8 pravidel pro božsky bronzovou pokožku | e15.cz

8 pravidel pro božsky bronzovou pokožku

ZDROJ: Ženy - E15

Františka Těšínská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pronikněte do tajů opálené pokožky bez zásahu sluníčka. Poradíme vám, jak dosáhnout krásného vzhledu během pár hodin.

1. Peeling na startu

Samoopalování začněte masáží peelingovými zrníčky, které odstraní odumřelé vrstvy buněk.Ty jsou hlavně na loktech, kolenou a malých kloubech. Pokud byste peeling přeskočila, mohly by na těchto místech vypadat bronzující látky tmavší. Než se osprchujete, vmasírujte do těchto suchých míst hydratační mléko.

Důležité je pak se pečlivě osušit. Pokožka nesmí být nikde mokrá ani zpocená. Pro skvělý výsledek ještě aplikujte peptidovou mlhu The Body Mist, která reguluje pH a hydratuje pokožku tak, aby opálení bylo ještě intenzivnější a zároveň rovnoměrné.

2. Proveďte malý test

Ke zhnědnutí pokožky se využívá aktivní složka DHA, která reaguje s povrchem kůže, a nemusíte se tak bát alergické reakce. U citlivější části pokožky je však dobré vyzkoušet přípravek na malé části a chvíli počkat na reakci, než se pustíte do bronzování celého těla.

3. Vždy s rukavicí

K nanášení přípravku používejte aplikační rukavici. Uchráníte tak dlaně před nechtěným zhnědnutím a získáte rovnoměrnější výsledek. Rukavice může být molitanová nebo latexová, někdy ji najdete přiloženou v krabičce k opalovacímu produktu.

Pokud rukavici nemáte, umývejte si v průběhu aplikace každé dvě až tři minuty ruce mýdlem a kartáčkem, hlavně v oblasti mezi prsty a také okolo nehtů.

4. Záda, hruď a paže

S aplikací přípravku začněte kolem ramene až na záda – kam jen dosáhnete. Postupujte na boční stranu prsou, velmi jemně v podpaží a na zadní stranu paže v nadloktí. Poté namažte zbytek paže. Hřbet ruky „opalujte“ jemně pomocí zbylého produktu na rukavici. Vyvarujte se aplikace přímo na nehtovou kůžičku a nehtová lůžka.

Nikdy nenanášejte produkt mezi prsty nebo na dlaně. Tyto partie se ani na slunci neopalují. Na závěr otřete lokty a klouby na prstech jemně navlhčeným ubrouskem, abyste zabránila silnějšímu zabarvení.

5. Opálená lýtka

Začněte na přední straně nad nártem a aplikujte vždy pouze množství odpovídající jednomu zmáčknutí pumpičky nebo tuby. Nanášejte prodlouženými krouživými pohyby. Kolem kotníku se vyhněte styku s rohovitou nebo sušší pokožkou. Velmi pozorně a jemně přetřete místo, kde se lýtko napojuje na kotník.

6. Pozor na hřbet chodidel

Vzpomeňte si, že i po dovolené na sluníčku máte vrchní část chodidla snědou na rozdíl od spodní části okolo hran chodidel. Aplikujte proto přípravek jen do půlky výšky hran chodidla a vtírejte jej jemně, abyste nevytvořila přesnou linii. Vyhněte se nehtovým lůžkům a aplikujte krouživými pohyby po hřbetu chodidla až ke kotníku.

7. Stehna a tělo – ani milimetr na zmar

S natíráním začněte na zadní straně kolena a pokračujte velmi jemně přes koleno. Ujistěte se, že jste nevynechala ani milimetr. Vymáčkněte na rukavici více produktu a dlouhými krouživými pohyby vpracujte přípravek po celé ploše stehen až na zadeček.

Podobně pokračujte přes spodní stranu bříška k hrudníku a na dekolt. Jemně rozetřete produkt zejména kolem krku až směrem k ramenům.

8. Bronz ve tváři

Aplikujte přípravek rukavicí stejnými pohyby, jako když nanášíte hydratační krém – od obličeje směrem k dekoltu. Na závěr otřete obočí a oblast horního rtu vlhkým ubrouskem, abyste se vyhnula zbytečnému ztmavnutí. Opálený obličej si dopřejte i v zimě.

V dlani rozmíchejte svůj denní krém s kapkou samoopalovacího oleje a použijte pro opálený a svěží odstín. Pozor na příliš tmavé zbarvení, které zbytečně přidává roky.

Článek vyšel v časopise Dieta.

Autor: Františka Těšínská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video