7 tipů pro krásnější vlasy | e15.cz

7 tipů pro krásnější vlasy

ZDROJ: Ženy - E15

Františka Těšínská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jak vytvořit dokonalý účes, jak se zbavit krepatých konečků, jaký použít fén a jak mít hřívu jako modelka z reklamy? Poradí vám profesionálové Aneta Krejžíková a Michal Zelenka.

1) Používám přípravky s keratinem pro uhlazení vlasů, ale nechytá mi pak dobře barva na vlasy. Kde se stala chyba?

AK: Je možné, že se struktura vlasu ucpává a barva pak nechytne, jak by měla. Zkuste obrácený postup – keratin použijte až po barvení vlasů. Pro dlouhodobě barvené vlasy jsou ideální přípravky na přírodní bázi, které naopak barvu zvýrazní a navíc neobsahují sulfáty ani jiné chemické látky.

2) Když si vysouším vlasy fénem s hlavou v předklonu, připadají mi pak střapaté. Co mám udělat pro to, abych se tomu vyhnula?

AK: Foukání s hlavou v předklonu je šikovný trik pro zvětšení objemu vlasů, které potom působí vzdušně. Není ale dobré vysušovat vlasy tímto způsobem po celou dobu fénování, protože pak snadno zkrepatí. Lepšího efektu docílíte, když je po směru růstu vlasů vyfoukáte přes kulatý kartáč. Na závěr pak ještě můžete použít kúru pro konečnou úpravu vlasů – Oil Miracle, která dodá vašim loknám lesk a hebkost a zároveň je dokáže i zkrotit.

3) Na co si mám dávat pozor při nákupu nového fénu?

AK: Nejlepší jsou iontové fény, které vysuší vlasy rychle a bez poškození. Díky minerálním destičkám, které jsou ve fénu obsažené, vaše vlasy zůstanou hladké, lesklé a hydratované.

4) Skoro denně si žehlím vlasy a mám je čím dál víc poškozené. Jak je znovu posílit?

MZ: Chci zdůraznit, že je potřeba používat žehličku na vlasy, která má keramický nebo jiný hladký povrch. Do péče o vlasy zapojte nové technologie, jako je třeba ta bioionizační, která zachovává vlhkost ve vlasu a zároveň brání jeho narušení. Před žehlením naneste ochranný prostředek, který působí jako ochrana před horkem. Vlasy musí být při žehlení úplně suché.

5 ) Hned druhý den po použití přípravku na větší objem jsou vlasy zase zplihlé. Co mám dělat, aby objem vydržel déle?

MZ: Použijte spreje nebo pěny pro plihnoucí vlasy. Neslepí je a zároveň jim dodají objem už od kořínků.

6) Jak docílit toho, aby barva vlasů neztrácela brzy lesk?

MZ: Čerstvě obarvené vlasy mají jasné pigmenty, od nichž se odráží hodně světla. Barva se přirozeně v průběhu dalších týdnů vymývá, a proto doporučuji na domácí péči přípravky pro udržení
lesku a barvy. Mezi dvěma barveními si nechte od kadeřníka doporučit tónovací regenerační přípravek podle odstínu vaší barvy. Barva pak zůstane dlouho zářivá.

7) Některé šampony slibují hydrataci nebo narovnání vlasů. Neměly by tohle zvládat spíš stylingové přípravky?

MZ: Hlavním úkolem šamponů je očistit vlas a pokožku. Zároveň mají vaši hřívu hydratovat a vyživovat. Také připraví vlas na aplikaci následného stylingu. Lepší je vždy používat celou řadu přípravků pro jeden účel, například pro zvětšení objemu – šampon i styling.

Autor: Františka Těšínská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video