4 tipy na nové zuby: Víme, jaké cesty vedou k úsměvu vašich snů | e15.cz

4 tipy na nové zuby: Víme, jaké cesty vedou k úsměvu vašich snů

ZDROJ: Ženy - E15

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nové zuby nemusí být záležitost na dlouhé zimní večery. Stejně tak vás ani nemusí finančně zruinovat! Představujeme vám několik možností, jak zkrášlit svůj úsměv!

Úsměv může hyzdit leccos, od křivě rostlých zubů, přes nepěkné korunky, uražené či vyražené zuby, nebo jen díry po zubních kazech či zažloutlý či nepřirozeně tmavý odstín zubů.

O příčinách těchto problémů by se dalo hovořit sáhodlouze, my se však dnes zaměříme výhradně na jejich řešení. Dopřejte si nové zuby! Nejprve je však třeba zodpovědět, jaký problém vás vlastně trápí.

Trápí vás zuby, které ani při sveřepém čištění nevypadají jako ze žurnálu?

Možná je na vině špatná hygiena. Ne, že bychom vás podceňovali, že se zubní péči nevěnujete s dostatečným nasazením, ale možná vám zkrátka ještě nikdo správně nevysvětlil, jak zuby čistit. Ideální je proto navštívit zubní hygienu. Při ní nejen, že vám zoubky dentální hygienistka krásně vyčistí, ale zároveň vám také přesně vysvětlí, jak máte během domácí péče postupovat vy. Pokud jste přesvědčená, že máte žluté zuby, které běžnou péčí nelze zesvětlit, možná se budete divit. Takové čištění zubu Air Flow dokáže zoubky zbavit nepěkného povlaku u zabarvení!

Trápí vás skutečně žlutý odstín chrupu?

Odstín skloviny každého člověka je od přírody daný. Je sice možné jej ovlivnit tím, co konzumujeme (káva, čaj, cigarety, červené víno) a ještě jej ztmavit, ale určitě tzv. bílou dietou (vynecháním potravin a nápojů, které zuby zbarvují) nedocílíme zesvětlení chrupu. To je možné jedině v zubní ordinaci, a to buď v lehčích případech výše zmíněným čištěním Air Flow, nebo klasickým bělením zubů. Při něm na zuby lékař aplikuje bělící gel, který bělí buď sám o sobě, anebo po osvícení speciální plazmovou lampou. Kromě ordinačního bělení je možné zuby bělit také v pohodlí domova s domácí bělící sadou. Výběr této sady je však více než na místě probrat se zubním lékařem.

Trápí vás křivě rostlé zuby?

Nejsou-li vaše zuby srovnané pěkně do laťky, existují dvě možnosti, jak tento problém řešit. Prvním z nich jsou fixní či snímatelná rovnátka. Ta jsou vhodná zejména v případě, kdy je problém křivých zubů velmi výrazný. Jedná-li se jen o kosmetickou vadu, je možné ji řešit zubními fasetami. Zubní fasety jsou keramické plátky, které zubní lékař fixuje na zuby. Překryje tak jejich vady nebo nežádoucí odstín. Zoubky překryté fasetami vypadají jeden jako druhý. Jak lékař docílí toho, že fasety na zuby přesně padnou? Vyrábí se přesně na míru. Například na pražské klinice Brandeis Clinic vlastní za tímto účelem speciálního robota, který na základě počítačového snímku a modelu vyrobeného v grafickém programu fasety vytvoří.

Trápí vás vypadlý zub?

O zub je možné přijít různými způsoby. Nedostatečnou hygienou, ale i kvůli genetickým dispozicím nebo v důsledku úrazu. Důležité však je chybějící zub v čelisti nahradit, a to nejen z důvodů estetických, ale hlavně zdravotních. Mezera v chrupu má totiž negativní vliv na celou čelist, a dokonce i protilehlou. Ideálním řešení je zubní implantát. Ten lékař zavede do čelisti a nechá jej pevně spojit s kostí, což zabere zhruba šest až osm týdnů. Pak je možné na svrchní část implantátu našroubovat zubní korunku. Zub je jako nový a po mezeře ani vidu, ani slechu!

Řešíte některý z těchto problémů? Objednejte se na konzultaci k zubnímu lékaři! A skvělá novinka je, že je možné nové zuby získat také na splátky!

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery