8 tipů, jak být svěží a krásná i na podzim a v zimě | e15.cz

8 tipů, jak být svěží a krásná i na podzim a v zimě

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
S chladnými dny klesá nejen naše nálada, ale obvykle i reprezentativní stránka našeho zevnějšku. Poradíme vám co s tím!

1. Vitamíny doplňte příjemnou maskou

Ve vašem jídelníčku by si i nadále mělo nacházet své pravidelné místo ovoce. Už nyní je ale nezbytné doplnit vitamín C, D a hořčík – ten navíc uvolňuje svalové napětí, jež se v našich tělech s úbytkem sluncem kupí. Tyto vitamíny potřebuje také naše pleť: Jejich dobrým zdrojem jsou například alginátové masky obsahující rašelinu a mořské řasy.

2. Nechte pleť pracovat v noci

Ochrana pleti na podzim a zejména v zimě je stejně důležitá jako za slunného léta. Nyní by měl ovšem systém její péče vypadat opačně. „Naše pleť teď potřebuje pracovat v noci a ve dne odpočívat. Ve dne je nutno ji chránit a zejména promašťovat, v noci přicházejí na řadu nejrůznější výživná séra a regenerační krémy,“ radí Nina Kubešová ze Studia Iris v Benátkách nad Jizerou.

3. Ruce svěřte parafínu

Parafínový zábal na ruce vám udělá více než dobře. Navíc má bělící efekt, zvláční, prohřeje, regeneruje pokožku a má pozitivní vliv na klouby. Vašim nehtům udělá dobře horká novinka zvaná gelpolish – permanentní lakování přírodních nehtů. Pokud chcete být in, zvolte tmavý odstín laku s kovovými efekty.

4. Do léta do hola!

Pokud chcete být do příštího léta bez nežádoucích chloupků, je ideální čas začít s trvalou epilací. Ta je už i u nás velmi populární – zejména její absolutně bezbolestná a rychlá verze pomocí lékařského přístroje Spa-SHR, který pracuje s technologií pulsního světla. „Nejčastěji se ženy chtějí trvale zbavit chloupků v oblasti obličeje, horního rtu a brady, třísel, podpaží a nohou. Bojí se bolesti, ale nemají proč: hlavice přístroje umožňuje dodat do folikul chloupků více energie a efektivněji je odstranit, a to zcela bezbolestně, protože má kontaktní chlazení pokožky. Zákrok je neinvazivní a po ošetření není třeba žádná rekonvalescence. Proceduru je dobré absolvovat podle hustoty a síly chloupků čtyřikrát až šestkrát po zhruba šesti týdnech, proto je lepší začít už na podzim či nejpozději v zimě“ upřesňuje Irena Kazdová.

5. Na nohy je dobrý ocet

Zvýšenou péči bychom měli věnovat i svých nohám a hlavně chodidlům. Pedikúra by se rozhodně neměla zanedbávat ani v zimě, kdy máme na sobě celý den boty. Právě kvůli nim nám může často mezi prsty vznikat nepříjemná zapářka. Babská rada proti ní zní:: Vystříkejte preventivně své boty octem!

6. Zalezte do postele bez výčitek

Základem dobrého rozpoložení v tomto období je rozhodně dostatek spánku a odpočinku. Žádné výčitky, na podzim pro sebe nemůžete udělat nic lepšího. Vaše tělo se příjemně zregeneruje a s horkým (třeba zázvorovým) čajem a nějakou dobrou knihou v ruce se zase zbavíte všudypřítomného stresu, který vašemu organismu rovněž nesvědčí.

7. Zdraví je v pohybu

Nejlépe svému tělu prospějete, když se o ně začnete starat včas a péči o něj raději proberete s odborníkem – ideálně fyzioterapeutem. Ten vás nejprve vyslechne, pak vás kompletně vyšetří: provede vstupní kinesiologický rozbor a pak navrhne způsob pohybové terapie, která vám bude vyhovovat. A vyzkoušejte třeba blahodárnou novinku: jógu v solné jeskyni!

8. Studená voda, dobrá nálada

O otužování se mluví pořád. Jak k němu ale přistupovat správně? Rozhodně být co nejvíce v přírodě, spát v ložnicích s čerstvým vzduchem, zbytečně se nenabalovat, chodit do sauny, ale především dopřát si pořádnou ranní sprchu, přičemž se stačí nesprchovat horkou vodou, ale spíše vlažnou a na závěr pustit rychlý proud studené vody. Nebojte se toho, výsledek bude stát zato: Studená voda totiž (stejně jako sport, sex a čokoláda) uvolňuje endorfiny do našeho krevního oběhu, které zlepšují náladu.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery