Zabijáci sexu: Co způsobilo, že to vážně nejde? | e15.cz

Zabijáci sexu: Co způsobilo, že to vážně nejde?

ZDROJ: Ženy - E15

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zkažená nálada, fyzické znemožnění či jiné faktory způsobují, že sex v určitém okamžiku nebo dlouhodobě nefunguje. Jací jsou ti největší zabijáci sexu?

Hlavní zabijáci sexu by se dali rozdělit do dvou rovin – fyzická a psychická. Nezřídka kdy samozřejmě dochází k prolínání a slučování obou druhů faktorů, což fakticky znemožňuje vůbec nějaký sex mít. Na co si dávat pozor a čeho se vyvarovat, pokud chcete zažívat nádherné milostné hrátky?

Alkohol

Na prvním místě fyzických zabijáků sexu je jistě alkohol, protože ten působí jak krátkodobě a aktuálně, tak i dlouhodobě a systematicky. Je ale třeba dodat, že význačný faktor u tohoto zabijáka je jeho množství. Pokud pijete střídmě malé dávky kvalitního alkoholu, může to vašemu sexuálnímu životu naopak pomoci.

Alkohol uvolňuje, ženy se po něm mužům zdají přitažlivější a dámy zase ztrácejí zábrany. Větší množství ale způsobuje únavu, neschopnost vyvrcholit nebo v případě mužů dokonce získat erekci. Dlouhodobě pak alkohol ubíjí libido i schopnost jakékoli sexuální aktivity, o dalších negativních účincích na lidský organismus nemluvě.

Stres

Pokud se přesuneme do roviny psychických zabijáků, tak právě stres vévodí žebříčků zabijáku sexu v této kategorii. Když jste ve stresu, nemáte na sex ani pomyšlení. A fakt, že protějšek po vás sex chce a vy ho nejste schopni, vás stresuje ještě více a spirála se roztáčí. Ženy postrádají libido, muži zase začínají trpět erektivní disfunkcí.

K tomu si připočítejte další nepříjemné vlivy stresu na lidské tělo, jako jsou bolesti hlavy, zažívací problémy, vyšší krevní tlak, úzkost, absence psychické pohody, nemožnost se uvolnit a permanentní napětí. To vše jsou opaky toho, co potřebujete mít, abyste si mohli naplno užívat sexu.

Léky

Řada léků má jisté negativní vedlejší účinky. Přitom nemalá část z nich ovlivňuje přímo či nepřímo váš sexuální život. Muži bývají náchylní na absenci dostatečného prokrvování v klíčových partiích způsobených medikamenty, ženy zase trpí nechutenstvím, hormonálními výkyvy či bolestmi hlavy.

Vyvarovat se braní léků je samozřejmě obtížné. V závislosti na vážnosti onemocnění a důležitosti léčebné kury se ale můžete pokusit doktorovi vysvětlit své obtíže. Jistě se pokusí vám nějak pomoci hledáním alternativních léčiv, nebo naopak doporučením jiných podpůrných prostředků, abyste tak vykompenzovali újmu způsobenou léky.

Nadváha

Silný fyzický zabiják sexu je nadváha. Zatímco některým mužům se baculky líbí a říká se o nich, že dokážou být velice vášnivé, z dlouhodobého hlediska ženy s nadváhou svým fyzicky zdatnějším partnerům nebudou stačit. Po čase navíc zjistí, že je jim pohodlí, klid a jídlo milejší, než nějaké sexuální potěšení.

Nejinak to je u mužů, jejichž pivní břich, tučné jídlo a s tím spojené kardiovaskulární problémy nejenže snižují sexuální apetit, ale přímo znemožňují nějaký akt absolvovat. Dobrá váha, málo tuku a vysportované srdce umožní mnohem lepší a intenzivnější milostné hrátky.

Televize

Psychický zabiják, který likviduje sexuálnost nejedné moderní domácnosti, je televize. Místo společných radovánek oba partneři jen sedí a tupě sledují druhořadou až třetiřadou zábavu vysílanou ze zářících beden umístěných v obýváku. Ta nejenže překazí jejich sociální kontakt, ale spolehlivě oba ukolébá a unaví, čímž je připraví o jakoukoli chuť na sex.

Nejhorší je to v případě, kdy si partneři pořídí televizního miláčka přímo do ložnice. Oba tak mají větší tendenci televizi zapnout, sledovat, relaxovat a pomalu ale jistě usínat. Chcete-li si pravidelně zadovádět, necpěte si televizi k posteli. A také v obýváku prostě častěji vytáhněte šňůru ze zásuvky.

Psychický nátlak

Milování dokáže spolehlivě zabít psychický nátlak jednoho partnera na druhého. Může to začít od prosté otázky – „Už jsi se myl?“, pokračovat přes vyčítající větu „Co ti to tu visí? Tady jsi nám kapánek nakynula“ a definitivně být zabito srovnáním „Mému bývalému se to nikdy nestalo, to byl úplně jiný kanec.“

Ženy by neměly před sexem, během něho ani po něm srážet mužské ego komentováním jeho sexuálních dovedností, velikostí penisu apod. Zadělají si tak na problémy do budoucna, kdy frustrovaný muž nebude schopen ani ochoten se dál podrobovat sexuálním hrátkám v očekávání potupy.

Na druhé straně by si pánové měli odpustit hodnotící komentáře týkající se partnerčina těla, stárnutí či nepovedeného make-upu. Měli by naopak vyzdvihnout to, co se jim ještě na ženě líbí, čím je přitahuje, měli by ji pochválit a vyjádřit, že po ní stále ještě touží. Taková žena se nebude stydět za sebe ani za to, co pak s láskou muži poskytne.

Prkotiny

Sex ale mohou ohrozit i věci, které by se na první pohled daly označit za prkotiny. Taky vás tak neuvěřitelně štve, když pod vámi vrže postel? Donutí vás to dokonce změnit rytmus a intenzitu, aby nepříjemné vrzání přestalo nebo se alespoň minimalizovalo? To nejste sami. Takováto věc a podřízení se jí kazí erotické hrátky velké spoustě lidí.

Stejně tak vám může do sexuálního života negativně vstoupit otravný hmyz, hluční sousedé, zvonicí telefon, hlasy dělníků z ulice pod vámi, řvoucí alarm u auta na parkovišti a mnoho a mnoho dalšího. Ne všechny výše uvedené zabijáky dokážete zcela eliminovat, měli byste se ale aspoň pokus snížit jejich vliv či počet pro úspěch vašeho intimního života.

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video