Aktuální trendy v plastické chirurgii: Absolutním hitem mezi zákroky je korekce očních víček! | e15.cz

Aktuální trendy v plastické chirurgii: Absolutním hitem mezi zákroky je korekce očních víček!

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V uplynulém roce provedl plastický chirurg průměrně 420 estetických operací. Tuzemská klientela plastické a estetické chirurgie se skládá z 82 % žen pacientek a 18 % mužů pacientů, přičemž největší zastoupení mají u obou pohlaví klienti ve věku 31-50 let.

Vyplývá to z rozsáhláho výzkumu portálu Plastická-chirurgie.info, který oslovil 44 atestovaných českých lékařů z oboru estetické plastické chirurgie s cílem zjistit, jaké jsou v rámci ČR v této oblasti aktuální trendy.

V uplynulém roce provedl každý oslovený plastický chirurg průměrně 420 estetických operací. Čtyři pětiny pacientů tvoří ženy, největší zájem o plastické operace je ve věku 31-50 let, a to u obou pohlaví. Absolutním hitem mezi zákroky estetické plastické chirurgie je korekce očních víček. Ty tvoří jak u mužů, tak u žen cca 30 % všech zákroků. U žen dále boduje zvětšení prsou (20 %), liposukce (10 %) a modelace prsou (8 %), u mužů otoplastika (16 %), liposukce (14 %) a gynekomastie (12 %).

Kapacita v oboru plastické chirurgie a předsedkyně Společnosti estetické chirurgie, prof. MUDr. Markéta Dušková, CSc., říká: „V rámci estetické plastické chirurgie je tradičně největší zájem o úpravy v oblasti obličeje a partií, které reprezentují sexuální atraktivitu. Celkově je zvyšující se zájem veřejnosti o oblast estetické plastické chirurgie zřejmý. Mnoho žen i mužů v současnosti klade vyšší nároky na vlastní vzhled. Důvodem je vývoj společenského života, změny v profesionálních i soukromých potřebách a hlavně pocit větší sebedůvěry a zdravého sebevědomí, od čehož se odvíjí i víra ve snazší úspěch a tak i pocit celkového uspokojení.“

Aktuálním tématem roku je co do poptávky klientů bezesporu lipofilling a lipografting, tedy výplně vlastním tukem. Metoda lipofillingu je specifická tím, že se použije vlastní tuková tkáň pacienta např. z oblasti břicha, stehen či boků. Tuk se následně zpracuje a injekčně aplikuje do požadované oblasti. Oslovení lékaři nejčastěji pacientům tuk aplikovali v rámci výplní rýh v obličeji, ke korekci jizev a deformit, zvětšení prsou, redukci kruhů pod očima či vytvoření plnějších rtů.

Zájem o tyto metody zaznamenalo ze strany pacientů 77 % plastických chirurgů. Poptávce však zatím příliš neodpovídá aktivní nabídka českých lékařů. Na jednoho osloveného lékaře připadá pouhých 15 % výkonů formou lipofillingu ročně, což jsou cca 4 % všech výkonů.

Zajímavá jsou čísla týkající se zahraniční klientely českých plastických chirurgů. „Pro polovinu českých plastických chirurgů představuje zahraniční klientela pouze zanedbatelné procento pacientů, naopak 18 % lékařů uvádí, že operuje více zahraničních než tuzemských pacientů. Průměrně tvoří klientela ze zahraničí 18 %, nejčastěji jde o pacienty z bohatších evropských zemí, jako je Německo, Velká Británie a Rakousko,“ uvádí jednatel portálu Plastická-chirurgie.info a LékařiOnline.cz, Ing. Pavel Hilbert.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video