Abeceda hubnutí: X jako XXL aneb Jak nosit a maskovat kila navíc | e15.cz

Abeceda hubnutí: X jako XXL aneb Jak nosit a maskovat kila navíc

ZDROJ: Ženy - E15

Lucie Černohorská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Možná jste zkusila všechno. Máte za sebou tucty diet a hubnutí a jo-jo efekt je váš věrný kamarád. Hubla jste sama, s přáteli, v klubu STOB i pod lékařským dozorem, jedla jste dělenou stravu, tuny zeleniny, cpala jste se jablečným octem i Herbalife koktejly. Všechno marné. Co takhle začít odjinud? Třeba tím, že se začnete mít ráda taková, jaká jste a své tělo vystavíte světu na odiv. Budete se divit, ale i kila navíc se dají hezky nosit…

Móda XXL

Pokud patříte mezi baculaté, boubelaté, plnoštíhlé nebo vysloveně tlusté a obézní osoby, pak shánění vhodného oděvu patří mezi značně adrenalinový sport. Tak schválně, přiznejte se – kolik z vás si myslí, že tlustá dáma by měla nosit volné oděvy, protože volný oděv zakryje nedostatky?

Já si to donedávna myslela taky, a tak jsem se snažila schovávat do pytlovitých hábitů. Teprve nedávno jsem zjistila, že je to pitomost na entou. Posbírala jsem zbytky kreativity, sebevědomí a odvahy a vesele jsem začala nosit upnutá trička. Tedy ne, že by byly ty trička natolik těsná, že by byl vidět každý faldík a špek, ale rozhodně nejsou nikterak volná. A ejhle – zaznamenala jsem reakce „ty jsi zhubla, že?“ Ne, nezhubla jsem, jenom jsem to začala být já.

Hlavním problémem tlusté ženy je co? No přece to, že je tlustá! V překladu do češtiny – že vypadá jako kredenc. Pokud ji narvete do volného hábitu, tak danou kredencovitost pouze zdůrazníte. A pokud potřebujete vyrobit ze své postavy ještě lepší, širší a větší kredenc, nacpěte do ramen vycpávky.

Že vám říkali, že „rozšířená ramena odvádějí pozornost od širších dolních partií“? A vy jim věříte? Upřímně – pokud máte poctivou nadváhu, tak budete širocí celí a rozhodně nepotřebujete přidávat žádná další rozšiřovadla v podobě vycpávek.

Maskovací desatero

  • Máte velká prsa? Investujte do kvalitní podprsenky správné velikosti. U plavek to platí dvojnásob – tenká ramínka se vám budou zařezávat do ramen a nevystužené košíčky s prosvítajícími bradavkami vám na kráse rozhodně nepřidají.
  • Máte silný krk a široká ramena? Roláky nahraďte oblečením s výstřihem do tvaru V. Noste dlouhé korále – opticky vám prodlouží horní část těla.
  • Máte silné paže? Nenoste tílka bez rukávů. Stejně tak nabírané a netopýří rukávy nebudou to pravé ořechové – optimální jsou rukávy hladkého střihu.
  • Máte hodně silná lýtka? Schovejte je do dlouhých sukní a dlouhých kalhot – šortky a kalhoty nad kotníky naše nohy opticky zkracují.
  • Máte vystouplé bříško? Určitě není nutné jej nevystavovat všem na odiv. Vyhněte se sukním a kalhotám s pružným pasem nebo na šňůrku. Žádné široké pásky do pasu, žádné vodorovné pruhy na látce v oblasti břicha. A hlavně – žádné sukně a kalhoty s nízkým sedem. Nezapomeňte, že není nic horšího, než když vám tělo všesměrově přetéká z oblečení. Že je dnes móda bokovek? No a co! Přece je nebudete nosit jenom proto, že jsou moderní, když vám nesluší!
  • Máte široká chodidla a kotníky? Odpusťte si balerínky, ploché sandále a pantofle, jinak riskujete, že budete vypadat jako kachny. Vhodné jsou lodičky a sandále se středně širokým podpatkem.
  • Máte široké boky a stehna? Noste sukně nad kolena. Tedy tím nad kolena myslím těsně nad kolena – minisukně jsou v tomto případě zakázány. Vhodné jsou úzké rovné či sukně tulipánového střihu.
  • Máte velký zadek? Pořiďte si dobře padnoucí tmavé džíny a stahovací spodní prádlo.
  • Máte široký obličej? Noste vrstvené polodlouhé účesy
  • Narovnejte se! Stůjte rovně a nikdy, ale opravdu nikdy nehrbte ramena! Já vím, že se snažíte schovat svá velká prsa – ale věřte mi, efekt je přesně opačný. Budete vypadat mnohem mohutněji, než v tuto chvíli vypadáte!

„Plus size“ modelky

Poslední dobou se na přehlídkových molech začínají procházet modelky, které skutečně vypadají jako ženy. Ve světě módy se začínají objevovat jména jako Tara Lynn (váží 80 kg), Mia Tyler (nevlastní sestra Liv Tyler), Chloe Marshall (velikost 44) či Crystal Renn (velikost 42) Dokonce i Karl Lagerfeld, hlavní návrhář značky Chanel, si pro svou módní přehlídku vybral Crystal Renn. Všichni nad tím kroutili hlavou, Lagerfeld totiž proslul svými výroky typu „nikdo se přece nechce dívat na oplácané modelky“.

Příště nás čeká písmenko Y. I tady příliš mnoho českých slov neznám (a opravdu netuším, jak souvisí yperit s hubnutím), a tak nezbývá, než zabrouzdat do angličtiny. Yes, yes, yes!

Poslední články autora

Abeceda hubnutí: W jako webové stránky

Abeceda hubnutí: V jako vychytávky pro vaše zdraví

Abeceda hubnutí: U jako úspěch

http://www.zeny.cz/clanek/zdravi/abeceda-hubnuti-t-jako-tapy-tap-aneb-hubneme-chuzi Abeceda hubnutí: Ť jako ťapy ťap aneb hubneme chůzí

Autor: Lucie Černohorská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery