Bylinkami ke kráse | e15.cz

Bylinkami ke kráse

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nemusíte utrácet spoustu peněz za drahé krémy a vlasové přípravky, stačí se trochu vyznat v bylinkách a jejich působení na pleť, vlasy a vůbec celé tělo.

Bylinky a jejich léčivé účinky jsou známé už velmi dlouhou dobu. Dokáží pomoci při léčbě řady onemocnění a nejenom to. Mohou nás také udělat krásnými. Vyzkoušejte některé  z přírodních receptů a uvidíte sami.

Lopuchový kořen:
Výtažek z čerstvé rostliny prospěje vlasům. Masírováním pokožky tímto výtažkem posílíme vlasový kořen,  předejdeme tvorbě lupů a třepení vlasů. Úspěchy budeme slavit i při kožních chorobách, především ekzémech.
Heřmánek
Silný odvar namočený do gázy a přiložený po dobu 15 minut na obličej uklidní, osvěží a vyčistí pokožku. Někteří lidé jsou ale na tuto bylinku alergičtí.
Lipový květ
Odvar ze sušených lipových hvětů podporuje prokrvení a zvlhčuje pleť. Je vhodný zejména pro suchou, citlivou pokožku a také pro splachování  namáhaných vlasů.
Maceška rolní
Působí příznivě na pročištění krve a léčivě při tvorbě akné. Výborná jako napářka i jako obklad.
Meduňka
Zklidňuje suchou a citlivou pokožku. Pití čaje z meduňky zmírňuje napětí, zklidňuje mysl a podporuje zdravý spánek.
Chmel
Odvar z chmele slouží k vypnutí a prokrvení pokožky nebo jako zklidňující přísada do koupele. Čaj je užívá při nespavosti, nechutenství.
Chrpa
Nálev z květů poslouží k namodralému obarvení šedých nebo bílých vlasů. Výborně se hodí i jako obklad pro zarudlé a podrážděné oči.
Jitrocel
Je vhodný především pro mastnou a nečistou. Čaj se užívá při kašli nebo jako prevence před chřipkami.
Dubová kůra
Z kůry se připravuje odvar, který má deodorizační účinky, slouží především ke koupelím nohou, ošetření popraskané kůže a omrzlin.
Borůvky
Slouží jako přírodní přeliv pro hnědé vlasy, oživí a zvýrazní jejich barvu.
Máta peprná
Obsahuje peprmintový olej s obsahem mentolu, díky tomu působí osvěživě a dezinfikuje mastnou a nečistou pleť. Pomáhá k odstranění lupů ve vlasech. Z máty se připravují napářky, vlasové vody a koupelové přísady.
Březové listí
Odvar z listů nebo šťáva z kůry podporuje prokrvení, lehce dezinfikuje pokožku hlavy, je doporučován při tvorbě lupů a mastným vlasům. Čaj působí močopudně, nedráždí ledviny. Vhodný také proti otokům očí.
Řeřicha
Obsahuje spoustu minerálních látek, železo, jod. Odvar slouží k vypnutí pokožky, pomáhá nečisté pleti a také se jím ošetřují stařecké skvrny.
Sedmikráska
Tato bylinka snižuje produkci mazu, je tedy vhodná na velmi mastnou a nečistou  pleť.
Rebarbora
Prostředek vhodný zejména pro světlé vlasy, které pěstí a zesvětluje.
Med
Je to jeden z nejstarších pěstících prostředků. Je balzámem pro citlivou, křehkou a popraskanou pokožku, posiluje jemné vlasy a dodává jim lesk. Někteří lidé trpící na pylové alergie my měli být opartní.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video