8 nej z plastických operací | e15.cz

8 nej z plastických operací

Donatela Versace
Donatela Versace
• 
ZDROJ: Ženy - E15

Jana Šimoňáková (Dieta)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kvůli dokonalosti je člověk ochoten udělat sám se sebou cokoli, tedy i svěřit se naprosto do rukou plastickému chirurgovi. Ještě předtím, než se rozhodnete, podívejte se s námi, jak to s operacemi bylo před naším letopočtem, která je nejdražší a kdo to už přehnal.

8krát to NEJ:

Nejstarší:

Zkrášlování a zlepšování těla není jen výsadou 20. a 21. století. Své o tom věděly starověké národy, které vylepšovaly jak živá, tak mrtvá těla. Staří Egypťané prý vylepšovali těla mumií, třeba mumie Ramsese II. měla upravený nos. První „opravdová“ plastická chirurgie nejspíše pochází z Indie, kde od 7. století př. n. l. dělali rekonstrukce nosu.

O plastické chirurgii bylo sepsáno dokonce i pojednání, ve kterém jste se mohli dočíst o tom, jak nahradit nos nebo ucho ztracené v bitvě. Nejznámějším chirurgem této doby byl Sushruta, ten vydal knihu o plastické chirurgii s názvem Sushruta Samhita. Staří Římané krásu lidského těla obdivovali, a proto jej hodně zkrášlovali. Věnovali se operacím obnovujícím předkožku i zmenšování prsou u obézních mužů.

Nejdražší:

U nás patří mezi nejdražší operace současnosti novinka autoaugmentace, tedy zvětšení prsou vlastním tukem s použitím kmenových buněk. Cena se pohybuje kolem 291 000 Kč, a to včetně liposukce a získání kmenových buněk. Za autoaugmentaci hýždí pak zaplatíte zhruba 260 000 Kč. Dalšími drahými zákroky jsou rejuvenace obličeje kmenovými buňkami za 269 000 Kč nebo lipofilling za 267 000 Kč.

Ceny se mohou lišit podle různých pracovišť. Všechno jsou to nové zákroky s moderním využitím kmenových buněk. To jsou buňky, které se mohou neustále obnovovat a měnit v jiný typ buněk. Pomáhají tak obnovení tkáně po implantaci tuku. Tuková tkáň díky nim získává výživu.

Nejlevnější:

Nemusíte mít v kapse desetitisíce nebo statisíce, abyste se mohli nechat zkrášlit. Na některé zákroky vám dokonce může z velké části přispět zdravotní pojišťovna. Jde jen o to, takovou možnost konzultovat s lékařem a samotnou pojišťovnou. Jinak do 10 000 korun si na vybraných klinikách můžete nechat udělat operaci pokleslých očních víček, operaci vpáčených bradavek, operace vybočeného palce a další.

Mezi levnější patří také zákroky estetické dermatologie - tedy odstranění vrásek a strií, aplikace botulotoxinu, odstranění pigmentových skvrn či pocení a podobné.

Nejčastější:

Podle posledních výzkumů jsou nejčastěji prováděné operace v tomto pořadí: liposukce s necelými 20 % ze všech chirurgických postupů, za ní je |zvětšování prsou se 17 %, dále operace horních a dolních víček s 13,5 %, úprava nosu s 9,4 % a abdominoplastika s necelými 8 %.

Nejrychlejší:

Stále modernější a vyhledávanější jsou tzv. miniinvazivní zákroky, které příliš nezasáhnou do časového programu pacienta. Jejich oblíbenost kvůli naší stále větší pracovní vytíženosti stoupá. Zjednodušeně to pak vypadá takto: ráno přijdete na kliniku, podstoupíte zákrok v lokální anestezii, který trvá maximálně hodinku až dvě, a ještě ten den můžete jít domů. Nejoblíbenějším takovým zákrokem je Silhouette Lift neboli vypnutí obličeje. Dneska si můžete dokonce dopřát i ambulantní tumescentní liposukci za dvě hodiny.

Největší:

Největším silikonovým poprsím se „pyšní“ žena, která nosí v prsou více než 10 litrů silikonu a má za sebou 32 operací. Je dokonce zapsaná v Guinnessově knize rekordů. Další Guinnessovou ženou je pornoherečka Maxi Mounds, jejíž prsa váží skoro 20 kilogramů a obvod prsou je přes 153 cm.

Velmi slavná byla také Lolo Ferrari, přezdívaná Miss Airbag, která si 18x nechala zvětšit prsa. Objem jejího poprsí činil 130 cm. Největší silikonové rty si nechala vytvořit mladičká dvaadvacetiletá Ruska Kristina Rei, která se zhlédla v komiksové postavičce. K tomu by ještě chtěla přidat úpravu prsou, nosu a zašpičatění uší. U nás mezi silikonové prsatice patří Dolly Buster, Vlaďka Erbová, Dominika Mesarošová a Hana Mašlíková.

Donatela VersaceAutor: Ženy - E15

Nejbizarnější:

V dnešní moderní plastické chirurgii už zdaleka nejde jen o úpravu obličeje, nebo liposukci. Najdou se i zákroky, nad kterými vám zůstane rozum stát. V současné době si totiž ženy nechávají obnovovat panenskou blánu či zvětšovat bod G, muži prý zase vyžadují zvětšení penisu nebo zmenšení šourku. Dokonce si prý i muži nechávají upravovat prsa - a to jak zmenšovat, tak i zvětšovat.

Nejpotřebnější:

Mezi ty nejdůležitější plastické zákroky stále patří operace po úrazu či kvůli zdraví. Většinou se takové operace týkají rekonstrukce obličeje nebo nějaké jeho části. Na tyto zákroky jsou plastičtí chirurgové nejvíce pyšní. Mezi nejslavnější české plastické chirurgy patří Bohdan Pomahač, který jako jediný provedl již tři transplantace obličeje. Dalšími úpravami obličeje pomohl už stovkám pacientů.

Donatela VersaceAutor: Ženy - E15

Celebrity, které neúměrně podlehly plastikám:

Zalíbení v úpravách vlastního těla může vést k potížím se zdravím a navíc tělo přeplácané botulotoxinem nebo silikonem často nevypadá vůbec dobře. Psychický problém se netýká je běžných smrtelníků, ale také celebrit, u kterých by se mohlo zdát, že jsou bezchybné a vědí to o sobě. Které hvězdy byly a jsou na plastikách závislé?

Michael Jackson: Tento zpěvák byl nejen králem popu, ale také králem plastik. Sám král přiznal za svého života plastické operace pouze tři, odborníci i veřejnost se však shodují na tom, že operací bylo hned několik desítek, podle fotografií prý i přes 50 zákroků. Kromě vybělení kůže nejvíce změn přestál jeho obličej. Četné operace se také podepsaly na jeho nosu, ze kterého ke konci jeho života už moc nezbývalo.

Cher: Nejdříve se nařčení, že investuje nemalé peníze do svého vzhledu, bránila, postupem času ale musela jít s pravdou ven. V počtu plastik dohání popového krále Michaela Jacksona. Přesné číslo si prý ani ona sama již nepamatuje. Každopádně má upravený zadek, zvětšená prsa, napnutou kůži, podstoupila liposukce, nechala si upravit stehna i pupík. Nechala si upravit i celý obličej.

Donatella Versace: Říká se o ní, že po tolika plastikách patří mezi nejděsivější celebrity světa. Ona je důkazem toho, že všeho moc škodí. V rukou plastických chirurgů skončila nesčetněkrát a například má upravené rty, vyhlazený obličej, silikonová prsa a další.

Autor: Jana Šimoňáková (Dieta)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video