Ženské erotogenní zóny | e15.cz

Ženské erotogenní zóny

ZDROJ: Ženy - E15

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
(Fejeton) Tajemství ženského těla přitahuje odpradávna muže od puberty výše. Nalézt ta správná místa pro erotickou stimulaci ovšem není jen tak. Heslo – každý pes, jiná ves – platí i pro něžné pohlaví.

Bádání nad uspokojením ženy je staré jako lidstvo samo. Jakkoli mohou být různé biologické a experimentální výzkumy užitečné, nejlepší informace budou stejně vždy pocházet od samotných zástupkyň něžného pohlaví. Z toho důvodu byly informace pro tento článek sbírány pomocí dotazníku a místy také rozhovoru s tím, že získaná data byla tazatelem na subjektech nedlouho poté verifikována.

Nástrahy výzkumu


Za cílovou skupinu pro sběr dat byl vybrán nereprezentativní vzorek ženské populace (dotazovány a následně prověřovány byly pouze atraktivní, mladé a svobodné ženy). První problém výzkumu nastal při zjištění, že osoba samotného tazatele do značné míry ovlivňuje výsledek odpovědí i ochotu dotazovaných spolupracovat. U části zkoumaných subjektů bylo zjištěno stydlivé zarudnutí, zatímco jiná část žen výzkumníka slovně inzultovala a označila jej za „vtírku“ a „dotěru“.

Dále se objevily pokusy o zmanipulování výzkumu naprosto nesmyslnými odpověďmi, kdy za erotogenní zóny byly samotnými ženami označeny např. mozek či srdce. Takovéto údaje byly ovšem včas výzkumníkem eliminovány, protože zjevně měly mít za cíl pouze zvýšení kreditu ženského pohlaví, nikoli pravdivé popsání skutečnosti. Nicméně celé šetření přineslo základní rozdělení erotogenních zón na tři hlavní skupiny v závislosti na důležitosti a intenzitě prožitku.

Primární zóny


Pojďme se nyní podívat na výsledky. V primární, tedy té nejdůležitější, zóně se nacházejí ty oblasti ženského těla, které slouží primárně k lidské reprodukci. Matka příroda to prostě zajistila tak, aby plození potomků bylo co nejpříjemnější. Jistě tak není pro nikoho žádným překvapením, že hlavní erotogenní zónou je vagína a její blízké okolí. Je ovšem třeba dále rozlišovat mezi různými jejími částmi.

Každá totiž přináší trochu jiný druh prožitku, je jinak citlivá a je rovněž náchylná na správné načasování. Ženy rozlišují především mezi klitorisem, stydkými pysky a tajemným bodem G, o němž většina z nich tvrdí, že existuje, ale jeho lokalizaci jsou schopni provést pouze ti zdatnější muži. Tyto zóny jsou obzvlášť citlivé na doteky pomocí rtů, jazyka, prstů i penisu.

Druhou primární zónou jsou samozřejmě ženská prsa. Jejich citlivost je značná prakticky po celé jejich ploše. Stimulačně působí zejména hlazení, mačkání, hnětení a dráždění ústy partnera. Speciálního postavení se ale na ženských prsou dostává bradavkám, které vykazují pro všechny druhy podnětů mnohem vyšší citlivost a samozřejmě také účinnost při poskytování tělesného potěšení.

Sekundární zóny

Za sekundární zóny byly označeny ty části ženského těla, jejichž dráždění zpravidla orgasmus nepřináší, ale při správné stimulaci k němu značně pomáhají. Předně se jedná o oblast úst, kde jsou nejsmyslnějšími částmi rty a jazyk. Jejich líbání, olizování, cucání a kousání jsou přesně ty způsoby, které dokážou nejednu ženu pořádně rozpálit.

Další významná erotogenní zóna se nachází paradoxně na druhé straně těla. Jedná se o konečník a celou oblast, nazývanou ženami něžně „zadeček“. Mezi populární stimuly patří plácání, hlazení i masáže svalu. Co se konečníku týče, tak ten trochu vybočuje z výše uvedené definice sekundární zóny. Jeho dráždění pomocí prstů, jazyka či penisu totiž mnohdy mohou vyvolat dokonce i orgasmus. Vysokou citlivost lze vysvětlit tím, že se v něm nachází po genitáliích nejvíce nervových zakončení.

Terciární zóny

Další úroveň erotogenních zón už představuje spíše podpůrné body, které by se spíše daly označit za rozehřívací. Není ovšem na ně radno zapomínat ani během samotného sexu. Nejčastěji byla zmiňována oblast krku a šíje. Na tuto část těla podle spousty žen stačí i pouhé partnerovo dýchání. Celý prožitek pak lze umocnit dotyky ústy, jazykem a ve většině případů i lehkým kousáním. Erotická fascinace vampirismem je zde zjevná.

Za další běžnou erotogenní zónu bývají označovány uši a to pouze při fyzické stimulaci. Našeptávání sladkých nesmyslů mezi ně překvapivě nepatří. Favority naopak jsou kousání do ušních lalůčků a jemné olizování. Zajímavé také je, že dost žen je na jedno ucho v tomto směru citlivější jak na to druhé. Důvody této disbalance se mi bohužel nepodařilo zjistit.

Méně často, přesto dostatečně frekventovaně, byly označeny oblasti zad (zejména v závislosti na masážních procedurách), vnitřní strany stehen (citlivé především na doteky a hlazení) a tzv. hráz (místo mezi vagínou a konečníkem). Významné zastoupení zde měly i oblasti břicha a pupíku, chodidla (jen v případě, že to nelechtá), kotníky a zadní strana kolen.

Rarity


Zatímco výše uvedené zóny jsou prakticky univerzální pro všechny ženy, při vyptávání s mi dostalo i velice specifických a ojedinělých odpovědí. Zmíněny tak byly například oční víčka a obočí. Objevila se i zmínka o citlivosti na zápěstí. Dalším erotogenním kloubem byl určen loket, resp. jeho vnitřní strana. Nejvíce pak překvapilo jmenování nosních dírek a palce u nohy.

Pokud i vy chcete doplnit nějakou svou speciální oblast, dostane se vám prostoru v diskuzi pod článkem. Zvýšením informovanosti o této problematice prospějete nejen samy sobě, ale také ostatním ženám, jejichž muži v tomto odvětví stále ještě tápou.

Autor: Josef Kraus
5. října 2009

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video