13 cviků pro ploché bříško | e15.cz

13 cviků pro ploché bříško

ZDROJ: Ženy - E15

Ilona Laužanská (Dieta)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
S Hankou Kynychovou se k plochému bříšku propracujete rekordní rychlostí. Je autorkou speciálního posilování „břišní pekáč“, které dá zabrat těm správným svalům.

1) Nafouklé bříško (A)

Ležíte na zádech se spojenými chodidly nohou, kolena vytočíte do stran, bederní část zad je vyklenutá, břicho nafouklé. S výdechem vtáhněte břicho a bederní část zad přilepte do podložky. Vydržte 20 vteřin a vraťte se zpět do výchozí pozice.

2) Nafouklé bříško (B)

Klekněte si na obě kolena, nohy mějte mírně od sebe, opřete se o obě ruce a prohněte se v zádech. Uvolněte oblast konečníku, nádech. S výdechem udělejte zády kočičí hřbet a vtáhněte dovnitř k sobě oblast konečníku.

3) Poporodní bříško – zpevnění pánevního dna (A)

Výchozí pozice je v lehu na zádech. Zvedněte nohy a pokrčte je v kolenou, ruce položte na kolena a držte vše v pravém úhlu s kyčlemi, nádech. S výdechem zatlačte koleny do rukou, zvedněte bedra a vydržte v této pozici 20 vteřin. Zopakujte několikrát, minimálně 3x.

4) Poporodní bříško – zpevnění pánevního dna (B)

Ležíte na zádech, nohy držte v šíři boků, pokrčené v kolenou, ruce podél těla. Následuje nádech. S výdechem zvedněte bedra z podložky a stáhněte obě hýždě k sobě. Po krátké výdrži se vraťte zpět do výchozí pozice.

5) Poporodní bříško – šikmé břišní svaly (C)

V lehu na zádech dejte ruce v týl. Obě nohy pokrčte v kolenou, horní položte patou na koleno spodní nohy. Nádech. S výdechem zvedněte horní část trupu, vytočte ji do strany tak, aby se loket dotkl kolene horní nohy, po krátké výdrži se vraťte zpět. Zacvičte alespoň 20x na každou stranu.

6) Tukový polštář na pupíiku (A)

V lehu na zádech zvedněte obě nohy vzhůru, bedra držte přilepená k podložce a paže podél těla na podložce, nádech. S výdechem zatlačte bedra do podložky a pánev lehce zvedněte, vydržte 15 vteřin a vraťte se zpět do výchozí pozice.

7) Tukový polštář na pupíiku (B)

V lehu na zádech zvedněte obě nohy vzhůru, bedra držte přilepená k podložce a paže podél těla na podložce, nádech. S výdechem přitáhněte kolena a hrudník proti sobě, chvíli vydržte a vraťte se do výchozí pozice.

8) Tukový polštář na pupíiku (C)

V lehu na zádech pokrčte nohy v kolenou, zhruba na šíři boků, ruce držte na prsou, horní část trupu zvedněte nahoru tak, aby lopatky byly zdvižené, nádech. S výdechem se zvedněte nahoru směrem ke kolenům, držte rovná záda. Po krátké výdrži se vraťte zpět do výchozí pozice. Zacvičte alespoň 25x.

9) Miniaturní faldík (A)

V lehu na zádech zvedněte nohy tak, aby kolena a kyčle svíraly pravý úhel. Ruce dejte v týl, nádech. S výdechem pokrčte jednu nohu směrem k hrudníku, vytočte trup a dotkněte se protilehlým loktem tohoto kolena, totéž na druhou stranu. Strany vystřídejte alespoň 20x.

10) Miniaturní faldík (B)

Lehněte si na podložku s oběma nataženýma nohama. Jednu zvedněte zhruba 10 centimetrů z podložky. Ruce držte v týle a vydržte v této pozici 20 vteřin. Spodní noha tlačí patou do země, druhou nohu zvedněte o 20 centimetrů nahoru a zvedněte i hrudník. Vydržte 20 vteřin. Celé opakujte na každou nohu alespoň 30x.

11) Miniaturní faldík (C)

Opřete ruce o předloktí, zvedněte tělo z podložky, nohy držte natažené, hlava je v protažení zad, nádech. S výdechem střídavě přitahujte koleno jedné a druhé nohy směrem vpřed a vracejte zpět do výchozí pozice. Zacvičte alespoň 30x na každou nohu.

12) Postava „jablko“ (A)

V lehu na zádech dejte ruce do upažení a nohy zvedněte kolmo ke stropu. Kolena a kyčle držte v právem úhlu, nádech. S výdechem pokládejte střídavě nohy vpravo a vlevo. Zopakujte alespoň 20x na každou stranu. Po krátké pauze zopakujte sérii ještě jednou.

13) Postava „jablko“ (B)

Sedíte na podložce, nohy pokrčte v kolenou, ruce držte za tělem, nádech. S výdechem uklánějte nohy do stran, střídavě vpravo a vlevo. Opakujte alespoň 25x na každou stranu.

Článek vyšel v časopise Dieta

Autor: Ilona Laužanská (Dieta)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video