3 rady, jak si správně česat vlasy | e15.cz

3 rady, jak si správně česat vlasy

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
I tak zdánlivá “maličkost“, jako je rozčesání vlasů, dokáže mít velký vliv na jejich vzhled. Poradíme vám několik fíglů, které se vám budou hodit, ať již máte dlouhé, krátké nebo jemné vlasy.

1) Na zacuchané vlasy plochý kartáč

Husté dlouhé vlasy nejsnadněji rozčešete plochým rovným kartáčem, tzv. pádlem. Chcete-li mít hladké a rovné vlasy, použijte tento hřeben i při vyfoukávání. „Na trhu jsou také k dostání speciální hřebeny, které jsou vybaveny technologií Iontec. Ty vlasy během česání uhlazují a dodávají jím lesk. Používejte také kartáče s přírodními štětinami. “ radí Iveta Slavíková z internetového obchodu Krasa.cz.

Tip redakce: Na vlasy, které se často cuchají, vyzkoušejte kartáč Tangle Teezer, ten doporučují i přední vlasoví stylisté. Patentované rozmístění štětin rychle rozčeše mokré zacuchané vlasy s minimální bolestivostí. Proto je vhodný i jako kartáč pro děti nebo pro ženy s prodlouženými vlasy.

2) Kančí štětiny proti mastným vlasům

Mastí se vám často vlasy? Pořiďte si hřeben s kančími štětinami, které dokáží odvádět přebytečný maz a pomáhají proti třepení konečků.

Hřeben často myjte, protože se na něm při každém česání usazují nečistoty. Štětinové kartáče nemyjte v čistících saponátech, ale používejte klasické šampóny.

Hřebeny s ostrými štětinami a hroty vám mohou poškodit vlasovou pokožku a způsobit lupy. „Pozor si dejte také na umělohmotné hřebeny, způsobují totiž elektrizování vlasů. Vlasy je dobré rozčesávat od konečků nahoru. Zabráníte tím přebytečnému vypadávání vašeho porostu. Dlouhé vlasy by se měly česat třikrát denně cca 2 minuty. Častější česání může způsobit jejich rychlejší maštění, dodává Iveta Slavíková.

3) Dřevěný kartáč na jemné vlasy i pro objem

Máte-li dlouhé kudrnaté vlasy, jasnou volbou by pro vás měl být dřevěný hřeben s velkými mezerami, kudrnaté vlasy je dobré rozčesávat také pouze prsty. Pokud si vlasy při česání přehodíte dopředu, získají větší objem a dobře se vám prokrví pokožka.

Jemným vlasům dodáte více objemu tupírovacím hřeben. S tím ale opatrně, ať vlasy nevypadají jako cukrová vata. Tupírujte pouze spodní část vlasů. Krátké vlasy je lepší česat dřevěnými hřebeny, než štětinovými kartáči.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video