5 základních kroků, jak zregenerovat pleť | e15.cz

5 základních kroků, jak zregenerovat pleť

ZDROJ: Ženy - E15

Jana Potužníková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Během dovolených to s námi pokožka nemá jednoduché a na podzim vypadá všelijak - co se krásy, ale i zdraví týče. Chcete to změnit?

Začněte hned! Kráse i zdraví pokožky prospějete, když budete vyváženě, zdravě jíst, aby se do těla dostaly vitaminy, minerální látky, antioxidanty, které zabraňují stárnutí pokožky. Opomíjet stále nesmíte pitný režim, protože hydratace je tím nejzákladnějším, co kůže ocení. Pozornost ale zaměřte především na „povrchovou úpravu“ pleti. Jestliže chodíte ke kosmetičce, ihned se objednejte. Zná vás i vaši pokožku a snadno pozná, co je pro obnovení její krásy nutné udělat. Nemáte-li ji po ruce, pojďte spolu s námi o pleť pečovat tak, aby i na podzim zářila krásou!

1. krok: ČIŠTĚNÍ

„Základem každé péče je odlíčení, proto na začátku každého pečujícího rituálu sáhněte po odličovacím mléku a toniku, které pleť zbaví nečistot, mastnoty, prachu a připraví ji na další hýčkání,“ říká na úvod ing. Jitka Poláková z kosmetické společnosti La Ch`evre a dodává: „Co bude následovat, už záleží na tom, kolik vám je, jaký typ pleti máte, do jaké míry je citlivá, jestli bojujete s rozšířenými žilkami a podobně.“ Vhodný je na závěr čištění také jemný mechanický peeling, který odstraní odumřelé buňky.

2. krok: MASKA

„Protože po létě pokožka prahne po výživě a regeneraci, bude potřebovat minimálně jednou týdně vhodnou masku. Vybírat můžete revitalizační, výživné, antistresové, regenerační nebo speciální pro citlivou pleť. Zaměřte se ale i na její složení. Revitalizační masky mohou být například obohacené o syrovátku s vysokým obsahem kyseliny mléčné (tzv. AHA kyseliny), která odumřelým buňkám umožní jejich snadné oddělení od zdravé pokožky a následné odstranění,“ říká ing. Poláková. „Chybu neuděláte ani v případě masky s obsahem vitaminů, hlavně skupiny B, masky z čistě přírodních složek, jako jsou právě syrovátka, mléko, tvaroh nebo například med,“ dodává ještě zakladatelka značky La Ch`evre.

3. krok: SÉRUM

Až smyjete zbytky masky vlažnou vodou, případně ji sloupnete, bude čas na tzv. sérum. „To doporučuji každý měsíc aplikovat alespoň po dobu sedmi dní za sebou. Séra neboli koncentrované kosmetické prostředky dodávají do hlubších vrstev pokožky vitaminy a další látky, které vyživují pleť. Opět si to své vyberte v závislosti na věku a typu pokožky. Ve dvaceti letech vám udělá dobře sérum hydratační, zralejší pleť ocení spíše výživné,“ doporučuje ing. Jitka Poláková s tím, že sérum je nejlepší do pleti lehce vmasírovat nebo jakoby jej postupně zatlačovat dlaněmi, dokud se nevstřebá.

4. krok: KRÉM

Na podzim začínáme znovu používat krémový make-up, tedy další ochrannou vrstvu, proto ještě není nutné měnit lehký letní krém za jiný. Ani UV faktor není nutné vyřadit z každodenního používání. Jen může být nižší. „Na trhu je k mání i taková specialita, jako je krém s výtažky z chaluhy zlaté, které nahradí UV filtr. Na léto by taková ochrana nestačila, na podzim je ideální. Opět vybírejte krémy hydratující -například s kyselinou hyaluronovou, zpevňující, jež jsou vhodné pro zralou pleť a pleť s popraskanými žilkami, a krémy s obsahem vitaminů C, B, které pleť ochrání před volnými radikály i zklidní,“ doporučuje ing. Jitka Poláková. A co krémy noční? Sáhněte po stejné značce, jako máte krém denní. A zaměřte se na to, aby byl krém na noc co nejvíce regenerující, protože pleť má na regeneraci v noci nejvíce času.

Autor: Jana Potužníková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video