22 triků, jak vypadat skvěle na fotkách. Co vám ubere kila i roky? | e15.cz

22 triků, jak vypadat skvěle na fotkách. Co vám ubere kila i roky?

ZDROJ: Ženy - E15

Vivienne S.

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Když si prohlížíte fotky nelíbíte se sami sobě? Připadáte si tlustší, starší a ošklivější, než ve skutečnosti jste? Poradíme vám pár triků, jak svou "nefotogeničnost" přelstít...

1. Jednou z těch nejdůležitějších věcí, které vám při focení zaručí, že budete vypadat výborně, je správné pózování. Jedním z nejlehčích triků je pořádně se narovnat a dát ramena dozadu. Zatáhněte břicho a jedno rameno vždy vytočte trochu blíže k fotoaparátu. Divy dokáže i ruka v bok. Modelky tak nepózují pro nic za nic. Tento postoj zeštíhlí opticky pas i boky.

2. Nestoupejte si pod přímé ostré světlo. Pleti lichotí spíše světlo tlumené.

3. Těsně předtím než fotograf zmáčkne spoušť, mrkněte. Vyhnete se tak nejen tomu, že mrknete na fotce, ale nebudete mít ani přimhouřené oči. Po mrknutí otevřete oči víc doširoka - to na snímcích vypadá vždy dobře.

4. Pokud jdete na večírek, zvolte raději líčení s dominantními rty. Výrazná rtěnka vypadá na fotkách mnohem lépe než kouřové oční stíny. Stejně tak i dlouhé nepřehlédnutelné řasy.

5. Raději se na plánované focení vyhněte třpytivému líčení. Na fotkách často vyvolává iluzi mastnoty. Volte raději světlé stíny než tmavé. Světlé barvy vaše oči rozsvítí a zdůrazní, kdežto tmavé barvy navozují únavu a vyčerpání.

6. Dejte si pozor, aby váš úsměv nepůsobil falešně. Obecně platí, že pro přirozený úsměv vám stačí ukázat horní řadu zubů – pokud ukážete i tu dolní, budete na fotce vypadat uměle vyzubeně a neupřímně.

7. Potřebujete rychlý způsob, jak přidat přirozený objem vašim vlasům? Zkuste se ohnout dopředu a zatřást hlavou.

8. I když tohle pravidlo všichni dobře znají, stejně se podle něj ne každý řídí. Dejte si pozor, aby přímo za vámi při focení nebyla tyč, sloup, ani nic podobného. Na fotografii to pak působí, že vám objekty rostou přímo z hlavy.

9. Trénujte předem! Máte čas a ochotnou kamarádku? Můžete strávit jedno odpoledne s digitálním foťákem. Foťte se znovu a znovu a fotky si ihned prohlížejte – tak nejlépe zjistíte, v jaké pozici a s jakým výrazem vypadáte dobře i co vám naopak nelichotí. Dlouhodobý trénink je důvodem, proč celebrity vypadají na fotkách vždycky tak skvěle!

10. Při výběru oblečení vězte, nejlépe všem sluší středně tónované barvy. Příliš světlé barvy vás udělají silnější, zatímco tmavé barvy se budou na snímku ztrácet.

11. V jakém světle budete na fotkách vypadat nejlépe? Nejlepší je fotografovat se brzy ráno nebo pozdě odpoledne. Pozdní odpolední slunce způsobí, že vaše plet vypadá zcela bezchybně. Myslete také na to, že boční světlo působí emotivněji, stíny jsou delší a výraznější. Fotografie vytvořené v poledne jsou neplastické, ploché. Nepoužívejte přes den integrovaný blesk. Přijdete díky němu o stíny, fotka bude „placatá“ a nezajímavá. Profesionální fotograf ví, jaké osvětlení má zvolit, fotí-li vás ale někdo z rodiny, nebo známých, dejte si vždy pozor a světla a stíny. Jste-li venku, postavte se stranou ke slunci a nechte ho na sebe svítit zezadu. V tomto světle budete vypadat lépe, i když vaše tvář bude možná trochu ve stínu.

12. Co se týče konturovací tužky na rty, zvolte pro zvětšení rtů ideálně meruňkový nebo růžový odstín. Pokud toužíte svým rtům přidat ještě více na objemu, použijte malý trik s bledým leskem do středu rtů. Pár tahů a vaše pusa bude na snímku opticky plnější.

13. Nepodceňujte kouzlo bronzu! Že na všech fotkách vypadáte jako ředitelka vápenky? Zkuste bronzový pudr, nebo samoopalovací sprej. Díky zdravé barvě, která lichotí vizáži, opět platí, že budete vypadat i štíhlejší.

14. Naše obličeje nejsou symetrické a většina z nás má jeden lepší a jeden horší profil. Pokud máte pocit, že u vás to tak není, pak si můžete blahopřát! Kdo to má u sebe dobře vysledováno, ví, ze kterého profilu se nastavit do fotoaparátu a z jaké strany mu to zkrátka více sluší.

15. Zkuste si pár póziček před zrcadlem a dobře si ty slušivé zapamatujte. Vybavte si je znova, až se budete fotit.

16. Co je nejblíž objektivu, bude na fotografii vypadat největší. Pokud si nakročíte směrem k fotografovi, pravděpodobně to bude vypadat, že máte nohu velikosti sněžnice. Myslete na to, že to, co chcete opticky potlačit musí být naopak vždy vzadu.

17. Paže nenechávejte při focení volně podél těla, budete působit štíhlejším dojmem, pokud je lehce roztáhnete.

18. Při focení se nedívejte přímo do objektivu, ale lehce nad objektiv nebo vedle. Vyhnete se tak šilhavému efektu.

19. Bude vám to připadat nepřirozené, ale natáhněte a srovnejte krk, jak jen to půjde. Nacvičte si to před zrcadlem. Stáhněte ramena dolů. Vidíte, jak najednou vypadáte štíhleji?

20. Trik proti dvojité bradě: Objektiv musí být vždycky výš než v úrovni vašich očí. Bradu vždy posunujte lehce dopředu.

21. Předpokládejme, že fotograf stojí před vámi na pozici „poledne“. Natočte své tělo tak, aby vy jste stáli směrem k „půl druhé“. Část svého těla tak schováte a ubere vám to pěkných pár kilo! Jestliže chcete naopak vytvořit na svém těle ženské křivky, naučte se vystrkovat bok. Až nadoraz.

22. Všimli jste si, jakou lehkostí působí ruce baletek? Zkuste je napodobit. Uvolněte ruce a nikdy nedávejte prsty úplně k sobě. Také neukazujte dlaně, většinou nevypadají na fotkách dobře.

Autor: Vivienne S.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video