Bojovnice s časem aneb Jak (ne)stárnou celebrity | e15.cz

Bojovnice s časem aneb Jak (ne)stárnou celebrity

Iveta Vařečková (Juicy)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Obáváte se stáří a přibývajících vrásek? Není důvod. Jestliže chcete vypadat krásně i ve chvíli, kdy na narozeninovém dortu sfouknete víc než padesát svíček, osvojte si fígle známých žen. Každá z nich našla způsob, jak zastavit čas. Inspirujte se…

Jsou přitažlivé, sexy a popírají všechny zákony stárnutí. Při pohledu na ně si uvědomíme, že věk je jen pouhé číslo. Jaké skrývají tajemství, kterému vděčí za svoji krásu?

Madonna (53)

Její modely během turné jsou stejně odvážné jako před dvaceti lety. Její postava je perfektní a naprosto popírá věk své majitelky. Madonna má kolem sebe početný tým, který se jí stará o všechno možné. Za to, jak vypadá, ale vděčí především své preciznosti.

Zpěvačka ze zásady nepije alkohol ani nekouří. Každý den dodržuje svůj cvičební plán, který začíná ráno náročnými pozicemi z aštanga jógy. Poté pokračuje cvičením pilates a po obědě přichází na řadu šedesát minut vzpírání, běhání nebo jízdy na koni. Madonna si dobře uvědomuje, že jí tělo vydělává miliony. I proto se rozhodla investovat do zdraví a pořídila si domů Power Plate. Prý na něm bojovala proti osteoporóze.

Velmi přísná je zpěvačka i na to, co vloží do úst. Jen málokdy ji potkáte v restauraci. „Nikdy nemůžete vědět, co máte opravdu na talíři,“ vysvětluje, proč dává přednost svému japonskému kuchaři, který s ní cestuje po celém světě a připravuje jí oblíbenou makrobiotickou stravu. V poslední době navíc objevila nový způsob, jak ještě lépe bojovat proti únavě, stresu a vráskám, a to pomocí kyslíku. Z jeho účinků je natolik nadšená, že si domů dokonce pořídila kyslíkový koncentrátor a zázračnou proceduru podstupuje několikrát týdně.

Andie MacDowell (53)

Hrdě ukázat své vrásky a užívat si přibývající roky se stalo mottem americké herečky známé z filmů Zelená karta nebo Čtyři svatby a jeden pohřeb. „S věkem přichází nádherný pocit svobody a síly,“ říká a její fotografie z posledních let jsou toho důkazem.

Ona sama přiznává, že za svoji krásu vděčí mimo jiné i dobrým genům. Babička i matka prý měly v jejím věku krásnou pleť i díky tomu, že se vyhýbaly sluníčku. Herečka navíc dodržuje známé pravidlo – pít hodně vody a dostatečně spát. Před stresem se navíc rozhodla utéct pryč z Hollywoodu. Odstěhovala se do Severní Karolíny, kde žije uprostřed krásných hor a lesů. Tam se kromě pravidelného kardio cvičení věnuje milované józe. Půvabná tmavovláska je také velkým fanouškem ájurvédy, tradiční indické medicíny. Využívá ji hlavně v době, kdy končí s natáčením nějakého filmu, aby se zbavila stresu a načerpala novou energii.

Andie MacDowellAutor: Ženy - E15

Její přirozená krása nedá spát bulvárním plátkům, které často spekulují, zdali herečka podstupuje botox obličeje. Ona to ale popírá a za ní stojí i známá kosmetická značka, jíž je mnoho let tváří. Andie má své priority jasně srovnané: „Je fajn, když o vás někdo řekne, že jste atraktivní, ale to teď pro mě není důležité. Chci být hlavně zdravá pro sebe a svoji rodinu. Moje matka zemřela v 53 letech na infarkt a já si dobře uvědomuji, kolik je mi už let.“

Kirstie Alley (61)

Herečka známá z filmů Kdopak to mluví se stala lačným soustem pro zvědavé paparazzi. Ti před jejími dveřmi čekali, zda je bývalá modelka překvapí svojí sexy postavou, nebo tou, která se pohybuje kolem váhy sto kil. Kirstie Alley bojovala marně s jojo efektem spoustu let. Došlo to tak daleko, že se rozhodla zhubnout pod dohledem diváků v reality show The Big Life. Povedlo se jí to díky změně ve stravovacím režimu, kdy sedm měsíců jedla jen zeleninu, a s pomocí osobního trenéra. Až tanec se ale stal tím správným motorem, který ukázal herečku v její pravé kráse.

Kirstie AlleyAutor: Ženy - E15

Díky účasti v americké taneční soutěži Když hvězdy tančí strávila na parketu šestkrát týdně dvě hodiny a postupně získala novou energii. „Jakmile jsem začala tančit, přestala jsem přemýšlet, jestli mám hlad. Moje hlava se zaměstnala něčím jiným a právě tím šla moje váha dolů a chuť do života nahoru,“ přiznala Kirstie, která se po letech touží znovu zamilovat. Herečka, dříve si kompenzující neúspěch jídlem, dnes dává přednost biopotravinám a vede k nim i své dvě děti. Její jídelníček obsahuje hlavně vydatné polévky a kuřecí maso, které Kirstie dodávají potřebnou energii k tanci.

Ačkoli soutěž před několika měsíci skončila, herečka rozhodně nehodlá hodit taneční střevíce do kouta. Konečně našla svůj recept na krásu a chce k němu motivovat i ostatní.

Helen Mirren (66)

Fotografie, na kterých je zachycena během dovolené v červených bikinách, před čtyřmi lety obletěly celý svět. Britská herečka, která získala Oscara za hlavní roli ve filmu Královna, si přibývající roky očividně užívá. Dokonce tak, že se před kamerou odhaluje častěji než dřív. Prý už se nestydí tolik jako dřív a neřeší, co si o ní lidé pomyslí.

Stále však dbá na svůj vzhled a má pár triků, jak si vypomoci. Jedním z nich je, že se během let naučila automaticky zatahovat břicho. Velmi ráda si také kupuje boty na vysokých podpatcích, které opticky prodlužují nohy. Tyto boty, jak přiznává, dříve sehnala jen v obchodech pro striptérky.

Helen MirrenAutor: Ženy - E15

Britská herečka odmítá podlehnout lákavým svodům botoxu. Radši dá na osvědčené triky, jako jsou čajové sáčky na opuchlé oči. Dobře si dnes uvědomuje důležitost spánku, a jakmile má během natáčení možnost, jde do peřin, nehledě na čas.

Ani ona se bez pohybu neobejde, ale snaží se při něm bavit. Naposledy se stala nadšenou propagátorkou cvičení na podložce Wii Balance Board. Navzdory své radosti ale smutně přiznává: „Jako snad každá žena jsem celý život na dietě.“

SOPHIA LOREN (73)

Necelý měsíc před 72. narozeninami ji zvolili nejpřirozenější kráskou na světě a nechala za sebou o desítky let mladší kolegyně. Stále se jí někdo ptá, jaký má recept na krásu. Ona vždy bezelstně odpoví, že jí k tomu pomáhá její láska k životu a špagetám. Jako správná Italka je přesvědčena, že za to, jak vypadáme, vděčíme tomu, co jíme. Dává přednost středomořské stravě, která obsahuje spoustu ovoce, zeleniny, luštěnin a mořských plodů.

Nadšeně tleskala odborníkům, když potvrdili to, co ona říkala již dávno – těstoviny jsou skvělé, protože obsahují velké množství komplexních sacharidů, které dodávají tělu energii. Sama má nejradši celozrnné těstoviny, které jedla už jako malá holka z Neapole. K nim přidává omáčku z rajčat a panenský olivový olej, pro nějž má herečka slabost. Olej používá i k natírání celého těla. Díky tomu je její pokožka krásně hydratovaná a nevypadá staře.

SOPHIA LORENAutor: Ženy - E15

Nikdy nebyla fanouškem tvrdých tréninků. Potrpí si však na správné držení těla, protože je přesvědčena, že když se žena hrbí, automaticky vypadá starší. S železnou pravidelností dodržuje devítihodinový spánek. Každý den pak vstává v šest ráno a deset minut cvičí s činkami. Poté si dá sprchu. „Tahle kombinace pomáhá mým ňadrům uchovat si krásu,“ prozrazuje Sophia Loren s úsměvem.

JANE FONDA (74)

Když se podíváte, jak září, rozhodně byste si netipli, že držitelka dvou Oscarů roky bojovala s bulimií. „Trvalo mi dlouho, než jsem začala akceptovat samu sebe. Povedlo se mi to až v šedesáti a díky tomu jsem pochopila, že nikdy není pozdě,“ říká hrdě.

Americká herečka si zajistila popularitu nejen filmy jako Barbarella nebo Dívka ze Západu, ale i kazetami a DVD se cvičením. Sama dodnes pravidelně cvičí. Třikrát až pětkrát týdně se věnuje chůzi na trenažéru, kterou doplňuje protahováním a vzpíráním.

JANE FONDAAutor: Ženy - E15

Co dále ji udržuje stále mladou? „Za svůj vzhled vděčím z třiceti procent genům, z třiceti procent dobrému sexu, z třiceti procent zdravému životnímu stylu a pohybu. A za zbývajících deset procent musím poděkovat svému plastickému chirurgovi,“ přiznala Jane, která si stáří nepřipouští. Před rokem uvedla v televizi nové DVD v kožené minisukni a vysokých kozačkách.

Nebojí se ani nahlas přiznat, že má stále ráda sex a již čtyři roky užívá mužský hormon testosteron. „Nejde jen o zvýšení libida. Ženám v přechodu dodává energii, víc sebevědomí a zlepšuje náladu,“ dodává britský profesor John Stud.

OTÁZKA PRO VÁS: MÁ SMYSL POUŽÍVAT NĚJAKÉ PRODUKTY PROTI STÁRNUTÍ?

Autor: Iveta Vařečková (Juicy)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video