Bambucké máslo (Shea Butter) | e15.cz

Bambucké máslo (Shea Butter)

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bambucké máslo je surovina známá díky svým skvělým účinkům na pokožku. Je to čistě přírodní produkt a tak by neměl ujít pozornosti všem vyznavačům přírodní kosmetiky.

Bambucké máslo je produkt ze semen afrického ořešáku Shea tree neboli máslovníku. Tato semena se po usušení na slunci praží a hnětou tak dlouho, dokud se nezíská tuk máslové barvy a konzistence. Toto čistě přírodní máslo nebo spíše tuhý krémový olej obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, vitaminy A, D, E, rostlinné steroly a léčivé vosky.

Má výborné hydratační a ochranné vlastnostmi a tak je doslova předurčeno k péči o pokožku. Pleť chrání, vyživuje, hydratuje a regeneruje. Hodí se k péči o suché, popraskané ruce, ztvrdlou kůži na loktech, patách a kolenou, na drobné popáleniny, odřeniny, ekzémy a k ochraně před slunečními paprsky. Hojivých a protizánětlivých účinků másla se využívá k ošetřování ran a jizev a jako prevence vzniku strií.

Bambucké máslo má tuhou konzistenci, proto je dobré ho před nanesením trochu nahřát. Po aplikaci se výborně vsaje a tak nezanechává mastný pocit. Po použití zůstane pokožka jemná a vláčná. Je to pradávný kosmetický prostředek, který používala již královna Kleopatra a je dnes i u nás běžně k sehnání. Na ošetřování pokožky je nejlepší a nejpřirozenější nanášet čisté bambucké máslo, prodává se totiž také jako součást krémů a kosmetických přípravků, ale ty obsahují jen jeho menší množství a další přídavné látky.

Bambucké máslo je tedy další z přírodních surovin, které lze používat k ošetřování pleti a čímž se můžeme vyhnout nákupu přípravků na chemické bázi. Příroda nám totiž nabízí spoustu alternativ a možností, jak pečovat o pleť zdravě, tak proč je nevyužít. Přes kůži přijímáme do těla množství látek a pokud jsou to látky přírodní, je to to nejlepší, co můžete pro sebe udělat.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video