Bronzová pokožka s beta-karotenem | e15.cz

Bronzová pokožka s beta-karotenem

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jestli si chcete uchovat pokožku co možná nejdéle opálenou, měli byste konzumovat co nejvíce mrkve nebo užívat doplňky s obsahem beta-karotenu.

Na dovolené si odpočinete, užijete sluníčka, koupání a také kvůli krásně opálené pokožce strávíte spoustu času opalováním. Nicméně, to vám po návratu dlouho nevydrží a tak možná hledáte způsob, jak snědou pokožku uchovat co možná nejdéle.

Mrkev má typicky oranžovou barvu, kterou jí dodává beta-karoten a podobné účinky může mít také na lidi. Je známé, že se v lidském těle částečně přeměňuje na vitamin A, který potřebujeme k tomu, aby správně fungoval náš zrak, pokožka a také zachovává reprodukční schopnosti. Má ale také schopnost zachycovat určitou část UV záření, ukládá se totiž do kůže a pomáhá nám k tomu, abychom se nespálili a získali jsme hnědou barvu.

Beta-karoten je tedy ochráncem naší pokožky, odbourává škodlivé volné radikály, které se objevují při opalování a zmírňuje tak poškození pleti a zabraňuje ztrátě opáleného zabarvení. Beta-karoten a vitamín A snižují také únavu očí způsobenou prací s počítačem, podporují hojení pokožky, kostí, jsou vhodným léčebným doplňkem při léčbě akné, vypadávání vlasů, zvyšují imunitu organismu, omezují dopady stresu a pomáhají při problémech s ženskými orgány.

Beta-karoten můžeme získat ve formě tablet, ale pokud chcete dát přednost přírodní formě, pak vězte, že je obsažen v:

mrkvi

kopru

palmovém oleji

hovězích játrech

řeřiše

zelí

brokolici

meruňkách

petrželi

červené paprice.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video