5 užitečných tipů, jak zatočit s celulitidou. Dejte na rady odborníků! | e15.cz

5 užitečných tipů, jak zatočit s celulitidou. Dejte na rady odborníků!

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Léto se blíží a vy se budete chtít cítit v plavkách co nejlépe. Zbavte se pomerančové kůže, dokud je čas. Dodržíte-li kombinaci našich pěti zásad, výsledek na sebe nedá dlouho čekat...

1. Nedosolujte

Sůl na sebe váže vodu, která se pak udržuje v tkáních, například ve stehnech a hýždích. Pokud se obáváte nedostatku sodíkových iontů v těle, pak vězte, že sůl obsahuje řada potravin, kterými je doplníte dostatečně v běžné stravě. Sůl navíc zvyšuje chuť k jídlu, což krásné a vypnuté pleti neprospěje.

„Doporučený denní příjem soli je 3–5 g. Toto množství představuje přibližně 1 čajová lžička,“ uvádí specialistka na výživu Světa zdraví Eva Kuhnová.

2. Jezte bílkoviny a omega 3 mastné kyseliny

Pevnost pojivových tkání lze podpořit dostatečným příjmem bílkovin. Najdete je v mase (nejlépe rybím, kuřecím, krůtím a libovém červeném), v luštěninách, v mléce a mléčných výrobcích, v některých sójových výrobcích (tofu, sójové mléko). Omega 3 mastné kyseliny z tuňáka, makrel, lososa nebo vajec zase přispívají k lepšímu prokrvení a zpevnění pokožky.

3. Nechte se namasírovat

Ke zmírnění celulitidy mohou pomoci dva druhy masáží: klasická regenerační (prokrví pokožku a svaly) a lymfatická. Lymfatický systém složený z cév a uzlin odnáší z těla škodliviny, cizorodé látky i choroboplodné zárodky. Pokud dostatečně nesportujete, dochází k zanášení systému těmito látkami, což způsobuje mimo jiné celulitidu. Lymfatická masáž se kromě estetické medicíny používá i v klasické jako podpůrná léčba řady nemocí.

„Správně prováděná ruční nebo přístrojová lymfatická masáž opět rozproudí čirou mízu – lymfu a zlepší celkové zdraví člověka,“ říká wellness koučka Petra Řehořková z kliniky estetické medicíny Petra Clinic.

4. Používejte speciální gely a krémy

Účinky gelů a krémů proti celulitidě nejsou sice vysoké, protože působí pouze na povrchu kůže a neproniknou do hloubky, přesto za zmínku stojí.

„Cílem těchto krémů je prokrvení pokožky, proto lze doporučit například ty hřející na bázi skořice nebo povzbuzující s kofeinem,“ uvádí Řehořková. Výsledky této péče lze podpořit ještě vlastní masáží při jejich aplikaci, a to ruční, nebo s pomocí speciálních kartáčů na tělo či žínek.

5. Sportujte

Pravidelný sport rozproudí krevní a lymfatický systém, zrychlí odplavení odpadních látek, posílí svaly, prokrví a vyživí kůži a zmenší tukové pneumatiky a polštářky.

„Na posílení hýžďových svalů dělejte každý den tři série hlubokých dřepů s předkročenou levou nebo pravou nohou,“ radí trenérka fitness pro ženy Contours Markéta Brožová.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video