Ženský multiorgasmus | e15.cz

Ženský multiorgasmus

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V podstatě každá žena je schopná multiorgasmus prožít, faktem však zůstává, že se to podaří ani ne polovině z nich.

Co to vlastně multiorgasmus je? Je to mnohonásobný orgasmus, při kterém za sebou následuje řada jednotlivých vyvrcholení v určitém odstupu sekund až minut. Po tuto dobu sexuální vzrušení téměř neustupuje. Řada žen prožívá multiorgasmus jako jediný dlouhý orgasmus s kontrakcemi různé intenzity. Žena také může prožívat ne multiorgasmus jako takový, ale řadu jednotlivých orgasmů a to tehdy, když vzrušení mezi nimi na nějakou chvíli vždy opadává a není trvalé jako při multiorgasmu.

Orgasmus u žen může probíhat různě. U některých po vyvrcholení nastává fáze ústupu, v jiných případech, pokud partner pokračuje v stimulaci klitorisu, dostane se žena pouze k fázi plateau, což je druhá ze čtyř fází předcházející orgasmus (více článek Jak prožívá žena orgasmus). Tím se orgasmus žen liší od mužů, protože u nich po vyvrcholení následuje tzv. refrakterní fáze, kdy opadne sexuální vzrušivost a je třeba odpočinek, než je muž znovu schopen erekce. Naopak ženy mohou po jednom orgasmu hned dospět k dalšímu.

Možnost prožít multiorgamus závisí na různosti stimulace. Většinou proběhne jedno, dvě nebo více vyvrcholení nejprve při orálním sexu a další pak při následné klasické souloži, málokdy je tomu naopak. Právě orální sex hraje při multiorgasmu důležitou roli. Speciální návod jak dosáhnout multiorgasmu není, každá žena je jinak citlivá, každá také dává přednost jiným sexuálním polohám, které jí umožní udržet vzrušení co nejdéle, důležitá je souhra partnerů, muž musí vycházet ženě vstříc podle jejích potřeb, aby se vzrušení udrželo na potřebné úrovni.

Závěrem je třeba říci, že multiograsmus je sice možný, ale často ženě stačí prožít pouze jedno vyvrcholení a další již nepotřebuje nebo nechce. Často se stává, že po prvním orgasmu je ženě další stimulace klitorisu již nepříjemná, protože klitoris už je natolik podrážděný, že další jeho dráždění je nepříjemné nebo bolestivé.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery