BB versus CC krémy? V čem je rozdíl? | e15.cz

BB versus CC krémy? V čem je rozdíl?

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
BB krémy snad dnes zná už každý. Oblíbily si je ženy na celém světě a také u nás si našly své nadšené příznivkyně. Kosmetická abeceda však postoupila o další písmeno a máme tady CC, neboli colour correction krémy. O co jde a v čem je rozdíl?

Stejně jako u tolik oblíbených „bíbíček“ se jedná o kosmetický přípravek pro kompletní korekci pleti. V jednom krému, který nanášíte stejně jako denní krém jednoduchým rozetřením, máte hydrataci, rozjasňovač, podkladovou bázi, make-up i sluneční filtr. Jak už však název napovídá, jedná se o vylepšenou verzi „klasického BB krému.

Jeho kvality tkví především ve vylepšeném složení a textuře. CC krémy jsou svou konzistencí více podobné make-upu, obsahují anti-age složku a také lépe kryjí, což je vlastnost, která jejich BB předchůdcům často chybí. Díky lepším krycím vlastnostem jsou vhodné i pro starší nebo aknózní pleť a poradí si i s tmavými kruhy pod očima.

BB krém vs CC krém v 5 bodech

  • BB krém má především hydratační vlastnosti - - CC krém obsahuje látky, které bojují proti stárnutí pleti
  • BB krém kryje lehce až středně - - CC krém má vysokou krycí schopnost
  • BB krém je vhodný pro mladistvou pleť a dokáže sjednotit její tón - - CC krém je vhodný i pro aknózní či zralejší pleť, protože dokáže zakrýt její drobné nedokonalosti
  • BB krém se nanáší v lehké vrstvě a tak má nižší ochranné vlastnosti proti UV záření než CC krém, který se nanáší v silnější vrstvě, podobně jako make-up
  • BB krém se často prodává pouze v jednom nebo dvou odstínech - - CC krémy se prodávají v několika odstínech

CC krémy zatím u nás nejsou rozšířené tolik jako blemish balm krémy, ale pomalu si i ony nacházení místo na našem trhu. Vlastní CC krémy už uvedly na náš trh např. značky Max Factor, Clinique, Mixa nebo korejská značka Dermaheal. Kosmetická revoluce však podle všeho ještě neskončila. Na trhu se už objevil také první DD krém od americké značky Julep, který by měl být ještě úžasnější a více vylepšený, než jeho abecední předchůdci. Čím nás výrobci překvapí příště? Uvidíme.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video