáček“ v mezích zákona, bohužel si na něm zklamaná dáma naprosto nic nevezme; vše mu poskytuje z lásky, dobrovolně, a pokud jí až procitne, zbude k očím pro pláč ještě něco navíc, bude ráda.

Příběh Evy K. (45 let)

Eva je rozvedená, má svůj dvoupokojový byt, slušnou práci – zkrátka vybudované zázemí. Dcera paní Evy bydlí také ve svém vlastním bytě, který ji pořídil její otec. Necelých 5 let po rozvodu se Eva seznámila se Zdeňkem; zcela proti svým zásadám odpověděla na inzerát v seznamce. V inzerátu se jí cosi dotklo, zdálo se jí, že má se Zdeňkem naprosto totožné zájmy a po prvním setkání to vypadalo, že i pohled na život. Zdeněk však bydlel 150 km daleko, a tak se vídali zhruba 1x za 14 dní.

Zdeněk jezdil za Evou do Prahy, vždy s drobnou pozorností, vždy pozitivně naladěný. Jeho občasná přítomnost ji vnášela do všedních dní radost ze života, která se po těžkém rozvodu tak nějak vytratila. Asi po 4 měsících se Zdeněk po vzájemné dohodě k Evě nastěhoval. Do jeho nájemního bytu v malém městě se nastěhovala jeho čerstvě rozvedená sestra s dítětem (samozřejmě po ní prý nemůže chtít nájem).

Bylo příjemné zase vedle někoho usínat, mít si s kým povídat, zkrátka nebýt sama. Šťastně spolu žili rok; jezdili na dovolené, na prodloužené víkendy na kolech, v sezóně na festivaly (vše platila Eva). Zdeněk si totiž po přestěhování našel dle jeho slov velmi špatně placenou práci jako kuchař – prý si v jeho letech už nemůže moc vybírat. Na domácnost nepřispíval nic, občas nakoupil a zbytek peněz prý posílal sestře. Dokonce mu zamilovaná Eva na konci měsíce dávala „kapesné“, aby měl v práci na oběd.

Oči Evě otevřela až dcera: „Mami, ty ses snad zbláznila; doma máš cizího chlapa, nic o něm vlastně nevíš, živíš ho, pereš mu, šatíš ho, spíš s ním, já už se na to nemůžu dívat. Já chodila od 16 na brigády a od 19 se o sebe starám sama! Jedem navštívit jeho sestru, nic mu neříkej!“

Konec jste si už možná domysleli sami, na adrese, kterou měl Zdeněk v občance, nebydlela žádná mladá maminka, ale mladý pár. Ten byt kupil od majitele, který z něj vystěhoval neplatiče. Od majitele se nakonec dozvěděly pravdu; Zdeněk byl notorický neplatič, prý dluží, kam se podívá – na alimentech, na nájmu, jako zkrachovalý podnikatel na „sociálce“… Eva si nikdy nemyslela, že by mohla takhle naletět.

6. základních pravidel při seznamování přes inzerát

1. O svém virtuálním „milém“ vždy někomu řekněte.

2. Na první schůzku jděte na veřejné místo (kavárna, restaurace apod.) a podrobnosti o chystané schůzce svěřte blízkým.

3. Poslouchejte své ženské instinkty, na první schůzce vám ještě hormonální koktejl pravděpodobně nezatemnil mozek.

4. Ptejte se, samozřejmě taktně (a nemusíte hned na první schůzce), nejen na něj, ale i na rodinu, rodinné vztahy, povolání.

5. V případě, že přeskočila jiskra, máte se rádi, jste si blízcí a pomalu přemýšlíte o tom, že se k vám nastěhuje, seznamte se nejprve s jeho blízkými, kolegy, zkrátka s rodinou a okruhem přátel, ze kterého pochází.

6. Nestyďte se před začátkem společného soužití vyjasnit otázku financování domácnosti, předejdete tak nepříjemnostem v budoucnosti.
(Doporučení jsou samozřejmě užitečné i při jiných způsobech seznámení :-)

Autor: Martina Machová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video