Zranění při sexu | e15.cz

Zranění při sexu

ZDROJ: Ženy - E15

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Přestože sex by měl být především příjemnou činností, občas se může při vší smůle zvrtnout v nepříjemné zranění. Jaká rizika na vás při milování číhají, na co si dávat pozor a čeho se vyvarovat?

Nehody a zranění zapříčiněné smůlou, nešikovností či nevhodnou polohou a praktikou se nevyhýbají zástupcům obou pohlaví. Často se jedná o drobné nepříjemnosti, které se zahojí po chvilce samy. Občas ovšem může dojít i k vážnějšímu poranění, které vyžaduje okamžitou návštěvu lékaře.

Drobné úrazy


Mezi ty méně závažné zranění, kterým se pomalu ani zranění říkat nedá, patří především kousance, škrábance, modřiny, cucfleky či odřeniny různé velikosti a intenzity. Obvykle k nim dochází při příliš vášnivém milování, kdy se jeden z partnerů ve víru extáze utrhne ze řetězu. Zpravidla nejde o nic vážného, jen je pak třeba tyto „stopy lásky“ pečlivě zakrýt například na pracovišti.

Takto poraněni ovšem můžete být i po použití nejrůznějších znehybňovacích pomůcek – pouta, provaz, šátek – nebo nástrojů určených k sado-maso hrátkám – bičíky, důtky, kolíčky apod. Je samozřejmě čistě na vás, jak moc podobné neřesti prožíváte. Je však třeba se vždy s partnerem domluvit, aby pak nevznikala větší poranění, než jaké vám či jemu přinášejí rozkoš.

Opatrně s hračkami

Poškrábání necitlivé a pevné kůže na zádech rozhodí jen opravdové měkoty, pokud ale ke škrábancům a trhlinkám dojde na citlivých částech lidského těla, může se jednat o velice nepříjemnou záležitost. Časté bývají různé trhliny v pochvě vzniklé vsunutím nevhodného nástroje. Kromě špatného tvaru, který má ostré konce či dokonce hroty, je častou příčinou poranění nepřiměřená velikost.

Některá dilda, která můžete vidět v nabídce nejednoho sexshopu, patří spíše do kategorie žertovných pomůcek a k aplikaci jsou zcela nevhodná. Jakkoli je velikost předmětu, který se do ženy vejde, vysoce subjektivní záležitostí, příliš rozměrné pomůcky způsobují spíše nepříjemnosti než rozkoš. Jestliže už musíte takové věci používat, nezapomeňte důkladně potřít lubrikačním gelem, který určitému poškození dokáže zabránit.

Nehty ostříhat

Zranění uvnitř pochvy jsou také často způsobena prsty partnera. Drobné škrábance se po chvíli samy zahojí. Hlubší zranění, ze kterých teče i krev, ale budou mnohem problémovější a hrozí zde i propuknutí infekce. Je tedy třeba dávat velký pozor na hygienu a v případě komplikací vyhledat lékaře, který vám předepíše hojící mastičky či vodičky.

Úrazy způsobené nehty partnera se ovšem mohou dotknout i mužů. Při příliš tvrdém obšťastňování rukou dochází nejen k poškrábání na obzvlášť citlivých místech, ale také k poranění v důsledku velkých a prudkých tahů. Ty spolu s nedostatkem lubrikace (jedná se i o případ nedostatečného zvlhčení pochvy) mohou vést k natržení předkožky a uzdičky penisu, což je velice bolestivé.

Pozor na zadeček


Ještě vážnější bývají poranění při análním sexu. K nim dochází především u méně zkušených partnerů, kteří si nedokážou dostatečně ohlídat několik základních podmínek. Častou příčinou zranění tak jsou především příliš rychlá penetrace, kdy konečník není ještě potřebně uvolněný, nedostatečná lubrikace a také samozřejmě neochota či nedůvěra ženy k této praktice.

Následky mívají podobu potrhaných stěn konečníku. Ty obvykle krvácejí a velice bolí. Vzhledem k tomu, že tímto místem prochází ne zrovna sterilní materiál, hrozí zde značné riziko zanícení, infekce a také otravy krve. V případě výrazného zranění proto neprodleně vyhledejte lékaře, jinak mohou být následky opravdu fatální. To samozřejmě neznamená, že byste se této praktiky měly úplně vzdát. Jen je třeba nic neuspěchat.

Zlomeniny a vylomeniny


Teď už se dostáváme k opravdu vážným a vysoce bolestivým zraněním. Toto se ovšem týká výhradně mužské populace. Velice nepříjemné je zlomení penisu. Jestli si myslíte, že když v penisu není kost, tak se nemůže ani zlomit, jste na omylu. Erekce u mužů funguje tak, že se topořivá tělíska naplňují krví a dochází tak k růstu a tvrdnutí orgánu. Když ovšem dojde k velkému tlaku či tvrdé manipulaci, může vazivové pouto tělísek prasknout.

Následný výtok nahromaděné krve do poraněné části způsobí velkou oteklou modřinu. Samozřejmě nejde o frakturu v pravém slova smyslu, když se v penisu žádná kost nenalézá. Přesto je tento úraz právě zlomenině velice podobný. Dochází k němu zejména při oblíbené poloze na koníčka, kdy špatné nasednutí nebo vyjetí penisu při kopulaci a následné přisednutí způsobí ohromný tlak na tvrdý a vzpřímený úd.

Nebezpečný vzduch


Nyní se dostáváme na vrchol pomyslné pyramidy nebezpečnosti sexuálních úrazů. Tím je velice zvláštní a ojedinělý fenomén spojený s dost podivným nápadem foukání do pochvy. Tlak vzduchu se totiž velice snadno dostává skrze dělohu a vejcovody do břišní dutiny, kde může provést nejednu neplechu. Mnohem horší věc ovšem hrozí v momentě, kdy se takto fouká do těhotné ženy.

Jakkoli se jedná o velice řídký výskyt tohoto problému, vědci přesto zjistili, že právě kvůli změně „vnitřního rozložení“ v důsledku těhotenství dojde při fouknutí k průniku vzduchu až do krevního řečiště. Vzduch v krvi pak způsobuje vzduchovou embolii, která může vyústit i ve smrt. V žádném případě tak nedovolte svému partnerovi, aby do vás z žertu foukal.

I přes výše uvedené případy si nenechte zkazit radost a potěšení, které vám sex přináší. Jen je třeba si v jistých pozicích a praktikách dávat pozor. Ale to ostatně platí pro celý život, nejen pro ten sexuální.

Autor: Josef Kraus
22. února 2010

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery