Známé osobnosti radí: Život vlastníma očima | e15.cz

Známé osobnosti radí: Život vlastníma očima

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
I tentokrát vám přinášíme rady, postřehy a životní názory několika respektovaných osobností. Požádali jsme je, aby se na život podívaly vlastníma očima. Nemusíte brát jejich rady vážně, ale možná si mezi nimi najdete tu, která je přesně na míru pro vás…

Tomáš Klus

zpěvák, herec

V momentě, kdy cítíte, že něco by tak mohlo být, tak na to dejte. První myšlenka je podle mě ta správná, když se na ni pak příliš netlačí. Když na něco člověk přijít vlastně nechce, ale přirozeně na to přijde, pak je to vesměs to pravé.

To, že jsem si tohle uvědomil v souvislosti se svým osudem a popularitou, byl pro mě jenom krok k uvědomění si i toho, že člověk může být šťastný, ať je, kde je, a ať je, kým chce. Člověk dokáže být šťastný v každé situaci, jde jenom o úhel pohledu, který zrovna zabere.

Aňa Geislerová

herečka

Nejlepší rada je, neřiďte se žádnýma radama. Žijte přítomností, intuicí a nechte se zlákat vlastními chutěmi a pocity. Život je krátkej a každej si ho může prožít, zkrášlit i zpackat sám. Jen je u toho dobrý věřit, že všechno má svůj smysl, a ten se dříve nebo později určitě vyjasní.

Taky není špatný mít se rád a znát svoji cenu. A rozhodně je lepší jíst máslo než margarín. A tím končím!

Olga Sommerová

filmová dokumentaristka

Novináři říkají: dobré zprávy - žádné zprávy. Je mi líto, že četbou novin je pohled na náš svět deformován. Jeví se být krutý, podvodný, prolhaný, a tudíž beznadějný. Jenomže život této země netvoří politická reprezentace, ale lidé, kteří jsou kupodivu poctiví, dobří a dokonce obětaví. Moje rada měsíce zní: Dívejte se kolem sebe, všímejte si úctyhodných a dojemných činů svých bližních. Bude vám lépe!

Petr Šmolka

psycholog, manželský poradce

Letos v dubnu mu prý bylo přesně 40 let. Vnesl svěží vítr do ordinací manželských poradců, v řadě rodin však udělal pořádný průvan. Lze mu přičíst zhruba 80 % odhalených nevěr, dokonce i těch, k nimž ani nedošlo. I Plzák by svůj údajný výrok o zatloukání změnil dnes na „mazat, mazat, mazat“.

Ptáte-li se, čí výročí slavíme, pak patříte mezi vzorné partnery, mazače nebo dítka štěstěny. Oslavencem je totiž mobil! Ne náhodou zní trochu jako „debil“, sám však za nic nemůže. Viníky jsme my - jeho uživatelé a zneuživatelé. Chcete-li radu, pak tedy mazat (SMS, MMS…) a hlavně neslídit!

Článek vyšel v časopise Moje Psychologie

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video