Barevné kosmetické tipy pro energii i dobrou náladu | e15.cz

Barevné kosmetické tipy pro energii i dobrou náladu

Zuzana Šustová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Naordinujte si blahodárnou barevnou terapii v podobě správně zvolené kosmetiky. Nejenže si tak navodíte stav, po jakém právě toužíte, navíc ještě občerstvíte, zklidníte či uzdravíte mysl i tělo lahodnými a inteligentními ingrediencemi.

Zelená

Zelený čaj očišťuje, zklidňuje a uvolňuje, limeta povzbuzuje, má výrazné antiseptické a antivirální účinky, čistí vzduch, a dokonce má i mírné afrodiziakální účinky, olivový olej je zas univerzální medicína kůže, vlasů, nehtů, ale i vnitřních orgánů. Efekt zelené barvy je konejšivý a odpočinkový.

Zelená zklidňuje a uvolňujeAutor: Ženy - E15

Podvědomě si totiž spojujeme zelenou barvu s relaxací, protože připomíná stromy a trávu. Pobyt v přírodě je nejsnazší cesta k uvolnění. Když ovšem zrovna nemůžete vyrazit na výlet, alespoň se obklopte zelenou anebo si zacvičte na zelené podložce. Při protahování na ni upírejte zrak a uvidíte, že si cvičením vyčistíte hlavu důkladněji než dřív.

Oranžová a žlutá

Pomerančová vůně působí antidepresivně, osvěžuje a uvolňuje a oranžová barva dokáže zapůsobit jako energetický nápoj. Pokud toužíte více cvičit a jít do sebe, dejte si do bot zářivě oranžové tkaničky a občas se na ně podívejte. Získáte tak větší výdrž a trénink vás bude mnohem víc bavit!

žlutou a oranžovou proti depresiAutor: Ženy - E15

Blahodárné zlatavé oleje geniálně vyživují a léčí tělo zevnitř i zvenčí, zatímco žlutá barva umí doplnit v těle energii, obdobně jako oranžová. Psychologové zjistili, že když lidé stráví nějaký čas ve žluté místnosti, jsou aktivnější a veselejší než ti, které obklopuje jakákoli jiná barva. Pokud nechcete měnit barvu stěn, pořiďte si alespoň žlutý hrnek, ubrus nebo sluncem zalité dekorace do koupelny a kabelky!

Fialová

Levandulový olej a jeho vůně zaženou stres a napětí, potlačí chřipky a virózy, ale i popáleniny, ekzémy a další pleťové problémy, zatímco barva fialových květů pojistí vaši dobrou náladu. Fialovou barvu si mysl nevědomě spojuje s dětstvím, kdy jste se pořád něčemu smáli a starosti házeli za hlavu.

Fialová pojistí dobrou náladuAutor: Ženy - E15

Když vás tahle barva obklopí, stres se začne rozpouštět. Pořiďte si například fialové tulipány nebo frézie. Když se na ně zadíváte, hned se uvolníte. Stejně zafungují i jiné fialové předměty či oděvy.

Červená

Vůně a výtažky růže podporují krevní oběh, působí proti nespavosti a bolesti hlavy, posilují žaludek, snižují horečku a působí jako afrodiziakum. Červená barva bystří mysl, poutá pozornost a tříbí soustředěnost.

Červená upoutává pozornostAutor: Ženy - E15

Chcete-li zazářit, nalakujte si nehty načerveno. Než začnete mluvit, podívejte se na ně. Červená přitahuje nejvíc pozornosti. Lidé se na ni potřebují dlouho dívat, než ji jejich mysl zpracuje. Proto se všechny oči budou upírat jen na vás.

Modrá

Voda je životodárná tekutina překypující přírodní energií a mocnou silou a její modré odstíny znají tajemství dobrých nápadů. Pohled na modrou barvu totiž posiluje představivost. Sháníte -li dárek, zapisujte si myšlenky modrou propiskou, a než začnete nad výběrem přemýšlet, pár minut se dívejte na modrou oblohu.

Modná dodá energiiAutor: Ženy - E15

Stejný postup vyzkoušejte i v případě, že potřebujete stimulovat tvůrčího ducha, například při psaní povídek nebo textů k písničkám.

Autor: Zuzana Šustová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video