Arganový olej - tekuté zlato pro vaši krásu | e15.cz

Arganový olej - tekuté zlato pro vaši krásu

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Arganový olej pochází z Maroka, kde je již po staletí využíván jako elixír krásy. Podívejte se, co všechno umí!

Arganový olej vyživuje a hydratuje pokožku. Tato vzácná tekutina je mimo jiné bohatá na přírodní antioxidanty, esenciální mastné kyseliny a Vitamín E. Jeho pozitivní účinky v kosmetickém průmyslu byly vědecky prokázány. Chrání jí také proti příznakům stárnutí a dokáže také vyhlazovat vrásky a regenerovat buněčné struktury.

V péči o pokožku jej můžete používat jak na tělo, tak na pleť. Nahradí i denní či noční krém nebo podkladovou bázi pod make-up. Pro suché a poškozené vlasy poslouží jako maska před umytím vlasů. Při velmi suchých vlasech můžete nanést malé množství přímo do vysušených vlasů.

Výborný je také do koupele na zklidnění pokožky celého těla. Účinně pomáhá při odstraňování jizev po porodu, hojí pokožku při ekzémech, lupénce či akné.

Jak vybrat kvalitní agranový olej

Arganový olej patří k nejvzácnějším na světě a pro své výjimečné účinky je dnes velice populární. Ne každý arganový olej, který je dostupný, má však odpovídající garanci kvality. Pro lepší orientaci zde uvádíme několik faktorů, které vám pomohou rozpoznat nepoctivý (ředěný, pančovaný nebo jinak upravovaný) olej:

Složení

Nechtějte a nekupujte olej, který nemá správné označení. Vždy se podívejte na „ingredients“, které jsou uvedeny na etiketě. U pravého arganového oleje je v ingredients pouze „ARGANIA SPINOZA KERNEL OIL“.

Balení

Kvalitní olej je dodáván v detailně označených skleněných lahvičkách, popř. v tónovaných skleněných láhvích s pevným uzávěrem, který je navíc chráněn před nechtěným otevřením. Většinou bývá zapečetěn samolepkami certifikátů.

Cena

Arganový olej je velice náročný na výrobu, která zabírá dlouhé hodiny manuální práce. Už proto „levný arganový olej“ de facto neexistuje, pokud očekáváte přiměřenou kvalitu. Na druhou stranu, ani extrémně drahý arganový olej nemusí být nutně nejlepší. Všeobecně však platí, že Arganový olej, pokud je ve 100% kvalitě, v porovnání s dalšími přírodními oleji levný není.

Vůně

Skutečný, pravý, čistý kosmetický Arganový olej je cítit „ořechově“. Pokud zapáchá, nebo není nijak cítit může jít o vysoce zředěný olej nebo je to olej, který je průmyslově zbaven zápachu. Pozor také na oleje, které voní jinak než přírodně, mohou být namíchány s parfémem a to se pak již nejedná o přírodní bio olej.

Sediment

Pravý Arganový olej má často malinko zakalený vzhled a na dně lahvičky se vyskytuje malé množství sedliny. Je to dáno technologií zpracování. Pokud je olej dokonale průzračný, pravděpodobně prošel průmyslovými filtračními systémy a do jeho přirozenosti má hodně daleko.

Zdroj: arganovy-olej.cz/

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video