Bookmakeři vypsali kurzy na novou Miss World. I Češka má prý šanci | e15.cz

Bookmakeři vypsali kurzy na novou Miss World. I Češka má prý šanci

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Letošní finále snad nejznámější světové soutěže krásy Miss World se tento víkend odehraje na indonéském ostrově Bali.

Soutěže krásy jsou mimo přehlídky krásných žen, především silným obchodním artiklem, čehož jsou si vědomi i bookmakeři sázkové kanceláře Unibet, kteří nabídli svým zákazníkům možnost vsadit si na vítězku klání o nejkrásnější dívku světa.

„Kurzy na Miss World jsou každoroční tradicí a mezi bookmakery probíhá dlouho dopředu poměrně intenzivní souboj o to, kdo je bude moci vypsat,“ prozrazuje s úsměvem manažer Unibetu Stanislav Jurečka. „Ten příměr se používá v různých kontextech poměrně často, ale tady jde opravdu jen o subjektivní soutěž krásy, takže v podstatě jde jen o to, co nejlépe se trefit do vkusu poroty,“ dodává expert sázkové kanceláře.

Korunku nejkrásnější dívky světa by podle sázkařů letos měla získat dvaadvacetiletá Sancler Frantz Konzenz Brazílie. Bookmakeři ji ohodnotili kurzem 4,00 jejími největšími konkurentkami by měly být Miss Filipíny (kurz 6,00) a Miss Španělsko (kurz 8,00).

V závěsu za nimi následuje skupina kandidátek s kurzy na vítězství v rozmezí 15,00 až 20,00, kde mezi dívkami z Číny, Itálie nebo domácí Indonésie figuruje i česká soutěžící Lucie Kovandová. Až za nimi je pak kandidátka z tradiční líhně světových Miss, z Venezuely (kurz 30,00).

Tradice soutěže Miss World se datuje již rokem 1950, kdy byla založena ve Velké Británii Ericem Morleyem apůvodně plánována jako jednorázová akce. Historicky první ročník se konal na podzim roku 1951, v roce 1959 začala s přenášením vysílání této soutěže britská televize BBC. V roce 2006 se stala vítězkou poprvé (a zatím naposled) v historii Češka Taťána Kuchařová.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video