Buďte moderní - noste perly | e15.cz

Buďte moderní - noste perly

ZDROJ: Ženy - E15

Irena Forejtová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zapomeňte na pověry, které tvrdí, že perly přinášejí smůlu, neštěstí a slzy! Perla je ve skutečnosti nejdokonalejším klenotem. Perly jsou luxus, který si můžete dovolit.

Buďte královnou!

První zmínka o výskytu perel pochází z období dva tisíce let před Kristem. Královna Kleopatra, žena s velmi vytříbeným vkusem, perly milovala. Možná i proto se o perle mluví jako o královně šperků.

Římané perly považovali za symbol štěstí a prastaré islámské učení tvrdí, že celý vesmír vznikl uvnitř obrovské perly. Podle Číňanů perly léčí a Mongolové ji považovali za afrodiziakum. Traduje se dokonce, že staří Římané nechávali pro své potěšení rozpustit perly ve víně, což prý fungovalo jako elixír mládí.

Perla je symbolem elegance

Ideální perla se v přírodě nachází pouze v jedné z deseti tisíc perlorodek. Lidé proto začali hledat způsob jak vypěstovat perly uměle. Z převratným nápadem přišel na začátku dvacátého. století jistý japonský obchodník. Do mušle vložil zrnko písku a první perla zrozená za asistence člověka byla na světě. Od té doby se perly staly nedílnou součástí módy.

Na začátku minulého století musela mít každá dáma z vyšší společnosti dlouhý perlový náhrdelník, a o pár desítek let perly zpopularizovala Coco Chanel, když dlouhým náhrdelníkem dodala šmrnc svým typickým černým rolákům.

Nejvíce se cení perly, které nejsou zabarvené, ale svítí tlumeným stříbřitým leskem a hrají jemnými duhovými barvami. Kromě stříbřitě bílých perel existují ještě růžové, takzvané indické, zlatožluté – panamské, a za nejvzácnější jsou považovány černozelené perly z Tichomoří. A ty se právě staly hitem letošní módní jarní a letní sezóny.

Perly se hodí ke každému stylu

Dámská kolekce pro jaro a léto je inspirovaná novým romantismem, Dlouhé, jemné, postavu obepínající sukně a šaty zdůrazňují křivky ženského těla a pastelové barvy, včetně zmrzlinově růžové, dolaďují decentní a přesto výrazně lesklé šperky.

Černé perly z Francouzské Polynésie jsou jako stvořené pro vybroušený styl a elegantní outfit letošní sezóny. Kromě toho, šperky z perel můžete používat i jako bleskovou přeměnu denního outfitu na večerní. Několik malých změn a můžete vyrazit na romantickou večeři rovnou z důležitého pracovního jednání.

S černou perlou budete zářit vždy a všude

Náhrdelníky z černých perel jsou opravdu přenádherné a každého upoutají hned na první pohled. I když jsou to perly pravé nebo jen syntetické, pokaždé budou vypadat krásně. Můžete si vybírat z dlouhých šňůr nebo perel vsazených do přívěsků. Už jen samotný náhrdelník z černých perel je velmi pěkný, ale ještě hezčí je, když je vyroben z více druhů perel, kde se střídají bílé perly, žluté nebo zelené.

Z náramků z černých perel si můžete vybrat ze zapínacích nebo jen navlékacích. Obě zpracování jsou krásná a sladěné s perlovým náhrdelníkem, to bude úplná paráda. A co ještě na ruku? Přece prsten s jednou velkou překrásnou pravou černou perlou, který připoutá pozornost víc než zářivý diamant. Na ouška si můžete pořídit náušnice s jednou či několika perličkami, vsazenými do drahého kovu, pro večerní příležitost doplněné o třpytivé kamínky.

Skutečným skvostem vaší klenotnice budou hodinky s náramkem z černých perel. Využijete je především v plesové sezóně nebo na večírcích. Vypadají velmi honosně, a přestože mohou, ale nemusí být osazeny pravými perlami, nikdo to nepozná.

Jak zacházet s perlami, aby zůstaly dlouho krásné?

Rada zní, jako s manželem. Perly nechte vyniknout ve svém dekoltu, neboť perly mají rády vůni čisté pokožky, která jim pomáhá udržet typický perlový lesk.. Chcete-li je na chvíli nechat odpočinout, uložte je samostatně oddělené od jiných šperků. Perly sice nejsou žárlivé, ale jiné skvosty by je mohly poškrábat. Pak už jen zbývá si je pověsit na krk.

Autor: Irena Forejtová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video