Březová voda pro vaše vlasy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Březová voda pro vaše vlasy

Březová voda pro vaše vlasy
ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Míza z břízy je známým zkrášlovačem našich vlasů známý už odpradávna.

Bříza má značný význam v lidovém léčitelství.Flavonoidy a silice obsažené v listech břízy působí diureticky, tedy usnadňují vylučování moče, používá se při zánětech močových cest, při tvorbě močových kamenů. Březové pupeny se užívají při zánětu a odvápěnní kostí, při odvápnění kostí, harmonizují činnost slinivky a sleziny. Dnes se však zaměříme na kosmetické účinky břízy v péči o naše vlasy.

Ve vlasové kosmetice je známá březová voda. Je to míza, která se získává navrtáním kůry a dřeva břízy brzy z jara. Březová voda s přídavkem lihu omezuje tvorbu lupů, vlasům dodává lesk, pomáhá při vypadávání vlasů a omezuje jejich mastnotu.

Strom se nesmí navrtávat příliš hluboko kvůli jeho poškození. Navrtání provedeme ve výši nejméně 1 a půl metru od země nejlépe pomocí dutých bodců, kterými bude míza protékat a kapat do připravené nádobky, která je upevněná na konci bodce. Můžete také do otvoru nasadit slámku, ze které bude míza odkapávat. Míza se slije do lahvičky a na povrch se nalije trochu oleje, aby k ní neměl přístup vzduch. V lidovém léčitelství se koření hřebíčkem a skořicí, aby déle vydržela. Mízu můžete také používat rovnou ze stromu přímo na vlasy, takže vám bude stačit malé navrtání, čím se vyhnete skladování a můžete mízu používat pouze například pro dvoutýdenní kůru s každodenním odběrem malého množství mízy.

Autor: Redakce
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!