BB krémy – zázračný kosmetický hit? | e15.cz

BB krémy – zázračný kosmetický hit?

ZDROJ: Ženy - E15

Monika Kváčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jako obvykle opožděně, ale přece, dorazila i do našich končin kosmetická novinka, která způsobila doslova boom na asijském kosmetickém trhu a úspěch slaví i v USA a v Evropě. Řeč je o tzv. BB krémech, které slibují přirozenější vzhled, saténový povrch kůže a zároveň zdravější pleť.

Krém na skvrny

BB krém (BB cream) je zkráceným názvem pro „Blemish Balm Cream“, což by se dalo volně přeložit jako „krém na vady pleti“ nebo „krém na skvrny“. Ačkoli posledních pár let jsou na vzestupu díky své oblibě především v Asii, ve skutečnosti se nejedná ani tak o novinku jako spíš o comeback produktu, který má svůj původ vzniku v padesátých letech v Německu.

Hledáte BB krém? Vyberte si ten pravý ze sedmi novinek!

Tehdy zde vyvinuly krémy, které sloužily ke zklidnění pokožky a zakrytí drobných jizviček po kosmetických nebo laserových operacích. Říkalo se jim „blemish balm“ (blemish = skvrnka, vada/ balm = balzám, mast), z čehož vznikla ona zkratka BB.

Asijský BB boom

Novodová historie a komerční úspěch BB krémů má svůj počátek někdy kolem roku 2004 v Jižní Koreji. Blemish Balm krémy tam používaly místní celebrity po operacích laserem, přičemž si všimly pozitivních efektů těchto přípravků a začaly je používat i pro běžnou péči o pleť.

Obrovského potenciálu produktu si samozřejmě povšimly i kosmetické firmy, které začaly vytvářet vlastní BB krémy pro širokou veřejnost. BB krémy v Jižní Koreji nyní tvoří 24% trhu pleťové péče a jejich prodej vykazuje neustálý nárust.

Hotový boom BB krémů způsobila korejská herečka Jeon Ji-hyun svým prohlášením, že právě BB krému vděčí za svou ukázkovou pleť. BB mánie se pak rozšířila po celé Asii Dnes krémy slaví úspěchy i v USA a v Evropě a letos jako „novinka“ dorazily i na náš trh.

Multifunkční „nátěr“ na pleť

Zajímá vás, čím jsou BB krémy tak výjimečné a proč získaly takovou oblibu? Na prvním místě bude především jejich univerzálnost. Jedná se vlastně o „all-in-one“ krém, který v sobě spojuje péči o pleť a makeup v jednom a dokáže zastoupit až pět kosmetických přípravků najednou.

BB krémy prý umí v jednom kroku nahradit hydratační krém, make-up, rozjasňovač i korektor, chránit pleť před slunečním zářením a přitom všem jí dodat tak přirozený vhled, jako byste jej na sobě ani neměla. Současně o pleť pečují a podporují její regeneraci, některé BB krémy v sobě navíc obsahují i přísady proti vráskám a stárnutí pleti nebo bělící složky na pigmentové skvrny.

Od make-upu nebo tónovacího krému se liší jednak barevnou škálou několika málo přirozených odstínů a především texturou, protože make-upy jsou obecně hutné a méně přirozené, zatím co BB krém přirozeně splývá s pletí.

Neřest českého trhu – omezená nabídka

Až do nedávna u nás byly BB krémy jednou velkou neznámou, a začalo se o nich mluvit až v poslední době. Je to prostě proto, že se BB krém dostal do českých kamenných obchodů až letos v lednu, kdy svůj vlastní BB krém uvedla na celosvětově na trh značka Garnier.

První český BB krém jsme si nenechali ujít ani u nás v redakci a hned jsme jej vyzkoušeli. Test produktu najdete v článku

.

Originální BB krémy korejských kosmetických značek, např. Skin79, 3LAB: MISSHA nebo Synergyage už seženete přes internet i v českých e-shopech. V případech, že prodejce nemá zrovna žádaný typ krémů skladem, však bohužel však musíte počítat s delší dodací dobou (dva týdny až měsíc), jinak e-shopy většinou garantují dodání do dvou dnů od objednávky.

V zahraničí již své vlastní BB krémy uvedly na trh i jiné světoznámé značky např. Mac, Mabyline, Dior, Bobbi Brown, Estee Lauder nebo Clinique, ty u nás však bohužel zatím nejsou k dostání. Úspěch BB krému Miracle Skin Perfector však nezůstal bez odezvy. Poměrně nedávno dostal tento BB krém v české kotlině mladšího „brášku“ Miracle Skin Perfector - Zmatňující tónovací BB krém pro smíšenou až mastnou pleť a teď v srpnu rozšířily svůj sortiment o vlastní BB krém také česká značka Dermacol a francouzská kosmetika Yves Rocher.

Autor: Monika Kváčková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video