Barva vlasů prozradí váš charakter! | e15.cz

Barva vlasů prozradí váš charakter!

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Barva vlasů nevypovídá jen o vašem módním vkusu. A nevybíráte jim jen podle toho, co se vám hodí. Do volby barvy vlasů totiž každá žena zapojuje i své podvědomí. Změnou barvy vlasů se snaží okolí něco říci. A prozrazuje tak na sebe více, než by sama čekala. Naučte se číst v barvách vlasů!

Ne nadarmo se říká, že když žena prožívá těžký rozchod s partnerem, změní účes. A podobně reagují mnohé ženy i v jiných zlomových situacích ve svém životě. Na rozdíl od mužů totiž dokáže něžnější pohlaví své chmury, ale i nové touhy, nechat jaksi vysublimovat do formální změny vzhledu. Alespoň tak tuto skutečnost definuje řada odborníků, například i psycholog Richard Blackman ve své publikaci Čtěme v sobě.

Je přirozené, že pokud člověk prodělává v životě nějaké významné změny, podepíše se to do jisté míry i na jeho vzhledu. Nenápadnými projevy jsou změny v šatníku, kolísání mezi jednotlivými módními styly, u žen pak změny v pravidelném líčení anebo právě změny barev vlasů. Velmi časté je to, když si žena nechá zkrátit vlasy,“ popisuje skutečnost psycholog Vojtěch Benda.

Obarvení vlasů na blond až platinu

Nechá-li si žena obarvit vlasy na světlejší odstín, na blond, platinu, anebo vlasy výrazně promelírovat, dává tím jasně najevo, že hledá lásku. Touží po lásce, chce se zamilovat. A pro muže svých snů je v tento okamžik ochotna udělat opravdu hodně.

Do případného vztahu tyto ženy pak dávají veškerou svou ženskost, něhu a cit. Na druhou stranu jsou tyto dámy v momentě, kdy k takovémuto rozhodnutí dojdou, velmi nebezpečné konkurentky pro každou případnou sokyni. Jakmile by se měli o svého miláčka s někým dělit, dokážou vytáhnout do boje se všemi ženskými zbraněmi, počínaje odvážným oblečením, hlubokými dekolty s push-up podprsenkami, ale také se nezastaví ani před pomluvami a klepy. Zkrátka udělají cokoli, aby dosáhly svého.

Na blond obarvené ženy jsou zpravidla také mnohem více cílevědomé, než třeba tmavovlásky či zrzky. Za svými cíli si jdou totiž nejen, pokud jde o milostný život, ale ve všem, co je pro ně důležité. Pokud tedy potkáte na blond obarvenou workoholičku, očekávejte spíše, že s ní se bude hůře soupeřit o moc ve firmě, o postavení, o autoritu a o prosazení svých obchodních cílů.

Ambiciózní?Autor: Ženy - E15

„Ačkoli se říká, že blondýnky jsou hloupé, není tomu tak. A zejména u těch, které se na blond obarvily, to neplatí. Spíše naopak. Chytrá žena totiž ví, že na muže blonďatá hříva platí a že díky plavým vlasům snadněji pány ovládnout a donutí je dělat to, co samy potřebují. Obarvit si vlasy na blond totiž také znamená, usnadnit si v mnoha směrech cestu k cíli,“ interpretuje Blackmanovu teorii český psycholog Vojtěch Benda.

Další kapitola >>>

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery