Bahno z mrtvého moře | e15.cz

Bahno z mrtvého moře

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pokud je řeč o přírodních kosmetických surovinách, které můžeme použít pro naši pleť, je třeba se zmínit i o bahnu z Mrtvého moře.

Mrtvé moře se nachází v rozsedlině mezi Jordánskem a Izraelem. V podstatě to není moře, ale bezodtokové solné jezero, která má vysokou koncentraci soli, a to okolo 30 %., v hloubkách až 42%. Hladina Mrtvého moře je 392 metrů pod úrovní hladiny Středozemního moře, má hloubku až 365 metrů a rozlohu 1050 km2. Ústí do něj jediná řeka (Jordán) a voda z něj se uvolňuje pouze vypařováním.

Voda v Mrtvé moři obsahuje 21 druhů minerálů, hlavně hořčík, vápník, jód, sodík a draslík, proto je ideální k léčbě kožních potíží jako lupénka, ekzémy a akné. Sůl působí zklidňujícím a relaxačním účinkem na celé tělo, tiší svalovou únavu. Má také příznivý účinek při revmatických a kloubních potížích.

Kvůli těmto účinkům nemusíte jezdit lán světa, protože bahno z mrtvého moře se dnes běžně prodává k obchodní síti. Bahno je směsí minerálů Mrtvého moře a organických složek z pobřeží a ostatních půd. Odstraní odumřelé buňky, vyčistí póry do hloubky, zvláční a zregeneruje pokožku celého těla. Dá se použít i jako zábal na vlasy, které zásobí minerály a stopovými prvky, vyživí vlasovou pokožku, zamezí tvorbě lupů, svědivosti a celkově přispěje ke zdravému růstu vlasů.

Bahení maska na obličej
Tenkou vrstvu bahna naneste na pokožku, vyjma partií očí, nechte působit asi dvacet minut a poté smyjte teplou vodou.    
 

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video