Brazilská depilace: Trend letních dnů | e15.cz

Brazilská depilace: Trend letních dnů

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pohodlnost, praktičnost, estetičnost a atraktivita. Především z těchto důvodů podstupuje řada žen brazilskou depilaci. Odstraňování chloupků v intimních partiích je totiž in. A to zvláště v létě.

I když je tento intimní styling mírně bolestivý, ženy se svorně shodují na tom, že výsledek rozhodně stojí za to. Zvláště, když se partnerovi ukážou ve spodním prádle nebo vyrazí na koupaliště či vyjedou na dovolenou k moři.

Trendy v odstraňování chloupků

Brazilská depilace v Česku nastartovala zejména mezi ženami nový trend, který sem přišel z USA a Austrálie, kde brazilskou epilaci podstupuje takřka druhá žena. Tento typ kosmetické úpravy klína má ovšem, jak sám název napovídá, původ v jihoamerické Brazílii.

Epilaci intimních partií totiž koncem druhého tisíciletí proslavily svůdné Brazilky, které se rády na plážích chlubily svou bezchybnou postavou v plavkách typu tanga. Aby si tento typ plavek mohly dovolit, musely si nechat zcela nebo z části nechat odstranit chloupky. Tento trend se o několik let později rozšířil právě do Severní Ameriky a Austrálie, odkud se dostal také do západní Evropy.

Trojúhelník, srdíčko nebo proužek

Ptáte se, co si pod brazilskou depilací konkrétně představit? Jde o odstraňování chloupků v intimních místech – konkrétně v oblasti bikin, zadečku a spodní části s tím, že se opakuje zhruba po měsíci. Oproti běžnému holení vás tak v oblasti intimních partií nebude rozhodně obtěžovat čtyřdenní strniště.

Klín si můžete nechat depilovat zcela, v pubické oblasti si však řada žen nechává trojúhelník, srdíčko či trendy Landing Strip neboli vertikálně vyholený úzký proužek. V takovém Japonsku je velmi populární i odbarvení zbylých chloupků, vyholování do nejrůznějších tvarů, nebo dokonce příčesek v nejšílenějších barvách.

Brazilská depilace není pouze estetickou záležitostí, je praktická i po hygienické stránce. Některé ženy rovněž poukazují na to, že se po absolvování tohoto intimního stylingu před partnerem cítí více sexy a že se jim zlepšil sexuální život.

„Brazilka“ zažívá boom zvláště v letních měsících. Pro spoustu jejích příznivkyň (a popřípadě příznivců) však hladká třísla nejsou rozhodně pouze sezonní záležitostí.

Kosmetický salon vybírejte pečlivě

Chcete-li brazilskou depilaci vyzkoušet, zpozorněte. V produktech určených k brazilské depilaci a rovněž salonech, nabízejících tento intimní styling, totiž existují značné rozdíly. Ne vždy se potkáte s odborníky, kteří vědí, co dělají.

Před tím, než se někomu vydáte dobrovolně do rukou, se proto raději informujte o jeho odbornosti. Salon, kam byste na „brazilku“ chtěli zajít, si tedy předtím pořádně proklepněte (ať už na webu, nebo prostřednictvím přímé zkušenosti známých). Je totiž lepší, aby brazilskou epilaci prováděli pouze specialisté v oboru, kteří navíc dokážou snížit bolestivost tohoto kosmetického zákroku na minimum. Jedná se přece o vaše tělo.

5392703:normal690:true:true

Je libo vosk, cukrová pasta či medový gel?

Rozhodli jste se pro brazilskou depilaci, co teď? V prvé řadě nechte stud stranou, kosmetičky jsou profesionálky, tento zákrok, který je v zásadě bleskovou záležitostí, je pro ně zpravidla rutinní.

„Brazilku“ si můžete nechat provést voskem, cukrovou pastou či medovým gelem. Depilace voskem bývá nejbolestivější, neboť se chloupky trhají proti směru svého růstu, navíc zde může dojít k velkému množství zatrhnutých chloupků. Naopak depilace cukrovou pastou je v porovnání s předchozí metodou „brazilky“ téměř bezbolestná. Chloupky jsou totiž vytrhávány po směru růstu. Spousta kosmetiček se však shoduje na tom, že depilace cukrovou pastou se hodí spíše pro depilaci těla.

Velmi oblíbenou metodou „brazilky“ je teplá přírodní depilace neboli depilace medovým gelem. Medový gel se aplikuje na intimní partie za pomocí špachtle za tepla, a tudíž se dobře přizpůsobí každé křivce těla. Chloupky se odstraňují ve směru růstu bez používání proužků, což vede k téměř bezbolestné epilaci bez zatrhávání. Celá epilace trvá zhruba třicet minut, a co je příjemné – na další čtyři až osm týdnů máte vystaráno.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video