Ženská ejakulace | e15.cz

Ženská ejakulace

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Domníváte se, že ejakulace je čistě mužská záležitost? Pak budete asi překvapeni...

Ženská ejakulace
Ženskou ejakulaci (Female ejaculation) podle statistik prožila třetina žen. Možná patříte mezi ně, aniž byste o tom věděla. Pokud vám při orgasmu z pochvy vyteče vodnatá tekutina, možná vás totiž aniž nenapadne, o co se jedná, a že jste právě prodělala ejakulaci. Na rozdíl od té mužské není totiž mezi lidmi o ženské ejakulaci takové povědomí.

Mokrý orgasmus
Možná jste však už slyšela o pojmu mokrý orgasmus, který se pro tuto záležitost používá. Vodnatá tekutina, která při orgasmu může vytéct z pochvy, často vyvolá u žen spíše pocit, že se pomočily. Jde však o ejakulát, který se svým složením podobá tomu mužskému, neobsahuje ovšem spermie. Může ho být i několik mililitrů (dva až tři čajové lžičky).

Kde a jak?
Ženy mají žlázu, která je jakousi obdobou prostaty čili mužské žlázy předstojné. Dokonce je nazývána ženskou prostatou. Najdeme ji na přední straně pochvy, ejakulát vylučují dva drobné otvory, které se nacházejí hned vedle ústí močové trubice (proto ta záměna s močí). K výměšku z této žlázy dochází při silném orgastickém stahu a to při pohlavním styku, masturbaci nebo orálním sexu. K ejakulaci ovšem nedochází pokaždé, může se stát, že tento zážitek si žena prožije jen jednou za život. Přesto se některé ženy před svým partnerem za tento projev stydí, což je škoda, protože ejakulace u žen bývá příznakem velmi silného vzrušení, z čehož by měl partner naopak radost.

Autor: Ženy - E15

Jaké to je?
Ženy, které prožijí ejakulaci, popisují tento svůj zážitek jako velmi silný, intenzivní a způsobující značnou rozkoš. I nadále však zůstává do určité míry zahalena tajemstvím a není zcela probádána. Například není známo, proč ji některé ženy dosahují a jiné nikoli a také co ejakulaci vyvolává. Nedá se vyvolat cíleně, jde spíše o znak šťastné náhody.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video